Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:10

Житія святих

В ефірі

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія зі Санктуарію св.Йосифа (Гнівань)

Апостольський Нунцій про 25-ліття відновлення структур РКЦ в Україні

Поділитись з друзями
Створено: 2016-09-14
У суботу, 10 вересня 2016 р., у Львові відбудуться головні подячні урочистості з нагоди ювілею 25-ліття відновлення структур Католицької Церкви латинського обряду в Україні. Про значення події, яка сталася чверть століття тому, в інтерв’ю для Української редакції Радіо Ватикану своїми думками поділився Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті:

«Для Вселенської Церкви це був досвід великого зворушення та великої віри. Великого зворушення, тому що наново явилася маловідома дійсність, яка протягом довшого періоду перебувала в замороженому стані, до того ж дуже часто у супроводі великих страждань. По-друге, це відновлення структур латинської Церкви супроводжувалося відновленням структур греко-католицької Церкви, яка була відомою ще менше з огляду на стан абсолютного підпілля. Все це для світу мало своє ім’я – «Іван Павло ІІ». Це він цього бажав, це він слідкував за цим, це він абсолютно прагнув якнайшвидше повернути Церкві в Україні всі її правові структури. Також і тому, що зв’язок, який єднав його з Україною, був дуже сильним. Він відчував велике захоплення цією країною, велику приязнь до цієї країни та велику любов до неї, як він засвідчив це під час своєї подорожі до цієї країни в дуже важкий період».

На запитання, яке місце займає Католицька Церква в суспільному житті України, архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті сказав:

«В цей час – особливо важливе місце. Тому що вона представляє надію для багатьох людей, які шукають сенсу свого життя. А після нещодавніх подій, Помаранчевої революції, Майдану, ці запитання про сенс життя виникають дедалі частіше. І Католицька Церква відчуває в цей час велику відповідальність за те, щоб змогти віднайти тих людей, що перебувають в пошуках, і намагатися відповісти на їхні запитання».

Яким Ви бачите майбутнє Католицької Церкви в Україні? - таким було наступне питання.

«Це все перебуває в Божих руках, і непросто його уявити. Що залишається безсумнівним, це те, що доля Католицької Церкви в Україні залежить від долі самої України. Отож, якщо буде мир, то запанує також мир між релігійними конфесіями. А якщо буде мир між релігійними конфесіями, тоді дедалі більшими будуть можливості для якомога послідовнішого свідчення Ісусового Євангелія. Це майбутнє залежить також і від нас. Бо якщо наші церковні структури матимуть відвагу та сили виходити назустріч людям, що перебувають у пошуках, замість того, щоб їх очікувати, тоді сильнішим буде вплив Церкви на український народ. Очевидно, Католицька Церква сьогодні є великою силою, яка шукає миру. Такою є воля Папи Франциска для Української Церкви: щоб вона була мостом і знаряддям миру, також і там, де люди вважають, що вже більше не залишилося можливостей для діалогу».

Головні подячні урочистості у Львові з нагоди ювілею 25-ліття відновлення структур Католицької Церкви латинського обряду в Україні очолить вислужений Державний Секретар Святого Престолу кардинал Тарчізіо Бертоне. Ось що про це сказав Апостольський Нунцій в Україні:

«Присутність такого кардинала, як кардинал Бертоне, має дуже велике значення та глибокий символізм. Вислужений Державний Секретар – це особа, яка, безсумнівно, має бачення і досвід світу, що безпосередньо торкаються також і життя Церкви в Україні, і не лише Церкви. Врешті-решт, мова йде про людину, яка протягом багатьох років очолювала ватиканську дипломатію, а тому він досконало знає про всі події, також і трагічні, які мали місце в житті України, і докладав чимало зусиль для пошуку миру на цій землі. Думаю, що він, без сумніву, є тією особистістю, присутність якої може мати для українського народу велике значення, а також стати знаком розради й близькості з боку Святого Престолу. Тим більше, що він приїжджає кілька місяців після візиту свого наступника – кардинала Пароліна. Це показує, наскільки Святий Престол є уважним до України, стурбованим ситуацією, але також солідарний з нею».

Джерело: Радіо Ватикан

Відгуки

Богородиця покриває наше військо | Отець Василь ДОВГАНЮК (відео-версія на YouTube)

Богородиця покриває наше військо | Отець Василь ДОВГАНЮК (відео-версія на YouTube)

У великому інтерв'ю журналісту-інтерв'юеру Сергію Іваницькому легендарний капелан ЗСУ "Дуб" отець УГКЦ Василь Довганюк розповів про настрій наших Захисників, що ускладнюється через низку невирішених питань у зв'язку із довготривалої затримкою західної допомоги та брак мудрих рішень від нашого військово-політичного керівництва.
Ми - обраний народ! Програємо - буде суцільна Буча! США не бачать заради чого нас рятувати | ОЛЕНЧИК (відео-версія на YouTube)

Ми - обраний народ! Програємо - буде суцільна Буча! США не бачать заради чого нас рятувати | ОЛЕНЧИК (відео-версія на YouTube)

Засновник і координатор Християнської Служби Порятунку пан Андрій Оленчик у великому інтерв'ю відвів особливу роль українським церквам та релігійним організаціям у російсько-українській війні.
МЕДЖУҐОР‘Є: Не все можна говорити | Оксана ДМИТЕРКО (відео-версія на YouTube)

МЕДЖУҐОР‘Є: Не все можна говорити | Оксана ДМИТЕРКО (відео-версія на YouTube)

Організатор паломництв до Меджугор'є та автор програм на Радіо Марія пані Оксана Дмитерко розповідає про велику силу, наснагу та зцілення яке дарує Богородиця.
Чи знаємо ми дату Воскресіння Ісуса Христа? | Петро ЛОПАТИНСЬКИЙ (відео-версія на YouTube)

Чи знаємо ми дату Воскресіння Ісуса Христа? | Петро ЛОПАТИНСЬКИЙ (відео-версія на YouTube)

В програмі “Наближаючись до Православ’я” говоримо з ієреєм ПЦУ, отцем Петром Лопатинським про проблеми дати святкування Пасхи. Розглянули запитання розбіжності у святкуванні Великодня між православними та католиками та нюансів вираховування дати Пасхи. Хто святкує Великдень згідно астрономічного підходу, та які поступки мають зробити обидві Церкви, щоб дійти згоди у святкуванні Великодня?
Порча на Путіна | Кривославіє Гундяєва | Мобілізація священників | Михайло ПАНОЧКО (відео-версія на YouTube)

Порча на Путіна | Кривославіє Гундяєва | Мобілізація священників | Михайло ПАНОЧКО (відео-версія на YouTube)

Почесний єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко відповідає на запитання журналіста-інтерв'юера Радіо Марія Сергія Іваницького про скандальний інсайд Дмитра Гордона щодо порчі на Путіна, мобілізацію священників та російсько-українську війну.