Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:00

Дитяча катехиза

В ефірі

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

«Дніпрові камени». Осмислення історії Києва від українського вченого 17 ст.

«Дніпрові камени». Осмислення історії Києва від українського вченого 17 ст.

Сучасний Київ, поле битви за майбутнє України, попре усі старання нинішньої влади і космічного мера зберіг чимало приємних куточків, в котрих поки що не відчувається подих немилосердного 21 століття. Один з таких куточків – вулиця Притиско-Микільська, котра йде від церкви Пирогощі до Житнього ринку. Напроти входу до жіночого Флорівського монастиря, там де музей-аптека, – вхід до військової частини, де колись був домініканський монастир. Монастир заснували у 16 столітті, і він пишався мурованим храмом – єдиним мурованим костелом в Києві. Костел цей – чудовий приклад готичної архітектури – перетворили на православну церкву після Хмельниччини, а за радянських часів цю красу висадили у повітря, і від монастиря лишились лише підвали.

Прем’єра.  «Наближаючись до православ'я»

Прем’єра. «Наближаючись до православ'я»

На католицькому радіо – прем’єра!!! Програма «Наближаючись до православ’я».  Чим є православне християнство? Це питання не втрачає актуальності. І хоча Православ’я для України вважається традиційним,  навіть можливо  тривіально-знайомим чи знаємо ми в чому його суть. Чим є православ’я не «українське» чи «російське», не «традиційне», але християнське?
Про це в програмі «Наближаючись до Православ’я» з протоієреєм Андрієм Дудченко. 







Читати Біблію. Як?

Читати Біблію. Як?

Або чому такі складні катехизи у отця Януша Марії Анжиєвського.
Про те як отець Януш читає Біблію та готується до проповідей. Про вершини католицької теології та банальне незнання Святого Письма серед католицького загалу. Про читання двох розділів Євангелія від Марка протягом пів-року. Все це в денній катехизі отця Януша Марії Анжиєвського. 
 
Убогість - чеснота?

Убогість - чеснота?

Або чому християни не бояться признатися в убогості.
Роблячи добро, ми хочемо, щоб воно виглядало досконалим і найкращим. Багато хто цим керується. А ще більше є тих, які соромляться і уникають помилок, приховуючи свою убогість, як матеріальну так і духовну. Бог, натомість, в Своєму земному житті не соромиться Своєї убогості, аби показати нам,що Він прагне розділити нашу убогість. Про це йшла мова у недільнішній ранкові катехезі. Катехеза російською мовою. Проповідує місіонерка с.Урсула Донєцка зі Спільноти Слуг Євангелія.
Ліниві - ті, хто мають добрі наміри, але не реалізують їх

Ліниві - ті, хто мають добрі наміри, але не реалізують їх

В ранковій катехезі о.Григорій Рассоленко, продовжуючи цикл катехиз про головні гріхи, представив слухачам гріх лінивства. Дозрілий плід гордині, котрий ховається за маскою лінивства приховує в собі багато небезпек. В чому суть лінивства? В чому різниця між втомою і лінню? Ця катехеза допоможе Вам розібратися з такими питаннями.
 
"У ваших намірах" з отцем Станіславом Нуцковським. Про адорацію

"У ваших намірах" з отцем Станіславом Нуцковським. Про адорацію

У чому полягає суть Адорації і чи це тільки католицька практика? Яким чином, як довго і де може тривати ця молитва? Про це в програмі "У ваших намірах" розповів о.Станіслав Нуцковський OFMconv. Виявляється, що адорувати Ісуса можна не лише в Пресвятих Дарах. Споглядати Його ми можемо також в іконах, хресті, а навіть у наших ближніх. Св.Франциск своїм життям це підтвердив.
 
Папські документи. Катехиза о. Вальдемара Павельця

Папські документи. Катехиза о. Вальдемара Павельця

Триває цикл ранкових катехиз отця Вальдемара Павельця про Церковні документи Понтифікату Йоана Павла 2. Ми говоримо про енцикліки папи Войтили. Сьогодні мова іде про місійнсість та значення Святого Духа в житті Церкеви. Катехизи підготовані до дня канонізації Йоана Павла 2.
 
