Слухати Радіо

Зараз в ефірі

07:00

Хресна Дорога

В ефірі

Гіркі жалі

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Хресна Дорога

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

"Не плекаймо апокаліптичних настроїв. Це шкідливо для нашого здоров'я!" - Глава УГКЦ Святослав Шевчук про Пасху, пандемію та її наслідки

Поділитись з друзями
01:00 Чи діє благодать ОНЛАЙН? 02:55 Чого Бог нас навчає через терпіння?  09:28 Чому деякі чиновники стали погрожувати Церкві через коронавірус? 19:09 Чи скоро Апокаліпсис? 29:50 Які карантині наслідки для УГКЦ очевидні вже зараз? 37:57 Чи достатньо 50 років для того, щоб осягнути вагу відповідальності за паству УГКЦ? - Блаженніший про прийдешній ювілей. 42:10 Які найнеобхідніші якості для Глави УГКЦ? 48:48 Проект "Відкрита Церква". Чи відчуває себе Блаженніший на Ареопазі?
Багато людей обурюються з того факту, що змушені переживати Вігілію вдома, без можливості бути присутнім в храмі. Чи діє Божа благодать ОНЛАЙН, і чи долетить свячена вода до паски крізь монітор? Ось що турбує вірних багатьох конфесій.

"Однозначно, що благодать буде діяти!" - Заспокоює очільник УГКЦ. "Тому що, для Господа Бога немає відстаней. Простір і час перед Ним не власний, Він є понад цим! Благословення, яке уділяє Церква воно може бути надане просто в іншій формі в інший спосіб ніж ми звикли. Але воно матиме ті самі ефекти! Благословення залежить від наміру священнослужителя. З іншого боку, це залежить від молитви яка буде звершена. Тому переконую всіх, що благодать Святого Духа зійде на всі ваші пасхальні кошики, які ви будете посвячувати НАЖИВО, в контексті спільного Богослужіння до якого ви долучитеся перебуваючи у ваших домівках за допомогою ОНЛАЙН трансляції", - зауважив Блаженніший Святослав.

Останні шість років ми змушені святкувати Урочистості на фоні військових втрат. Сьогодні до них додаються можливі істотні жертви від пандемії та прийдешнього фінансового краху. В чому тут полягає педагогіка Бога?

"Можливо до кінця відповіді на ці питання ми знайдемо згодом",- наголошує Глава УГКЦ. "Але те що сьогодні нам підказує світло Божого слова і Божої віри, що навіть  коли ми щось втрачаємо - ми щось здобуваємо!

Можливо сьогодні ми глибше переживаємо зміст Великодньої п'ятниці, коли апостоли пережили найбільшу втрату. Вони вважали, що втратили Вчителя! А разом з Ним втратили і надію. Пригадаймо собі історію подорожі двох учнів до Емаусу. Це були особи, що йшли геть від Єрусалиму, з відчуттям тотального краху. Вони не знали, куди їм йти і шо робити? Як повертатися назад до своїх домівок і що сказати. Вони були настільки зануреними темою втрати, що не побачили Того, кого вважали втраченим! Ісус Христос прямує з ними, але вони настільки зайняті собою, що не бачать Його. І лише у момент Євхаристії, коли Христос взяв хліб, поламав його і дав їм, аж тут відкрилися їм очі!

Очевидно, що і сьогодні ми налякані, наші уявлення способу переживання Великодніх свят - розлетілися! Ми вчимося відрізняти в нашому духовному житті основне від другорядного. Ми вчимося відрізняти релігійні звички від звичаїв, а звичаї від суті змісту нашої віри. Можливо сьогодні Ісус запрошує нас побачити Його. Воскреслого, живого, присутнього, Який крокує з нами. Він нас не залишив!

В час нової біди - пандемії ми повинні наново Його віднайти. Питати Його: Ісусе, де ти? Я думаю, що ми зможемо Його знайти дуже близько. Поруч. Навіть, в наших домівках! Бо Він не є більше присутнім воскреслим у храмі, ніж поруч у нас вдома. Інтенсивність переживання може бути різною! Бо ті всі богослужіння, обряди і спільнота помагають нам особисто глибше зосередитись на особі воскреслого Христа присутнього між нами", - наголосив Блаженніший Святослав. 

Відгуки

Що особливо варто знати про Пасхальний Тридіум? - розповідає отець Рафал Мишковський

Що особливо варто знати про Пасхальний Тридіум? - розповідає отець Рафал Мишковський

Отець Рафал Мишковський детально поясняє знаки, символи та жести пасхального тридіуму. 
Чому насправді Юда зрадив Ісуса Христа?

Чому насправді Юда зрадив Ісуса Христа?

Євангеліє страсного вівторка проводить паралель між Юдою та Петром. Розбираємось, чому Юда не покаявся і у чому полягала його головна проблема?
Хто і чому  дискредитував містику? - пояснює отець Сворад Дуда

Хто і чому дискредитував містику? - пояснює отець Сворад Дуда

Отець Сворад Дуда говорить про повернення до ортодоксії. Багато християн вважають, що єдиний і безпечний спосіб духовного життя - це звичайний шлях чеснот і таїнств.
Чому Євангеліє не цитує святого Йосифа? - відповідає отець Міхал Бранкевич

Чому Євангеліє не цитує святого Йосифа? - відповідає отець Міхал Бранкевич

19 березня Католицька Церква святкувала урочистість святого Йосифа Обручника.
Чому неможливо було спасти світ без жертви Ісуса Христа? - відповідає отець Міхал Бранкевич

Чому неможливо було спасти світ без жертви Ісуса Христа? - відповідає отець Міхал Бранкевич

"Ісус Христос приходить як Той, хто має виконати свою місію. Він приймає на себе страждання Хресної Дороги та Голготи. Для нас важливо свідомо приймати ці страждання так, як це показує Ісус Христос у Гетсимані через діалог зі своїм Отцем. Це була драма прийняття на себе цієї місії - спасіння людства через жертву на хресті", - підкреслив отець Міхал Бранкевич.