Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Св.Літургія з Прокатедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Вечірня казка

20:20

Слово на кожен день

21:00

Відкриваючи таємниці християнства

21:30

Духовні читання

22:00

Катехиза

23:20

Школа лідерства

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

Літанія та Новенна до Бердичівської Божої Матері

Поділитись з друзями
Створено: 2017-07-07

День перший

У книзі Захарії ми читаємо, що людина, котра стояла перед ангелом, була одягнена у брудну одежу. І звернувся ангел до тих, що перед ним стояли: «Здійміть брудну одежу з нього!»  До нього ж мовив: «Дивись, я зняв твої провини з тебе й вдягну тебе у святкову одежу».  (Зах 3,4)

Роздуми: Бог кличе людину з глибини її негідності, безпорадності, смутку, розчарування. Кличе тоді, коли вона почувається найбільш упокореною, приниженою, відкинутою життям. Логіка милосердя нас постійно вражає – Богу подобається вигравати програні справи. Марія приходить із даром святого скапулярію до нас, людей, котрі знають гіркоту поразки, до людей, котрі носять на собі брудний одяг внутрішнього безладу, провини, гріха. Завдяки любові Марії ми можемо пережити чудо зняття тягаря минулого. Милосердний Бог руками Марії вкриває наше минуле та одягає нас в одяг благодаті. Нам потрібно повертатись до таїнства поєднання. 

Молитва: Пробач нам, Господи, наші гріхи й у Твоєму милосерді розірви кайдани, котрі тримають нас у полоні наших провин та відбирають радість життя. Навчи нас свободи Божих дітей. Через Христа Господа нашого. Амінь.

День другий

Всі, кому випадає честь одягнути шати Діви з Гори Кармель, усвідомлюють собі, наскільки великим даром обдаровує нас Марія. Разом з Нею ми можемо із вдячністю взивати словами Пророка Ісаї: «Я веселюся в Господі, душа моя радіє в моїм Бозі, бо Він зодягнув мене в шати спасіння, окрив мене плащем справедливости, немов той молодий, що себе вінцем прикрашає, неначе молода, що дорогоцінностями себе оздоблює» (Іс 61, 10)

Роздуми: Іван Павло ІІ говорить про духовне значення скапулярію: Кармелітська місія [Марії], яка бере свій початок на Горі Кармель, на Святій Землі, пов’язана із шатами. Ці шати називаються Святим Скапулярієм… Прекрасно, що турботлива мати дбає і про одяг…Це Діва Кармелю, Матір Святого Скапулярію, говорить нам про свою материнську турботу, піклується, щоб ми одягнулись. Одягнулись у духовному значенні, одягнулись в Божу благодать. І підтримує нас в тому, щоб цей одяг завжди був білим… (15 січня 1989 року).

Молитва: Добрий Отче, котрий у святому скапулярії оздобив нас красою Марії – Найчистішого зі Створінь, обдаруй нас благодаттю поглиблення Її святості, прикладу нашого життя. Через Христа Господа нашого. Амінь.

День третій

З книги Приповідок: Я люблю тих, які Мене люблять, і хто шукає Мене пильно, той знаходить. Багатство й слава в Мене, і постійні блага й справедливість. Плоди Мої ліпші від золота, прибуток Мій – над срібло добірне. Я ходжу путями правди, стежками права, щоб дати блага тим, які Мене люблять, щоб наповнились їхні скарбниці (Прип. 8, 17-21). 

Роздуми: Бог закликає людину до близькості, хоче разом з нею ділити вічність та розділяти свою любов. Ми покликані, щоб спільно укріплюватись на цьому шляху. Марія як Цариця Святого Скапулярію, ділячись своєю шатою спасіння, запрошує всіх нас об’єднатися в любові та пропонує нам спільний дім. Вона допомагає нам звільнитися від всіляких оман, які віднімають у нас євангелічний ентузіазм та правду про наше покликання у вічності. Вона розпалює в нас прагнення досконалого очікування спасіння. Це прагнення народжує переживання спільного призначення, спільної слави та радості.

Молитва: Боже, єдиний наш Спасителю, звертаємось до Тебе у молитві, щоб, вслухаючись з вірою у Твої слова, ми разом з усією Церквою ділили радість даних нам обітниць. Через Христа Господа нашого. Амінь.

