Слухати Радіо

Зараз в ефірі

10:00

Розарій

В ефірі

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та поздоровлень

13:00

Наближаючись до православ'я

14:00

Духовні читання

14:20

Християнство сьогодні

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:40

Дитяча молитва

17:00

Новини

17:10

Голос народу, голос Божий

17:30

В родині "Радіо Марія"

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св.Софії (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

Оставшись один на свете, я претерпел всякого рода неудачи, и я счастлив...

То, что бог посылает мне в ссылке, превосходит все, о чем я просил и мечтал в течение моего десятилетнего заключения в тюрьме.
49 лет было Лунину когда он вышел на поселение. За свою долгую и интересную жизнь он успел побывать воином и повесой, дуэлянтом и заговорщиком, арестантом и заключенным. Он сражался против Наполеона, смотрел в глаза смерти, искал и обрел Бога. При этом он постоянно искал применение себе, своим силам и уму. На войне он не мог спокойно сидеть в резерве, в бою всегда был в самом пекле, уезжая за границу, он говорил что хочет туда где есть дело.

" Мы были дети 1812 года...

Принести в жертву всё, даже самую жизнь ради любви к Отечеству было сердечным побуждением нашим" -, Матвей Муравьев-Апостол.
События конца 1825 года, когда после смерти бездетного государя Александра началась чехарда с престолонаследием, когда младшие братья его Николай и Константин по очереди отказывались от престола, когда вначале армию привели к присяге Константину, а потом велели переприсягать Николаю, неожиданно стали для тайных обществ в Петербурге и Тульчине сигналом к действию.

Після Хмельницького

У 1648 році почалась Хмельниччина. У 1654 році Хмельницький уклав договір з Московською державою. У 1667 році Москва і Річ Посполита розділили між собою українські землі по Дніпру. У 1672 році Правобережну Україну і Поділля завоювали турки і володіли ними – інколи по-справжньому, інколи лише формально – до 1699 року. Правобережжя і Поділля – це землі від Дніпра до Збруча, від Дністра до Волині, величезна територія, сучасні Винницька, Хмельницька, Черкаська, половина Київської і Житомирської областей, а також заселені частини сучасних Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

Книга Судей. Міхай. Ідоли

В передачі "Запилена святість" продовжуємо оповідь про буремні часи, коли не було судді, і кожен робив, що йому заманеться. На той час один дуже побожний чоловік на ім'я Міхай в ім'я Бога почав поклонятися ідолу? Що? Стати ідолопоклонником, шукаючи прослави Бога? Чи це можливе? Чому? Про це детальніше розберемося в передачі.
 

Неустанна молитва

Боротися з гріховними думками можна негативно, витясняючи їх, а можна позитивно, наповнюючи своє серце добрими думками, молитвою. Отці-пустельники випрацювали досконалу зброю - неустанну молитву. В цьому випуску "Школи лідерства - школи духовності" отець Олег Кондратюк поділився своїм власним досвідом промовляння цієї молитви і дав поради початківцям в молитві.
 

Як батькам допомогти зберегти світ дитини?

І чи варто це робити? Чи варто охороняти світ дитини від впливу "злого світу"? До якої міри? Як допомогти пережити дитині маленькі побутові поразки? Про це в передачі "Психологія життя" з Оксаною Нємєц.

Анатолій Кушнірчук: "Я вже не боюся "ГРАДів", єдиний страх, який залишився - говорити рідним про смерть близької людини"

Він хотів забрати дітей-сиріт з окупованих територій, їх було 326, бойовики вимагали за кожну дитину 100 доларів. Анатолій вже збирався продати машину, поставити під заставу дім, але бойовики відмовилися вести переговори. Про життя на передовій, про атеїстів, які стають віруючими після першого мінометного обстрілу, про чудеса, молитву 4-річної доньки, коли він виїжджає на Схід, про найбільші складнощі війни для капелана і людини. В передачі "Майстерня" - Анатолій Кушнірчук, військовий капелан.

Боротьба з гріхом

Найкращий спосіб боротися з гріхом - це боротися з думкою, бо якщо гріх увіходить в нас, розмовляє з нами, перемога над злом стає все важчою. Ми маємо перекрити ворота своєї думки, витісняти грішні думки, але також маємо наповнювати наше серце, розум добрими, чистими думками. Про це в "Школі лідерства - школі духовності" з отцем Олегом Кондратюком.

"Майстерня" Олега Мусія

Сьогоднішню "Майстерню" з екс-міністром  охорони здоров'я Олегом Мусієм можна виразити одним словом - "біль". Неймовірна кількість дзвінків від пенсіонерів, які при пенсії 1000 грн мають купувати ліки за 700 грн на місяць, інваліди, які постійно мають проходити через всю бюрократичну машину, щоби, хто щомісяця, а хто щороку, отримувати підвтердження, що вони насправді інваліди, надавати довідки щодо складу сім'ї... Але також в часі передачі пан Олег пояснив чому його таки можна назвати Дон Кіхотом і чому його боротьба є не проти вітряків.
 

