Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:40

Головред

В ефірі

Наближаючись до православ'я

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Ранок з Олексієм Самсоновим

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехеза

12:00

Св. Літургія з храму св. Флоріана (Шаргород)

13:00

Рецепти Життя

14:00

Духовні читання

14:20

Дайджест від Credo

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:15

Хресна Дорога

Страсні хорові твори наживо зі студії «Радіо Марія»

Короткий духовний концерт з програмою страсних  піснеспівів у виконанні Хору Патріаршого Собору Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви під керівництвом  Тетяни Стефанишин.

Пробачення - дар вільним людям

Людина обтяжена різними залежностями і неприйняттям себе  не може з гідністю прийняти дару прощення. Не може повноцінно, до глибини, пробачити сама. В прямому ефірі програми «Релігія і психологія» експерти розглядають тему прощення в духовно-психологічному контексті, показуючи прощення як дар, який несе переміну серця і мир.

Ніч темна. Темрява для інтелекту

Контемпляція відкриває для людини правду, яка набагато перевершує можливості інтелекту пізнати цю правду. В цьому слідуємо за Вчителем Церкви Йоаном від Хреста та отцем Олегом Кондратюком в передачі "Школа лідерства - школа духовності".

Пасивне очищення чи банальна лінь

В минулій передачі "Школа лідерства - школа духовності" з отцем Олегом Кондратюком ми говорили про пасивне очищення, коли Бог очищує нас. В цей час людина досвідчує сухість у вольовій сфері, пустку в пам'яті, темряву інтелекту. Але як не переплутати цей стан від Бога з банальною лінню людини, наслідками гріха та занедбаністю молитви, адже тоді нас також може супроводжувати сухість, пустка і темрява? Про це дізнаєтесь в сьогоднішньому ефірі.
 

Пасивне очищення. Що це?

В передачі "Школа лідерства школа духовності" отця Олега Кондратюка говоримо про пасивне очищення, коли Бог Сам очищує людину. Для волі людини це означає сухість, для пам'яті - пустку, для інтелекту - темряву. В сьогоднішньому ефірі спробуємо розшифрувати ці таємничі поняття.
 

Історія людини, яку врятувала віра

В програмі «Бути чоловіком» розповідь Олександра Жилака, бійця восьмидесятої аеромобільної бригади, записана з лікарняного ліжка. Але це історія не про страхи чи болі, це історія справжнього чоловіка, про віру, честь і обов’язок.   

«Я не розумію, що відбувається під час літургії. В храмі мені просто добре…»

В програмі «Наближаючись до православ’я» з отцем Андрієм Дудченком піднімали питання, що відбувається на літургії в храмі? Чи віряни, котрі прийшли до храму, мають уявлення, що вони не глядачі, а учасники «спільної справи»? Що також мають здійснювати Жертву, вести діалог зі священиком, єднатись з його молитвою і роздумувати над Словом, яке вони чують… І не важливо чи це «часи», «всенічна» чи літургія, вірянин, котрий прийшов до храму, є учасником спільнодії. Насправді, шкода, але ми можемо констатувати, що в реальності,  через незрозумілість мови, нечутність того, що відбувається біля вівтаря, віряни і священики ніби розділяють храм на два абсолютно неспівдійні простори sakrum і profanum. Що з цим робити, про кризу літургійного благочестя говорили з о. Андрієм, користуючись підказками від творів черниці Васси Ларіної - доктора богослов'я, викладачки Інституту літургійних досліджень Богословського факультету Віденського університету, авторки і ведучої знаменитого шоу в інтернеті «Кава з сестрою Вассою». 

Чому є брехня в подружжі?

Психологи стверджують, що чоловіки і жінки спілкуються «різними мовами», що ми маємо протягом всього свого життя вчитись розуміти один одного. Отець Микола Мишовський в ранковій катехезі розкриває нам глибинні причини брехні в родині. Причини нерозуміння мови своєї другої половини.

«УПЦ має єднати Україну». Але чи єднає?

Коментар на Комюніке делегації Всесвітньої Ради Церков щодо візиту в Україну. Аналіз процесу єднання УПЦ КП та УАПЦ… Та інші огляди подій минулих двох тижнів в проекціях Юрія Чорноморця.

Чи житиме військове капеланство?

