Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

В історії Української Греко-Католицької Церкви Добромильська реформа відіграла важливе значення, адже дала Церкві 5-ох Блаженних новомучеників

Поділитись з друзями
Створено: 2017-09-13
Передача: Головред
В цій програмі спілкуємося на тему Добромильської реформи оо. Василіан з о. Єроніом Грім, віце-ректором Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського та бр. Яковом Шумило, головним редактором часопису "Господь і я" і студентом 5-го курсу Василіянського інституту.

Цього року Василіянський Чин св. Йосафата святкує 400-літній Ювілей, відтоді коли Унійний митрополит Йосиф Велямин Рутський здійснив реформу монашества Київської митрополії. З того часу утворився один централізований монаший чин св. Василія Великого. Монахи займалися душпастирською, місійною та видавничої діяльністю. Крім того, ченці василіяни провадили школи та були провідними постатями в історії Церкви. Саме на середину ХVІІІ ст. припадає Золота доба Чину. Згодом внаслідок першого поділу Польщі монастирі Василіянського Чину опинилися та територіях, підвладним трьом державним протекторатам. 1839 року уряд Росії ліквідовує Унійну Церкву в Литві, Білорусі й правобережній Україні й водночас і 20 василіянських монастирів, які там знаходились.

Відтоді решта монастирів існували на території Австрійської імперії й утворили Галицьку Провінції пресвятого Спаса. Під час правління цісаря Йосифа ІІ відбувалися згубні церковні реформи задля більшого підпорядкування Церкви державі. – почалася т. зв. Йосифінська реформа. Результатом таких дій стала ліквідація багатьох монастирів, обмеження вступу на новіціат тощо. Це привело до зменшення кількості ченців, чернечих осідків і до загального духовного занепаду. Внаслідок цього за 100 років перебування у Австро-Угорській імперії із 314 ченців залишилися лише 50. Саме тому з ініціативи Протоігумена Галицької провінції о. Климентія Сарницького та після детальної візитації митрополита Йосифа Сембратовича василіянських монастирів, Святіший Отець Лев ХІІІ 12 травня 1882 року видав Апостольський лист «Singulare Praesidium», яким започаткував і доручив оо. Єзуїтам чернечу реформу Чину св. Василія великого. Ця реформа отримала свою назву від Добромильського монастиря з якого розпочалось відновлення.

В історії Української Греко-Католицької Церкви Добромильська реформа відіграла важливе значення, адже дала Церкві 5-ох Блаженних новомучеників; з чернечих рядів ченців василіян вийшов праведний митрополит Андрей Шептицький, ченці у різних країнах утворили нові місійні осередки. Словом, після Добромильської реформи розпочалось відновлення національного та релігійного життя України.

Відгуки

Як діяти жінці, яка дізналася, що вагітна дитиною з невиліковною хворобою?, - відповідає с. Юстина Голубець

Як діяти жінці, яка дізналася, що вагітна дитиною з невиліковною хворобою?, - відповідає с. Юстина Голубець

В ефірі Радіо Марія с. Юстина Голубець, засновниця та голова організації "Перинатальний хоспіс – Слід Життя", Служебниця Непорочної Діви Марії,  член-кореспондент Папської академії “Pro Vita”, біоетик, медичний психолог в Обласному медико-генетичному центрі при ДУ «Інститут спадкової патології НАМН України», біолог‒генетик, викладач Школи біоетики УКУ. Тема катехези: "Служіння життю як виклик завданню і покликанню".
Отець Вальдемар Павелець про своє служіння на Радіо Марія Україна

Отець Вальдемар Павелець про своє служіння на Радіо Марія Україна

Багаторічний автор програм на Радіо Марія Україна, отець Вальдемар Павелець розповідає про те, чим для нього є служіння в студії Радіо Марія. Священник згадує час в який він відчув найбільшу потребу бути в студії Радіо Марія, це був перші місяці широкомасштабної війни росії проти України. Отець зізнається що було страшно, але бажання служити людям через хвилі радіоефіру перемогли страх.
"Святий Афанасій Великий рекомендував цим псалмом молитися щовечора", - о.Петро Лопатинський

"Святий Афанасій Великий рекомендував цим псалмом молитися щовечора", - о.Петро Лопатинський


Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, пояснює значення 50-го псалма. У цій програмі священник закликає вірян вивчити цей псалом на пам'ять. Під час молитви не варто читати його як "мантру", натомість потрібно вдумуватися в сенс кожного слова.
Випікання пасок, традиція "христування", та історія великодньої писанки, - розповідає Юлія Васюк

Випікання пасок, традиція "христування", та історія великодньої писанки, - розповідає Юлія Васюк

В ефірі програми "Захристія" вінницька мисткиня та етнологиня Юлія Васюк розповідає про Великодні традиції які були поширені на теренах Поділля. В передачі ви дізнаєтеся чим господині займалися в "Чистий четвер", яку роль у підготовці до Великодня займали чоловіки, та як проходив обряд "христування".
Аборт - це індустрія смерті

Аборт - це індустрія смерті

Катехезу на Радіо Марія провадить заступник голови Української Асоціації Християнської Психології, член проводу мирянського руху "Домашня Церква", який об'єднує християнські родини Мирон Шкробут. Тема програми: "Аборт як психологічна травма".