"Майстерня" Олександра Сугоняки

Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків, не соромиться визнавати свою віру, християнство також і публічно, що в його сфері і на його рівні  є явищами виключними, які перетворюють солідного керівника в "білу ворону". Як живеться "білій вороні" від християнства в професійному середовищі? Чи були спокуси, пов'язані із безліччю корупційних схем, які діють серед вищого менеджменту у фінансовому секторі? Про це ми дізналися в передачі "Майстерня", не оминувши, звичайно, злободенних тем падіння української валюти.

Прощання з Самсоном

Слава Ісусу Христу, вітаю. Мене звати Олексій Погорєлов, в минулій "Запиленій Святості" ми закінчили історію Самсона, закінчив Він погано, але не безславно. Важливо, що Бог, який відступив від нього, який позбавив Його сили, цю силу повертає для останнього подвигу Самсона. Для мене це знак, що Господь не фатум, а жива особа, яка прислухається до молінь своїх людей, яка може змінити своє рішення. 
 

Паломництво в Сантьяго-де-Компостела

Про паломництво в Сантьяго-де-Компостела з Олександром Доброєром в передачі "Точка відліку". "Спочатку у нас не було для цього коштів, але Бог для паломництва відкриває двері, про які навіть не здогадуєшся," - ділиться Олександр, запевняючи, що повернувся надзвичайно сповнений сил. Тож, вирушаймо в дорогу!

"Майстерня" Геннадія Балашова

Політик, бізнесмен, міліонер. Хоче бачити себе українським Джобсом та стверджує, що будує Церкву, маючи на увазі свою партію. Суперечливий та яскравий, неординарний Геннадій Балашов в "Майстерні" Олексія Погорєлова.

Катехиза про алкоголь

Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз про використання алкоголя. Неможливо собі уявити українських свят без алкоголя. Як при цьому зарадити небезпеку узалежнення для дітей та молоді, якщо вони бачать як дорослі вживають алкоголь? Як запровадити профілактику алкоголізму? Як говорити про алкоголь? Про це в катехизі з отцем Вальдемаром Павельцом.

Динаміка гріха

Отці-пустельники запропонували такі етапи розгортання гріха: думка, розмова, боротьба, згода, пристрасть. Гріх увіходить воротами думки, намагається розмовляти з нами, як змій з Євою, бореться з нами до моменту, коли ми погоджуємося на гріх. Потім формується пристрасть. Як допомагають нам ці знання в дорозі освячення? Про це в "Школі лідерства- школі духовності" з отцем Олегом Кондратюком.

Уроки голодомору

За 30 хв. від жалоби, до самонаведення з істориком Віктором Заславським
 


Майдан триває. Освоюємо техніку кінцугі

«Я шукав між ними кого-небудь, що вимурував би мур та став передо мною в проломині за цю землю, щоб я не погубив її» (Єзек. 22:30).
Майдан, чи точніше «Майдани» тривають на всіх площинах. Ми освоюємо японську техніку «Золотого шву», що надає вадам і ранам нового значення, а розбитій речі нового життя. Наша золота смола, це кров героїв, історична пам'ять і спільні цінності, якими ми склеюємо рвані рани країни і свої власні.
В «Рецептах життя» Остап Стасів громадянський активіст, соціальний підприємець однин з ініціаторів Відкритого Університету Майдану та Лора Артюгіна кінорежисер, керівник проекту волонтерів і культурних активістів «Новий Донбас».  

 

Катехиза про Рут

Отець Володимир Куснєж продовжує оглядовий цикл катехиз щодо книг Святого Письма. Сьогодні ми похилялися над книгою Рут. Чому ця, хоч і повчальна історія, але все ж таки знаходить собі місце в Каноні? Що Господь хоче нам цією книгою сказати? Що про Бога ми можемо дізнатися з книги Рут?

Владика-ювіляр Ян ПУРВІНСЬКИЙ: "Кожного дня молюся по 4 частини Розарію"

В ефірі Архіпастир ВІДПОВІДАЄ ми поговорили з єкс Ординарієм Києвсько-Житомирської дієцезії про його ювілей, розбудову пaрафії і видатних людей з якими його зводив Бог -Під час аудієнції з Йоанном Павлом ІІ,-розповідає єпископ -емерит ПУРВІНСЬКИЙ,-я сказав Його Святості:"Добре було б вам приїхати в Україну".-На що єпископ Риму відповів:"Приїду! Але моліться за це!". Коли Папа приїхав до нас він дуже тішився! Я був вражений наскільки він добре знає історію церкви в Україні. Але особливо, Його вразив Львів!-пригадав в інтерв'ю єпископ Ян ПУРВІНСЬКИЙ.