День четвертий

З послання святого Якова: Всяке добре даяння й усякий досконалий дар згори сходить від Отця світла, в якого нема ані зміни, ані тіні переміни. Він забажав нас породити словом правди. Щоб ми були немов первістками його створінь (Як 1, 17-18). 

Роздуми: Правда – як ковток свіжого повітря для загубленої людини. Вона відновлює віру в життя, осяює тіні, котрі людина кидає на речі та людей з глибини неправди, що в ній живе. Отець світла дає нам надзвичайний дар, дар віри, завдяки якому ми можемо у новому світлі побачити наше життя, нашу дорогу. Віра допомагає зрозуміти важкі часи та віднайти сенс у тому, щоб чинити добро. Вірність доброму відновлює створіння. Разом з Марією, зміцнені Її правдою, ми прагнемо прямувати до спільної вдячності.

Молитва: Милосердний Отче, Ти навчаєш нас через віру, керуєш нашими кроками та даєш світло нашим думкам; дозволь нам у цьому світлі побачити глибину значення нашого покликання та віддання Марії через скапулярій. Через Христа Господа нашого. Амінь.

День п’ятий

З першого Послання Святого Петра: Підперезавши стан вашого ума, тверезі, надійтеся повнотою на благодать, що вам буде принесена в об’явленні Ісуса Христа…Не потураючи колишнім вашим похотям, як то було за вашого незнання, але як той, хто вас покликав – святий, так само й ви самі усім вашим  життям станьте святі, написано бо: «Ви будете святі, бо Я святий»    (1 П 1, 13-16)

Роздуми: Скапулярій підтверджує і зміцнює нашу надію – надію, яка неодноразово піддається спокусі сумнівів. Сумніви зароджуються, коли з’являються труднощі, у вирі подій малої та великої історії, у вигляді нових завдань, які на нас чекають, коли раптом ми опиняємось сам на сам із нашим боягузтвом. Ми сумніваємось, бо так часто усвідомлюємо непевність нашого існування. Ми бачимо нашу духовну вбогість, коли хочемо добра, але не отримуємо його, адже так багато механізмів зсередини нас та ззовні зіштовхують нас з обраної дороги. Запрошуємо Тебе, Маріє, Вчителько надії, до наших справ, навчи нас відкривати нові горизонти прагнень і досягати чистоти серця, в якому живе святість Бога.

Молитва: Милосердний Отче, котрий відкриваєш красу видимого і невидимого, дозволь нам відновити нашу надію на спасіння і разом з Марією Кармелю дійти на гору Твоєї святості. Через Христа Господа нашого. Амінь.

День шостий

З книги Пророка Єзикиїла: Ти розкошувала в золоті й у сріблі, одіж твоя була – вісон, шовк і гаптована тканина. Питльованою мукою, медом і олією ти годувалась. Прекрасною ти стала, хоч би й у цариці. (Єз 16, 13). З послання Святого Апостола Павла до Колосян: Вдягніться у серце співчутливе, доброту, смиренність, лагідність, довготерпеливість, терплячи один одного й прощаючи одне одному взаємно…А над усе будьте в любові, що є зв’язок досконалости (Кол 3, 12-14).

Роздуми: Скапулярій – це знак нової людини, яка у святому хрещенні вбралася у царський дар Божого життя, нової любові. Приймаючи скапулярій, ми одночасно приймаємо зобов’язання любові, доброти серця, любові, яка охоплює нашу щоденність і всі справи людини. Разом з тим цей дар нагадує нам про таємницю, що ми створені як святиня, в якій молиться та відпочиває Господь. Запрошуємо Тебе, Маріє, Царице контемпляції, до спільної адорації Господа, щоб ми могли жити щораз повніше нашою царською гідністю та вчитися звичайної, щоденної любові.

Молитва: Божественний Господарю, дозволь нам, щоб ми разом з Марією, яка сідає з нами до царського столу благодаті, могли роздумувати над багатством Твого життя та пізнати Твою велику любов, яку Ти нам даруєш. Через Христа Господа нашого. Амінь.День сьомий

З Другого Послання Святого Апостола Павла до Коринтіян: Стогнемо під гнітом, бо не хочемо роздягнутися, лише – вдягнутися, аби те, що в нас смертне, було проглинуте життям (2 Кор 5,4). Старе минуло, настало нове. Усе ж від Бога, який примирив нас із собою через Христа і дав нам службу примирення (2 Кор, 17-18).

