A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 127

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 128

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 129

Кардинальні чесноти. Мужність
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

10:00

Розарій

В ефірі

У ваших намірах

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

13:00

Відкрите питання

14:00

Духовні читання

14:20

Непісні розмови

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:40

Дитяча молитва

17:00

Новини

17:10

Голос народу, голос Божий

17:30

В родині "Радіо Марія"

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Вечірня казка

Кардинальні чесноти. Мужність

Поділитись з друзями
Створено: 2014-04-11
Передача:
Автор:
Ведучий:
 Мужність передбачає вазливість на добро і на зло, вміє діяти, не боїться діяти. Мужня людина вміє реально переображати світ, ідучи проти течії. Мужність має антипод - страх. Часто ми є паралізовані страхом, а тому не можемо діяти.Єпископ Радослав Змітрович, який провадить великопісні реколекції для "Радіо Марія", запропонував нам приклад Саула, який, на його точку зору, був позбавленим мужності. Його страх полягав на тому, що коли він здобув вороже місто,  цар залишає своїм воїнам здобич. Тому що боїться втрати довіру, прихильність вояків. Страх призвів до нехтування Божею волею. Адже Господь наказав знищити все, не залишаючи нічого. Страх коштував Саулові царства. Саул боявся наслідків свого гріха, боявся приймати реальність, в якій він є позбавленим престолу, власне тому він шукав вбити Давида.


Саме Давид може бути для нас прикладом мужності. Мужність Давида полягала на тому, що він визнав свій гріх перелюбу і вбивтсва, міг прийняти правду про себе. Давид також прийняв всі наслідки гріха - смерть сина, розкол Царства. Ми часто не хочемо приймати наслідки гріха, хочемо прийняти обезболювальне, шукаємо втіхи, приємності. 

Іще одним прикладом мужності є мати Тереза. Одного разу сестри звернулися до матері Терези, щоби скоротити вранішню молитву на 15 хвилин, тому що є так багато бідних, потребуючих. Так говорили монахині. Мати Тереза відповіла; "Ви не розумієте звідки беруться ваші сили, що є джерелом вашої мужності. Це молитва, тому будете молитися цілу годину".

Мужність має супроводжувати надія. Бо без надії можна бути лише відчайдушно сміливим, але це не є мужність. Мужність творча, вона приносить добро. І питання; чи не втратили ми надію? Чи спрямовуємо нашу надію на землю-прогрес чи на небо - Бога?

Надія людей пов'зується часто з вірою в розум. Так міркували філософи, які стали предтечями Великої Французької революції. Потім всім доводилося виправдовувати криваві роки необхідністю жертви в ім'я прогресу. Але жити не стало краще. Людство далі шукало щастя на землі, пов'язуючи всі свої надії з досягненнями економіки. Так повстало вчення Маркса. Але знаємо до чого це призвело. І надії на земне знову не виправдовують себе. І ми все одно продовжуємо з надією дивитися на землю. Ми, християни, маємо дивитися на Небо і не боятися вказувати всім цей напрямок щастя, єдине джерело щастя - Небо, Бог. В цьому нам потрібна мужність. 

Про інші чесноти. Справедливість. Розсудливість. Поміркованість.

Ми часто приймаємо ці чесноти як обов'язок, як моральний примус і це обтяжує. Але насправді, досліджуючи ці чесноти, ми пізнаємо правду в її красі, радості. Чесноти подібні до сходження на гору. Це важко, але наскільки гарний відкривається вид з гір. Результатом зусиль стає споглядання краси. 

Справедливість. Ми всі потребуємо і шукаємо справедливість, часто її не знаходимо, розчаровуємося і стаємо циніками. Але на так хотів Господь. Він говорить; "Шукайте справедливості. Шукайте Царства Божого і правди Його". Справжнє пізнання справедливості Бога по відношенню до себе пізнаєш завдяки любові Бога, яку приймаєш в своє серце. Тоді можеш прийняти свою історію, свої зранення та в світлі Божої любові встановлювати справедливість в цьому світі. 

Мудрість. Розсудливість. Папа Франциск говорить, що мудрістю є бачення світу очима Бога.

Поміркованість розпочинається з розуміння, що все є добре, все створене Богом, але є проблема - пожадливість. Пожадливість народилася з первородного гріха, коли після падіння з'явилася пустка в серці кожної людини. Тому постійно відчуваємо себе голодними фізично, емоційно, душевно, духовно. До кінця ми не можемо опанувати пожадливість за допомогою аскетичних вправ - обмеження. В боротьбі з пожадливістю нам треба перемогти пожадливість, заповнивши пустку серця замешканням в ньому Святого Духа. Поміркованість для нас має також означати не марнування тих благ, які дає нам Бог.

Відгуки