Як не зарити свій талант?

Люди ніяковіють і віднєкуються, коли запитуєш їх чи мають якийсь талант. Але з біблійної точки зору Господь дав всім таланти, жодного не обділив, і навіть тій людині, яка мала "всього" один талант, Бог дав більше 30 кг срібла чи золота. Тобто мало того, що немає жодного безталанного, так іще кожний з нас є багатієм, обдарованим Богом. Про це в передачі "У ваших намірах" з отцем Олександром Коцюром.
 

Самсон і Даліла

В передачі "Запилена святість" продовжуємо по кісточках розбирати Самсона та його нерозважну любов до жінок: то він увіходить до блудниці, то жениться на жінці, яка звіряє його тайну ворогам, а тепер він вподобав філистимлянку, яка спричинилася до його смерті. Любов зла...
 

Донбас: боротися чи залишати...

Немає людини, яка би не висловлювала своєї думки на цю тему, не залучалася в подібні обговорення чи не міркувала з собою наодинці. Про це вирішили поговорити і ми, Євген Гольцов та Олексій Погорєлов, в передачі "Точка відліку". Що з цього вийшло? Дізнавайтесь, слухаючи подкаст
 

Лунін. В роздумах про майбутнє

И победы, и поражения в равной мере могут пойти стране во благо и во зло – смотря как их оценивают современники. Побежденный может озлобиться на весь мир, а может сделать выводы и не повторять прежних ошибок. Победитель может возгордиться, а может – отнестись к победе как к испытанию, к своеобразному уроку от Бога, к дару который влечет за собой огромную ответственность.

"Майстерня" Павла Шеремети

Про роботу в міністерстві, ризики та можливості в Україні, виклики і перспективи глобальної конкуренції розказав екс-міністр економіки Павло Шеремета.

Дружина Самсона - жінка без обличчя

Про неї взагалі нічого невідомо. Не знаємо її імені, чи любила Самсона, чи вийшла заміж добровільно... Весь час вона залишається пасивною, об'єктом. Спочатку її видали заміж, потім примусили вимагати в чоловіка, щоби розкрив тайну, потім чоловік, Самсон її кинув, батько віддав за іншого і нарешті її спалили. Єдиний момент, в якому вона була суб'єктом це тоді, коли вона просила у Самсона розкрити тайну. І то це відбувалося під примусом. Вона була вродливою (бо ж Самсон її вибрав) іграшкою чоловіків, які використали цю жінку і забули. Про це в біблійній передачі "Запилена святість".

Вразливість до гріха

Побутове християнство може бути позначеним моделлю: згрішив-посповідався-чистий. Чому в нас сформувалося таке хибне розуміння духовності, покаяння? Чому світ і християнин втрачають вразливість до гріха? Про це в "Школі лідерства - школі духовності" з отцем Олегом Кондратюком.
 

Якщо буде мобілізація, думаю, що й для музиканта місце знайдеться. В «Рецептах життя» Тарас Чубай про фронти для кожного.

«Треба розуміти як українці безперестанку живили російську культуру, і як вона вже нажерлась і напилась нашої крові і так розжиріла від нашої української крові…»
«...Я вважаю, що найбільш точне моє спілкування з аудиторією і це передавання інформації чи того «зерна», про яке ви говорите, є мої пісні, моє співання зі сцени. Все що я балакаю поза сценою, це порожнє коливання повітря, в піснях я вам скажу всю правду…»

 

Катехиза про людину

Отець Костянтин Морозов розпочинає новий цикл катехиз про людину. Що є людина? Навіщо їй Господь дає життя, свідомість розум? На що людина витрачає своє життя? Що є найважливіше для кожного? Про це в новому циклі отця Костянтина Морозова.
 

Дмитро Шерембей: "Держава провалила закупівлю ліків. Щодня помирає 1600 осіб"

Про це в передачі "Точка відліку" заявив Дмитро Шерембей, голова благодійної пацієнтської організації «Пацієнти України». Вперше за всі роки незалежності ті, хто потребує дефцитних та дорогих ліків, громадяни залишаться без них. Самому Шерембею ліків залишилося на 1 місяць. "За цим провалом стоїть ненаситний апетит чиновників та мільярдні корупційні зиски," - поділився активіст. Проти нього вже порушено кримінальну справу, Інтернет наповнюється брудом щодо діяльності Шерембея, лунають погрози...
 

"Майстерня" Мустафи Найєма

Про політику, життя та професію з народним депутатом Мустафою Найємом в передачі "Майстерня".