Отець Ярослав Гіжицький; "Марія, візьми Україну під свій покров"

Отець Ярослав Гіжицький; "Марія, візьми Україну під свій покров"

В часі молитовного чування в Житомирі прийшла черга катехизі отця Ярослава Гіжицького. Він говорив про Марію. Вона є нашою матір'ю. Можемо звертатися до неї в часі небезпеки. Душевна катехиза від вікарного священика парафії Святої Софії.
Олексій Самсонов про Махатму Ганді

Олексій Самсонов про Махатму Ганді

В часі молитовного чування отець Олексій Самсонов згадує Махатму Ганді, суспільні грахи, на які вказав індус. Політика без принципів. Багатсво без праці. Релігія без жертви. Комерція без духовності. Знання без волі. Цікаві коментарі отця директора "Радіо Марія".
Не має Бога за Отця той, хто Церкву не шанує як мати

Не має Бога за Отця той, хто Церкву не шанує як мати

В катехизах отця Романа Лаби шукаємо відповіді на спірні дразливі питання християн різних конфесій. Що Католицька Церква розуміє під Церквою як такою? Як Церква може бути матір'ю Христа? Чому Церкву порівнюють до місяця в описі першого розділу книги Буття? Чому ми ходимо до храму? Про це та інше в катехизі отця Романа Лаби.
Книга Судей. Війна триває: Кіріят-Сефер

Книга Судей. Війна триває: Кіріят-Сефер

В передачі "Запилена святість" говорили про захоплення Кіріят-Сеферу в контексті духовної війни, де обіцяна земля є символом мого серця. За що воюємо? Якою є стратегія перемоги? Безодня значень, яка стоїть за кожним словом Письма. Неочікувані трактування. Пошук себе в Слові. Це все - в передачі "Запилена святість".
Майдан. Насильство. Зло в собі

Майдан. Насильство. Зло в собі

Протягом двох місяців вся країна і народ були втягнені у вир подій, боротьби і насильства. Сторони добра і зла настільки чітко окреслилися в моїй уяві, що разом з фейсбуком почав радіти смерті "беркутівця". І аж тоді згадав слова Солженіцина, що межа добра і зла проходить крізь наші серця. Можна боротися за добро і залишатися на стороні зла, радіючи помсті. Про це відверто в передачі "Точка відліку" з теологом Олександром Доброєром.
 
Хочу чи мушу?

Хочу чи мушу?

 В повсякденному житті ми говоримо: "я мушу...", ми чули ці слова з дитинства. Часто наше життя складається з цих багаточисельних "мушу". І нам ніколи не приходила думка, що за будь-якою дією стоїть наша (моя) потреба, і тому ніхто нічого не мусить. Парадокс? Про це в передачі "У ваших намірах" ми говорили з отцем Міхалом Бранкевичем.
Сергій Дацюк: "Революцію спроможні здійснити лише інтелектуали"

Сергій Дацюк: "Революцію спроможні здійснити лише інтелектуали"

Про сенси "Єврореволюції", інтелектуальний потенціал Майдану, роль і завдання інтелектуалів в буремні часи говорив філософ Сергій Дацюк.
Книга Судей. Завоювання Хеврону

Книга Судей. Завоювання Хеврону

В передачі "Запилена святість" продовжуємо розважати над книгою Судей. В завоюваннях Ізраїля шукаємо сенсів для свого життя, досліджуємо тактику і стратегію духовної війни, одночасно знайомлячись з принципами читання Святого Письма.
 