Упорядкування військового капеланства державою – поміч чи завада в служінні? Про це в «Рецептах життя» з отцем Степаном Сусом, військовим капеланом  Головою Центру військового капеланства УГКЦ, та настоятелем Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла у Львові.

Полюбити ворога. Це можливо?

 Легко любити своїх рідних та близьких, тих, які люблять нас. Проте, як полюбити того, хто є твоїм ворогом?

- Можливо, я до кінця не можу змінити певну людину, полюбити її. Проте, я можу її пробачити, дати їй шанс на виправлення. Наша моральна помста нищить тільки нас.

Програма "У Ваших намірах" з отцем Лаврентієм Жезіцьким.

Наші ваганти

1. Стану я духовного.
Злидень поміж вами,
Для страждань народжений
Плентаюсь світами.

2. Я до всіх премудростей
Прагнув причаститись,
Тільки злидні капосні
Не дали довчитись.

Євангеліє 18 березня

Кожного дня називаю Бога Отцем в молитві «Отче наш» та чи переживаю такі відносини з Богом, що можу звати Його «Татом»? Чи насправді радію, що маю найкращого в світі Батька? Якщо навіть ні, то придивимось до основних моментів, про які наголошує Син: час разом – це молитва, та послух «шукаю не Своєї волі, лише волі Того, хто послав Мене». Добре, що маємо Старшого Брата, з якого можна брати приклад. 

Євангеліє 17 березня

Звернімо увагу, що Ісус сам підходить до хворої людини і питає: «Бажаєш одужати?». Хіба Ісус не розумів, що там, у Вітесді, люди лежали очікуючи зцілення. Яку ми чуємо відповідь хворого? В оригіналі на грецькій мові, а також в перекладах на інші мови (наприклад, англійська і арабська) відповідь починалась: «Господин(Пан),  людини не маю,  щоб коли…».  Відсутнє стверджувальне «так». Але Господь питав чи бажаєшь, а не які перешкоди маєш!

Вчителі Церкву про молитву споглядання

В передачі "Школа лідерства" з отцем Олегом Кондратюком ми продовжуємо говорити про споглядання, контемпляцію. В цьому ефірі отець зізнався, що поки він не має досвіду справжнього споглядання, але він на дорозі і пообіцяв поділитися досвідом споглядання, як тільки це з'явиться в його молитві.

To be or not to be. Пробачення можливе?

Здається в християнстві прощення є безальтернативним, нас цьому вчить Господь, про це ми молимось щодня в єдиній спільній для всіх християн молитві «Отче наш». Більш того, ми навіть ставимо умову Богові: «Прости нам так, як ми і пробачаємо». Тож доводити необхідність пробачення, думаю, не варто, бо це є очевидні істини. Але, як ми втілюємо це на практиці? Чи вдається нам пробачити і примиритись на духовному і психічному рівнях. Про це в програмі «Психологія і релігія» з о. Андрієм Камінським та психологами-психотерапевтами Оленою Омельченко та Катериною Гончар.  

Батьківство. Особа батька

Хто такий батько? Яка його роль в родині? Чи зводиться батьківська відповідальність до заробляння грошей для сім'ї? До чого призводить звужене розуміння батьківства? Які можуть бути рецепти для родин без батька? Які складнощі у вихованні хлопчиків і дівчаток? Про це в передачі "Точка відліку" з богословом Олександром Доброєром.

Молитва, як основа духовного життя християнина

«Найголовніша справа в житті – молитва, а всі інші – справи другорядні», так писав св.. Григорій Богослов. То ж наскільки ми у нашій площині цінностей віддаємо перше місце стосункам з Богом і наскільки ми правильно розуміємо суть молитви. Про це в програмі «Наближаючись до православ’я» з протоієреєм Андрієм Дудченком.

Аналітика події християнської України за останні два тижні в коментарях Юрія Чорноморця

Про смерть керуючого справами УАПЦ митрополита Мефодія і наслідки цієї події для всього українського православ’я. Про кримські єпархії УПЦ і скандальний сюжет «Плюсів». Та про питання Кримського округу РПЦ… Про це та не тільки в програмі «Християнство сьогодні»

Жінка – найдовершеніше творіння Бога

Напередодні 8 березня говорили про жінку в юдеє-християнській традиції. Про переосмислення покликання жінки і її місце в сучасному світі.

Поразка перемоги?