Роздуми: Смерть – це розрив, віддаленість від близьких, один від одного. У смерті людина ніби заново переживає життя, бере свою маленьку історію у свої руки і несе до Творця. Цю виняткову мить Марія оточує своєю любов’ю та допомагає людині належним чином розрахуватися зі своїм життям і прикрашає його своєю добротою. Вона часто прогулюється у Божій справедливості, вкриває мізерність людини. Маріє, не залишай нас.

Молитва: Всемогутній Боже, Ти дав нам Марію, котра у нашому земному паломництві нагадує нам, яка велика і прекрасна Твоя любов до людини, дозволь нам з новою силою прагнути одягнутися у вічну славу Господа наприкінці наших днів. Через Христа Господа нашого. Амінь.

День восьмий

З Другого Послання Святого Апостола Павла до Коринтіян: Бог же, що створив нас саме для цього, він  дав нам завдаток Духа. Отже, ми повні відваги і знаємо, що поки в тілі живемо, перебуваємо далеко від Господа. Всім бо нам треба з’явитися перед судом Христовим, щоб кожний прийняв згідно з тим, що зробив, як був у тілі: чи добре, чи зле (2 Кор 5, 5-6.10).

Роздуми: Дорога до спасіння провадить через страждання. Такою є таємниця чистилища. Тут людина знову набуває первісної краси, беручи участь у муках Христа, котрий жертвує Себе за спасіння. Щоб жити в Отці, жити у щасті, нам потрібно очиститися. Любов Бога все більше розпалює нас і ми стаємо молитвою, що ніколи вже не закінчиться. Довірмо нашу долю у руки Марії.

Молитва: Всемогутній Боже, зміцнені Твоєю допомогою, благаємо про милосердя для тих, котрі вже відійшли, особливо зі знаком скапулярію; не дозволь, щоб їх слабкість затьмарила сяйво майбутньої слави, а таємниця смерті не забирала у них плід надії. Через Христа Господа нашого. Амінь.

День дев’ятий

З Послання Святого Апостола Павла до Римлян: Ви знаєте час, що вже пора вам прокинутись із сну. (…) Відкиньмо, отже, вчинки темряви й одягнімось у зброю світла. Як день, – поводьмося чесно: не в ненажерстві та пияцтві, не в перелюбі та розпусті, не у сварні та заздрощах. Але вдягніться у Господа Ісуса Христа і не дбайте про тіло задля похотей (Рим 13, 11-14)

Роздуми: Є різні форми відсутності, релігійної непритомності зламаних, розгублених, несвідомих людей. Життя багатьох – немов у сні, далеко від Бога, від Правди, від Любові. Буває так, що термінові справи витісняють справи важливі і кудись зникає краса людини. Але закінчується час новенни, вже не можна чекати, наблизився день. З піднятою головою ми повинні свідчити про духовний вимір людини, виходити на вулиці й нести радість, як Божі посланці, проголошувати час спасіння, час доброї новини. Разом з Марією ми виходимо на наші дороги та ділимося радістю приналежності до Її родини, знаком цього є скапулярій. Ми огортаємо своєю любов’ю всю Церкву, молячись: Царице Кармелю, причино нашої радості, молись за нас.

Молитва: Добрий Боже, котрий дозволив, щоб Марія стала нашою Сестрою, допоможи нам розуміти наш час, щоб він був часом повернення до дому Отця, часом перемоги над історією старої людини, часом боротьби за нашу надприродну велич, за наше дозрівання до дару спасіння. Через Христа Господа нашого. Амінь.


Літанія до Бердичівської Божої Матері

Господи помилуй.    Христе помилуй.    Господи помилуй.

Христе, почуй нас.   Христе, вислухай нас.