Джерела духовності

Джерела духовності

В "Школі лідерства" ми сягаємо теології духовності, метою якої є досконалість людини, її святість. Ця наука має три типи дерел: теологічні (Біблія та наука отців Церкви), духовні (святі минулих епох, їхні твори та життя) та живі джерела (особливі місця Божої присутності). Про це навчав отець Олег Кондратюк в передачі "Школа лідерства".
Григорій Комендант в рецептах життя

Григорій Комендант в рецептах життя

В 92 році, по здобуттю Україною незалежності, люди були спраглі Слова Божого, і відповіддю на це став приїзд до Києва легендарного проповідника і євангеліста Біллі Грема, на зустріч до якого зібралось 155 000 осіб. Цю зустріч з вірними організовував Григорій Іванович Комендант, лідер євангельських християн України, президент Українського біблійного товариства, член Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Людина, яка спілкувалась з багатьма чинними президентами, яка вхожа в їх довіру і має вплив, як духовний лідер. То ж в програмі «Рецепти життя» пастор Григорій розповідав про вплив духовних лідерів на президентів, про знаки часу і події сьогоднішні, про те, чим закінчаться сучасні протистояння в Україні.  
 
Авраам. Початок шляху.

Авраам. Початок шляху.

В денній катехизі отець Патрік Оліх розпочав огляд життя Авраама, першого патріарха. Життя людини, яка стала батьком всіх віруючих розпочалося від смертей брата і отця, безплідності жінки. Для багатьох - це кінець, але для Авраама це був лише початок...
Інфантилізм

Інфантилізм

Про це ми говорили в передачі "Виховуємо генія разом" з паном Олександром Губенком, кандидатом психологічних наук, головним редактором журналу "Обдарована дитина", розглядаючи стратегію "парасольки", коли батьки за всяку ціну намагаються захистити своїх дітей від усіх труднощів "парасолькою" своєї турботи.
А я так хотів стати лікарем!

А я так хотів стати лікарем!

Прогресивний священик з села Голозубинці (Дунаєвецького району Хмельницької області) отець Олександр КОЦЮР розповідає історію свого покликання, байкерських заїздах, пристрасті до музики, служінні в Самарі і особливих відношеннях з молоддю!

Кров мучеників - насіння для християн! Смерть Сергія НІГОЯНА - обов'язково принесе плоди!

Кров мучеників - насіння для християн! Смерть Сергія НІГОЯНА - обов'язково принесе плоди!

Його Преосвященство Станіслав ШИРОКОРАДЮК побував у програмі "Архіпастир ВІДПОВІДАЄ" і відповів на нагальні питання, що переживають українці..."Україна переживає лише часткове пробудження.Більшість українців ще спить, хоча і незадоволена.Народ має тільки виграти, щоб жити в нормальній правовій державі..."










В чому суть християнської аскетики?

В чому суть християнської аскетики?

Можна говорити з точки зору містичної аскетики чи моральної, але варто не забувати, що аскетика це лише інтрументарій, метою якого є близкість, поєднання з Христом. Допоки аскетика служить ціцй меті, ми використовуємо її. Якщо аскетика стає для християнина самоцінністю, то він потрапляє в пастку процесу, який замилює ціль цього процесу. Про це в передачі отця Олега Кондратюка "Школа лідерства - школа духовності".

В пошуках щастя

В пошуках щастя

Ми з’ясували, що щастя треба шукати в Божій волі. Це те саме, що і покликання. Людина стає щасливою, коли вповні розкриває свій потенціал, відповідаючи на Боже покликання. Я говорив про розпізнання Божої волі щодо монастирського життя. Сьогодні я є одружений, тобто в певному сенсі розпізнав до чого я покликаний: до сім’ї, а не до монастиря. Але чи робить щасливим мене чи будь-кого розуміння, що він не монах, а сімейний за покликанням. Напевно це тільки початок вирізнення Божої волі. В покликанні до будь-чого існує певна конкретизація – «покликання в покликанні». Так називає цей процес отець Олег Кондратюк. І пропонує пірнути в глибину власного покликання в програмі «Школа лідерства».

