Слухати Радіо

Зараз в ефірі

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

Апостольський Нунцій про 25-ліття відновлення структур РКЦ в Україні

Поділитись з друзями
Створено: 2016-09-14
У суботу, 10 вересня 2016 р., у Львові відбудуться головні подячні урочистості з нагоди ювілею 25-ліття відновлення структур Католицької Церкви латинського обряду в Україні. Про значення події, яка сталася чверть століття тому, в інтерв’ю для Української редакції Радіо Ватикану своїми думками поділився Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті:

«Для Вселенської Церкви це був досвід великого зворушення та великої віри. Великого зворушення, тому що наново явилася маловідома дійсність, яка протягом довшого періоду перебувала в замороженому стані, до того ж дуже часто у супроводі великих страждань. По-друге, це відновлення структур латинської Церкви супроводжувалося відновленням структур греко-католицької Церкви, яка була відомою ще менше з огляду на стан абсолютного підпілля. Все це для світу мало своє ім’я – «Іван Павло ІІ». Це він цього бажав, це він слідкував за цим, це він абсолютно прагнув якнайшвидше повернути Церкві в Україні всі її правові структури. Також і тому, що зв’язок, який єднав його з Україною, був дуже сильним. Він відчував велике захоплення цією країною, велику приязнь до цієї країни та велику любов до неї, як він засвідчив це під час своєї подорожі до цієї країни в дуже важкий період».

На запитання, яке місце займає Католицька Церква в суспільному житті України, архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті сказав:

«В цей час – особливо важливе місце. Тому що вона представляє надію для багатьох людей, які шукають сенсу свого життя. А після нещодавніх подій, Помаранчевої революції, Майдану, ці запитання про сенс життя виникають дедалі частіше. І Католицька Церква відчуває в цей час велику відповідальність за те, щоб змогти віднайти тих людей, що перебувають в пошуках, і намагатися відповісти на їхні запитання».

Яким Ви бачите майбутнє Католицької Церкви в Україні? - таким було наступне питання.

«Це все перебуває в Божих руках, і непросто його уявити. Що залишається безсумнівним, це те, що доля Католицької Церкви в Україні залежить від долі самої України. Отож, якщо буде мир, то запанує також мир між релігійними конфесіями. А якщо буде мир між релігійними конфесіями, тоді дедалі більшими будуть можливості для якомога послідовнішого свідчення Ісусового Євангелія. Це майбутнє залежить також і від нас. Бо якщо наші церковні структури матимуть відвагу та сили виходити назустріч людям, що перебувають у пошуках, замість того, щоб їх очікувати, тоді сильнішим буде вплив Церкви на український народ. Очевидно, Католицька Церква сьогодні є великою силою, яка шукає миру. Такою є воля Папи Франциска для Української Церкви: щоб вона була мостом і знаряддям миру, також і там, де люди вважають, що вже більше не залишилося можливостей для діалогу».

Головні подячні урочистості у Львові з нагоди ювілею 25-ліття відновлення структур Католицької Церкви латинського обряду в Україні очолить вислужений Державний Секретар Святого Престолу кардинал Тарчізіо Бертоне. Ось що про це сказав Апостольський Нунцій в Україні:

«Присутність такого кардинала, як кардинал Бертоне, має дуже велике значення та глибокий символізм. Вислужений Державний Секретар – це особа, яка, безсумнівно, має бачення і досвід світу, що безпосередньо торкаються також і життя Церкви в Україні, і не лише Церкви. Врешті-решт, мова йде про людину, яка протягом багатьох років очолювала ватиканську дипломатію, а тому він досконало знає про всі події, також і трагічні, які мали місце в житті України, і докладав чимало зусиль для пошуку миру на цій землі. Думаю, що він, без сумніву, є тією особистістю, присутність якої може мати для українського народу велике значення, а також стати знаком розради й близькості з боку Святого Престолу. Тим більше, що він приїжджає кілька місяців після візиту свого наступника – кардинала Пароліна. Це показує, наскільки Святий Престол є уважним до України, стурбованим ситуацією, але також солідарний з нею».

Джерело: Радіо Ватикан

Відгуки

"Низка катівень - найбільший спадок російської імперії", - єпископ Станіслав ШИРОКОРАДЮК про вислів Папи

"Низка катівень - найбільший спадок російської імперії", - єпископ Станіслав ШИРОКОРАДЮК про вислів Папи

Ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії, єписокп Станіслав ШИРОКРАДЮК прокоментував вислів Папи щодо "величності" російської імперії в контексті катівень, які залишала по собі в різні часи росія на території сучасної України.
"Вони убивці нашого народу!" | Павло ГОНЧАРУК про вислів Папи

"Вони убивці нашого народу!" | Павло ГОНЧАРУК про вислів Папи

Ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, єпископ Павло ГОНЧАРУК прокоментував вислів Папи Франциска до російської молоді.

Репресії проти католиків на окупованій території!

Репресії проти католиків на окупованій території!

УВАГА! НАДЗВИЧАЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД ЄПИСКОПА СТАНІСЛАВА ШИРОКОРАДЮКА!
Війна на покоління. Загрози для християн. Декларація | Андрій ОЛЕНЧИК

Війна на покоління. Загрози для християн. Декларація | Андрій ОЛЕНЧИК

Засновник Християнської Служби Порятунку Андрій Оленчик презентує Декларацію відновлення України в якій йдеться про виклики перед якими  опинилися наша Держава в результаті агресії росії та  секулярних тенденцій західного світу.

Злі духи. Розпізнавання. Ігнатій Лойола | Міхал БРАНКЕВИЧ

Злі духи. Розпізнавання. Ігнатій Лойола | Міхал БРАНКЕВИЧ

В ефірі Радіо Марія в контексті спомину святого Ігнатія Лойоли святою Римо-католицькою церквою розбираємо його метод розпізнавання злих духів.