Філистимляни перемогли Ізраїль, полонили ковчег, але самі найбільше постраждали від цього, здавалось би, полону і приниження. Полонений ковчег побив їхні землі. Про це в біблійній передачі Олексія Погорєлова "Запилена святість".

"Майстерня" пастора Геннадія Мохненка

Про прифронтовий Маріуполь та дітей з республіки "Пілігрим" в передачі "Майстерня" розказав пастор Геннадій Мохненко, який, виявляється, є одним зі співзасновників "Правого сектору" - так про нього говорять російські ЗМІ.

Про страждання

В катехизі отця Костянтина Морозова говорили про страждання, їхній сенс та сприйняття людиною. Як в своїй, здавалось би, безнадійній ситуації побачити сенс, побачити Христа.  

Злий геній Теофана Прокоповича

18 століття знаменувало початок нової доби і для Росії з Україною, і для церкви в цих двох країнах. Гетьманщина, створена Іваном Мазепою, все більше перетворювалась на безправну провінцію. Мазепа намагався протестувати, але марно. Виступ його проти російського царя на боці шведів також увійшов в історію як відчайдушний, самовідданий але марний крок, красивий символ для майбутніх поколінь, знаменний в далекоглядній перспективі, який однак не приніс жодної користі в ті часи. А держава Петра Першого тріумфально крокувала до слави і розквіту.

Можеш змінити від простору довкола до цілої країни… Спробуй

«Прийшла ідея в голову і я купляв лист поролону, різав його на  губки для миття машин і продавав їх по 50 копійок водіям припаркованих автомобілів. Це була не легка робота ти обходиш все місто, а один там з п’ятьох купує…Але я вдячний своїм батькам, що вони не мали змогу мене розбалувати». В «Рецептах життя» про те, як починав бізнес успішний ресторатор, підприємець, керівник компанії «23 ресторани», головний ідейник Теплого міста, візуального стилю Івано-Франківська та громадського ресторану UrbanSpace100 Юрій Филюк.

Злий геній Феофана Прокоповича

Як дотепно вказував Яків Кротов, російський священик, дисидент і письменник, один з постійних гостей на Радіо Марія, Україна 17-18 століть, знаходячись на перехресті культур, було відкрито і до грецької православної традиції, і до європейської католицької, і до європейської протестантської. Як наслідок, каже Кротов, випускники українських шкіл і українські церковники могли бути прихильниками католицтва, могли захоплюватись протестантизмом або взагалі відкидати все. Представники останньої категорії на щастя не дали нам видатних діячів, До першої категорії можна віднести Стефана Яворського, Димитрія Ростовського взагалі більшість українських інтелектуалів того часу. А ось до другої категорії, до прихильників ідей протестантизму, належав Феофан Прокопович, одна й найбільш контроверсійних і водночас найбільш значних постатей свого часу. Це був насправді великий філософ, теолог, політик, інтриган, астроном, фізик, поет, викладач, підлабузник, ректор Київської академії, один з засновників російської академії наук, реформатор, адміністратор,

"Школа лідерства" про покликання до святості та містики

В передачі "Школа лідерства- школа духовності" отець Олег Кондратюк пропонує замислитися над нашим покликанням до святості та містики. Наша реальність, в тому числі християнська, підказує щось інше - бодай би смертними гріхами не грішити, наша віра млява, Бог мислиться в юридичних категоріях - "згрішив/незгрішив". Як змінити життя молитви? Як побудувати відносини з Богом? Дізнаєсь в програмі.
 

Ковчег Божого завіту VS філистимляни

Філистимляни завдали нищівної поразки Ізраїлю, принизили їх забранням ковчег Божого завіту, але від цього постраждали самі. Горе переможцям, які принижують переможених. Про це в біблійній передачі Олексія Погорєлова "Запилена святість".

Образа, непрощення

Про це в передачі "У ваших намірах" з отцем Лаврентієм Жезіцьким. Як непрощення може ув'язнювати душу того, хто не прощає? Я подолати бар'єр в собі і попросити прощення або сказати про образу? У вирішенні цієї проблеми отцю допомагали слухачі зі своїми запитаннями та свідченнями.

Катехиза про царицю Естер

В катехизі отця Володимира Куснєжа говорили про царицю Естер та роздумували над тим до якої межі можна порівнювати цю історію зі Старого Завіту з подіями сучасної України.