Наставництво: шлях лідера

Наставництво: шлях лідера

Важко розвивати свої здібності і потенціали, але ще важче побачити і плекати таланти інших. Ті люди, які займаються подібним розвитком, називаються наставниками, вони не шукають свого, але намагаються допомогти людині вийти на рівень, коли вона буде в змозі прийти до найвищого Наставника і вчитися у Нього. Ісус говорив, щоби ми не називали нікого на землі учителями, бо є лише один Учитель – Отець на Небі. Цим Він хотів застерегти нас від девальвації цього поняття. Ми не можемо будь-кого називати наставником. Я дещо вириваю з контексту Його слова, але наставників не може бути багато. І сьогоднішнє суспільство показує, що наставників катастрофічно бракує, мало людей доростає до цього рівня.   
Вміння лідера зайняти правильну позицію

Вміння лідера зайняти правильну позицію

Що таке позиція лідера? Яке вона має значення у щоденному житті? Як її сформувати? Як триматися цієї позиції? Про це ми говоримо в черговому випуску передачі «Школа лідерства». 10 відсотків нашого життя складають події, а 90 відсотків – ставлення до подій. Ми вже згадували слова Х’ю Дауна, який говорив, що людина не може вплинути на події свого життя, але напевно може – на ставлення до цих подій. Віктор Франкл, австрійський психолог єврейського походження, який пройшов жах концентраційних таборів нацистського режиму, зазначав, що Бог вирішує через що людина має пройти, а людина вирішує як вона це зробить. 
Глибина Божого Слова

Глибина Божого Слова

Передача "Бібілійний поглгяд" отця Романа Лаби запрошує шанувальників Святої Книги на медитацію. Черпаючи з глибини Божої скарбниці і скарбниці Церкви отець Роман віднаходить прекрасні перлини. Ми заохочуємо Вас до глибшого пізнання Бога в Його Слові.
 
Незаконні забудови Києва

Незаконні забудови Києва

Проблема забудови Києва виникла не сьогодні і не сьогодні її можна вирішити. В переддень виборів різні політичні сили роблять певні заяви щодо збереження старого міста. На короткий передвиборчий час незаконні забудовники затихли. Але вже в післявиборчі будні можна чекати загострення конфлікту. Що робити містянам, людям, які люблять Київ і бачать як щодня столиця руйнується в інтересах великого капіталу. Чи можна протистояти цьому процесу?

Що робити з проблемою

Що робити з проблемою

Вже чергову передачу в «Школі лідерства» ми присвячуємо проблемам. Віримо що їх можна подолати, можна випрацювати менталітет рішення, тоді проблеми перестануть бути загрозами, які паралізують і вбивають, а стануть завданнями, які вирішуються і викреслюються з щоденника. Як це зробити? Почуєте в цьому випуску програми. Ми з’ясували, що менталітет проблем – є надзвичайно поширеним явищем. Можна сказати, що такий спосіб мислення є національною проблемою, яка приводить до жахливих наслідків. Але є щось інше – менталітет рішення. Як віднайти місток між цими способами поведінки і сприйняття світу, як перетворитися з людини, яка жаліється на проблеми, в особистість яка справляється з проблемами? 

Нові підходи у вихованні дітей, подолання ними труднощів

Нові підходи у вихованні дітей, подолання ними труднощів

Олександр Поліщук, автор та ведучий передачі "Важко бути дитиною" пропонує поговорити про ті нові підходи у вихованні, що виникають останніми роками у зв’язку із колосальними змінами в світі, житті, інформаційному суспільстві. Але спочатку, власне: які з’явились основні тенденції розвитку систем освіти у світовій педагогічній практиці? Що є новим важливим у підходах до навчання та виховання?

Краса землі славить Бога

Краса землі славить Бога

В передачі "Абетка католика" брата Костянтина Морозова ми продовжуємо роздумувати над витоками нашої віри. Сьогодні ми торкнулися великої гармонії Божого творіння. Дійсно, якщо приглянемося до красот цього світу, ми можемо побачити Творця. Святий Августин говорив, що краса небес, землі і моря, повітря, лісів, тварин і птахів промовляють до людини і засвідчують присутність Бога. На сьогоднішній день наука ще більше наблизилася до пізнання мікросвіту: за атомами віднайшли протони, нейтрони і електрони, за ними нейтрини і так далі. Чи можна доторкнутися Бога? Чи має наука можливість пізнати Бога виключно науковимим методами пізнання? Про це та інше в катехизі брата Костянтина Морозова "Абетка католика".