Слухати Радіо

Зараз в ефірі

09:00

Молитовна лінія

В ефірі

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Хресна Дорога

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

Ангельський тиждень. Бути працею з людьми, а серцем з Богом, - про ангелів серед людей та історію згромадження Сестер від Ангелів

Поділитись з друзями
29 вересня відзначаємо свято Святих архангелів Михаїла, Гавриїла та Рафаїла — єдиних архангелів, чиї імена записні в канонічних книгах Святого Письма. 2 жовтня - обов'язковий спомин Святих Ангелів Хранителів. Тобто ми переживаємо ангельський тиждень. Про історію згромадження та ангелів поговоримо з монахинею згромадження сестер від Ангелів сестрою Юлією Заводовською. 
Згромадження Сестер від Ангелів заснував майбутній Мінсько-Могилевський архиєпископ Вікентій Ключинський 31 березня 1889 року у Вільнюсі. Тоді влада заборонила діяльність спільнот на території Російської імперії, але засновнику це не було перепоною. Дієцезіальний священник був переконаний, що ангелам неба і землі потрібні сестри-помічниці. Оскільки ангелами землі є священники то їм потрібна допомога, - розпочинає програму Юлія Заводовська.

Наше згромадження не концентрується на культі ангелів, адже Голова Церкви - Ісус Христос, а ми як  і ангели, служимо Богу. Ми в першу чергу допомагаємо священникам. Наше кредо: "Бути працею з людьми, а серцем з Богом". Ми носимо звичайний світський одяг та намагаємося бути там, куди священники не можуть потрапити: освітні заклади, лікарні, дитсадки тощо.

У Вінниці ми знаходимося при парафії Божого милосердя, також згромадження Сестер від Ангелів діє у Кам'янці-Подільському. Наші згромадження також є зокрема в Литві, Росії, Чехії та Польщі. Ми намагаємося нести наше служіння в укритті. Тобто перебуваючи в світських місцях ми просто ділами проповідуємо Христа.

Я у спільноті вже близько 17 років. Зустріла сестер вперше в Кам'янці-Подільському коли була студенткою. Ми почали спілкуватися, а вже пізніше орендувала квартиру в однієї із сестер. Тоді я думала про покликання та розуміла, що хочу допомагати священникам. А коли зустріла сестер від Ангелів то зрозуміла, що їхнє служіння відповідає моєму поклику, - розповідає сестра Юлія Заводовська.

Мати сказала мені, що погоджується з моїм вибором і не буде протирічити Богу. Її відповідь була підтвердженням, що я на вірному шляху. Рідня, переважно Православні, також поставилася з великою повагою до мого рішення та були присутні на моїх вічних обітницях.


Ми у згромадженні молимося ЗА ПОСЕРЕДНИЦТВОМ ангелів. Протягом століть Святі Церкви зверталися у молитвах до ангелів, зокрема отець Піо практикував такі молитви. Мета ангелів - провадити нас до Бога, зокрема в молитвах, щоб ми успадкували спасіння.

ЦИТАТИ

Якщо людина віруюча в Христа піддає сумніву існування ангелів то це не впливає на її спасіння. 

Ангел - це посланець. Це поняття розуміємо не як суть, а як завдання. 

Ангели - це духи, які служать нам і прославляють Бога.
 
Ангели навчають нас прославляти Бога та вибирати. Прикладом цього є Архангел Гавриїл. 

Мене захоплює також Архангел Михаїл, який змирився та служив Богу в покорі. Він є Ангелом охоронцем Києва. 

Кожне місто та країна має свого Ангела охоронця.

Молитов до ангела охоронця є багато. Однією із самих популярних, яку вивчають дітки є молитва: "Мій Ангеле Святий, небесний друже мій! Веди мене до Бога, бо це моя дорога, щодня мене пильнуй, від злого духа порятуй, я хочу свято жити і Богові служити! Амінь".

Ангели - це потужні чисті духи допомогою яких ми можемо користуватися. Вони ведуть до Бога та невпинно служать Богу та людям. 

Доволі часто ангели допомагають у повсякденних справах, які ми сприймаємо часто як випадковість.

Сестра Юлія Заводовська

Слухати програми про ангелів
Ангел - вісник, який сповіщає Божу новину.
Чи знаєш ім'я свого Ангела охоронця?
Ангели охоронці оберігають сім'ї від розлучень.
Благовіщення Святого Йосифа.
Головне призначення Ангела охоронця
Чому священник Захарія боявся ангела?
Діалог Пресвятої Діви Марії з Архангелом Гавриїлом.
Про ангелів і демонів

Відгуки

Почути. Підтримати. Допомогти. "Наше завдання - забезпечити допомогу військовослужбовцям в районі виконання бойових завдань", - підполковник Домбровський Олег Віталійович

Почути. Підтримати. Допомогти. "Наше завдання - забезпечити допомогу військовослужбовцям в районі виконання бойових завдань", - підполковник Домбровський Олег Віталійович

Як працює Центр морально-психологічної підтримки Сил ТрО розповідає офіцер Управління морально-психологічного забезпечення Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, підполковник Домбровський Олег Віталійович. 
Церковний спів. Псалми, гімни, поетичні роздуми

Церковний спів. Псалми, гімни, поетичні роздуми

Про церковний спів розповідає священник парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, Львів (Сихів), отець Руслан Грех.
Священномученик Григорій, просвітитель Великої Вірменії

Священномученик Григорій, просвітитель Великої Вірменії

Про Святого Григорія, просвітителя Вірменії розповідає отець Олег Кіндій, парафія  Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті. (м. Львів)
Святий Йосафат Кунцевич. Мученицькою смертю привів до з’єднання більше людей, ніж своєю тяжкою працею за життя

Святий Йосафат Кунцевич. Мученицькою смертю привів до з’єднання більше людей, ніж своєю тяжкою працею за життя

"Взірцевий апостол єдності та невтомний місіонер. Великий приклад жертовності та священства." Друга катехиза про Святого Йосафата Кунцевича. Розповідає отець Григорій Рогацький, згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ. Івано-Франківськ.

Утішення засмучених. "Багато хто вибирає нарікати чи скиглити, але не служити людям, які в біді", - отець Микола Бєлічев

Утішення засмучених. "Багато хто вибирає нарікати чи скиглити, але не служити людям, які в біді", - отець Микола Бєлічев

"Перестань думати тільки про себе, а допомагай іншим!". Про утішення засмучених в контексті книги "Містична Святиня Бога" Святого Станіслава Папчинського говоримо з отцем Миколою Бєлічевим - маріанином, головним редактором журналу "Слово між нами". Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.