Отче Небесний, Боже,                                    помилуй нас
Сину, Відкупителю світу, Боже,
Духу Святий, Боже,
Свята Трійце, Єдиний Боже.
Свята Маріє,                                                     молись за нас
Непорочна Діво, Матір Бердичівська,
Непорочна Діво, Котра вибрала Бердичів 
на улюблене місце і престол слави,
Непорочна Діво, прикрасо України, Волині і Поділля,
Матір і Опікунко всіх, хто взиває Твоєї допомоги,
Велич нескінченного Милосердя,
Матір Найчуйніша,
Матір Наймиліша,
Втіхо у годину смерті,
Надіє вмираючих,
Прохолодо душ чистилища,
Володарко небес і землі,
Престоле мудрості,
Заспокоєння та втіхо нещасливих,
Наше пристановище,
Матір Бердичівська, 
в наших неспокоях і небезпеках,                            благаємо Тебе
Матір Бердичівська, в наших випробовуваннях, 
Матір Бердичівська, в наших невдачах, 
Матір Бердичівська, в наших знеохоченнях, 
Матір Бердичівська, в сумнівах і спокусах,
Матір Бердичівська, в усіх наших потребах,
Матір Бердичівська, веди нас всіх до Найсвятішого Серця Ісуса, 
Матір Бердичівська, оточуй опікою Церкву і Святішого Отця,
Матір Бердичівська, Покровителько нашої Батьківщини,
Матір Бердичівська, даруй світло Святого Духа керівникам нашої держави,
Матір Бердичівська, даруй нам відродитися в дусі і правді,
Матір Бердичівська, даруй нам віру отців наших,
Матір Бердичівська, знищи в нашій країні релігійну байдужість,
Матір Бердичівська, віддали від нас все, що є злом,
Матір Бердичівська, даруй світло тим хто згубився на життєвому шляху,
Матір Бердичівська, даруй любов і злагоду нашим родинам,
Матір Бердичівська, даруй нам чистоту сердець молоді і збережи невинність дітей,
Матір Бердичівська, даруй нам віддані священицькі та чернечі покликання,
Матір Бердичівська, даруй нам святих священиків,
Матір Бердичівська, даруй нам витримку в служінні Богу аж до смерті,
Матір Бердичівська, очисти і розпали наші серця, щоб ми стали гідними Твого покрову,
Матір Бердичівська, єдина наша після Бога, надіє,
Агнче Божий, що береш гріхи світу,     Господи, прости нас.
Агнче Божий, що береш гріхи світу,     Господи, вислухай нас.
Агнче Божий, що береш гріхи світу,      Господи, помилуй нас.

С: Молися за нас, Пресвята Богородице Діво.

В: Щоб ми удостоїлись обітниць Христових.
С: Молімося: Боже, Ти обдарував нашу Києво – Житомирську Дієцезію особливою опікою Пречистої Діви, просимо Тебе, щоб ми зміцнені Її підтримкою дійшли до вічного щастя. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Відгуки

Подяка за пожертви для Радіо Марія у листопаді 2019

Наша Родина щедро підтримувала Радіо Марія минулого місяця. Дякуємо Вам, дорогі слухачі, за молитву, жертовність і Любов

Подяка за пожертви для Радіо Марія у жовтні 2019

Дякуємо всім радіослухачам, Родині Радіо Марія за молитовну, промоційну та фінансову підтримку. Кожного місяця Ви забезпечуєте збирання коштів, щоб радіо Пресвятої Богородиці могло мовити для Вас

Подяка за пожертви для Радіо Марія у жовтні 2019

Дякуємо всім радіослухачам, Родині Радіо Марія за молитовну, промоційну та фінансову підтримку. Кожного місяця Ви забезпечуєте збирання коштів, щоб радіо Пресвятої Богородиці могло мовити для Вас

Як вберегтися від простуд та хвороб горла? - Радить лікар Світлана Лешкович

Продовжуємо цикл програм з нашою волонтеркою, яка працює лікарем з медицини невідкладних станів у центрі ЕМД та МК м. Києва. Відділення 1 і по сумісництву лікарем кардіологом у лікарні 12.

Подяка за пожертви для Радіо Марія у вересні 2019

Дякуємо всім, хто підтримав Радіо Марія у вересні — молитвою, пожертвою, волонтерським служінням. Завдяки Вам — нашим слухачам — ми намагалися своїми програмами допомогти тим людям, які прагнуть знайти сенс життя у світлі Доброї Новини Ісуса Христа