Слухати Радіо

Зараз в ефірі

03:40

Розарій

В ефірі

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

"Англіканин, який став католицьким кардиналом" - катехеза о. Олексія Самсонова

Поділитись з друзями
Створено: 2019-11-01
Передача: Катехиза
13 жовтня 2019 року папа Франциск оголосив святим Джона Генрі Ньюмена. Історію життя та святості цього англійського святого та богослова розповідає директор Радіо Марія.

Джон Генрі Ньюмен (John Henry Newman) народився 21 лютого 1801 р. у Лондоні. Вже з дитинства відзначався неабиякими інтелектуальними здібностями, які проявилися під час навчання в школі. У 1817 році він розпочав навчання в Оксфордському Коледжі Пресвятої Тройці, здобувши академічний титул «бакалавра мистецтв».

          У червні 1824 року Джон Ньюмен став англіканським дияконом, а через рік був висвячений на священика. Згодом став парохом в університетській церкві Святої Марії, де душпастирював до 1842, заслуживши славу відомого проповідника. В цьому періоді почав студіювати твори Отців Церкви. У 1832-33 роках він здійснив подорож Середземномор’ям, відвідавши також Рим. Після повернення став одним із активних учасників так званого «Оксфордського руху», який виступав за відновлення традиційних аспектів християнської віри, які були втрачені в англіканстві. Разом з однодумцями був співавтором серії публікацій «Tracts for the Times», і в останньому «90-му трактаті» Ньюмен намагався показати відповідність між «39 артикулами Англіканської Віри» та вченням католицького Тридентського Собору. Це викликало засуд з боку англіканських єпископів. У 1842 році Ньюмен зрікся душпастирства на парафії Святої Марії, а у 1845 році був прийнятий до Католицької Церкви.

          Через рік, у Римі, він вступив до Згромадження Отців Ораторіян святого Филипа Нері, у 1847 році був висвячений на католицького священика, а згодом заснував першу ораторію Святого Филина Нері на британській землі.

          Повернувшись на батьківщину, о. Генрі продовжив проповідницьку, наукову та публіцистську діяльність. У 1850 році Папа Пій ІХ проголосив відновлення католицької ієрархії в Англії, і того ж року о. Ньюмен став першим ректором Ірландського католицького університету. У 1879 році Папа Лев ХІІІ підніс його до кардинальської гідності, визнаючи його заслуги не лише перед англійською, але й перед Вселенською Церквою.

          Останні роки життя кардинала Ньюмена були позначені погіршенням стану здоров’я. 11 серпня 1890 року він помер у своїй кімнаті в домі Отців Ораторіян святого Филипа Нері в Бірмінґемі, залишивши по собі велику богословську спадщину.

Відгуки

Святий Франциск Ассізький.  "Господи, чи добре я живу? Чи подобається Тобі це?"

Святий Франциск Ассізький. "Господи, чи добре я живу? Чи подобається Тобі це?"

"Рішучість Святого Франциска вплинула на майбутнє Церкви. Його велич в тому, що він шанував проявлення Бога де тільки це можна було бачити". Брат-францисканець Віктор Дешук.
"Чому Господь обрав саме Марію?" - пояснює отець Міхал Барнкевич

"Чому Господь обрав саме Марію?" - пояснює отець Міхал Барнкевич

У вступній катехизі присвяченій циклу христології, отець міхал Бранкевич розповідав про обранність Богородиці Діви.
Чому Бог не знищує грішників вогнем із неба, - коментар Євангелія дня

Чому Бог не знищує грішників вогнем із неба, - коментар Євангелія дня

Коли набли­жа­ли­ся дні Ісусового відходу, Він твердо по­становив іти в Єрусалим. І Він послав вісників перед собою. І, вирушивши, вони прибули до самарійського села, щоби приго­ту­вати Йому ночівлю. А ті не прийняли Його, бо Він мав вигляд того, хто йде до Єрусалима. І, побачивши це, учні Яків та Йоан сказали: «Господи, хочеш, ми ска­жемо, щоб вогонь зійшов з неба і знищив їх?» Та, повернувшись до них, Він за­бо­ронив їм. І вони пішли до іншого села.

"Якщо ми перед розмовою молимося до Ангела-Хранителя то дійсно хочемо порозумітися", - сестра Юлія Заводовська

"Якщо ми перед розмовою молимося до Ангела-Хранителя то дійсно хочемо порозумітися", - сестра Юлія Заводовська

"Для мене свято Святих Ангелів-Хранителів - це іспит совісті". Про вшанування Святих Ангелів-Хранителів розповідає монахиня зі Згромадження Сестер від Ангелів сестра Юлія Заводовська (м. Вінниця)
Як християнин має ставитись до війни?

Як християнин має ставитись до війни?

Що Другий Ватиканський собор говорить про війну?