В ефірі спецвипуску програми Архіпастир ВІДПОВІДАЄ говорили про ПАСХУ, священиків, РЕЗОНАНСНИЙ ВИПАДОК, який стався у Білій-Церкві з пограбуванням настоятеля парафії. Озвучили плани підготовки до ВДМ у Кракові. А ще, дізналися приблизні сроки завершення розпису ПРОКАФЕДРАЛЬНОГО СОБОРУ святого Олександра
- Сам ФАКТ зустрічі з ВОСКРЕСЛИМ Христом має зворушити наші серця! Ми багато чого чуємо про ВОСКРЕСІННЯ, а як зрозуміти, чи я Його зустрів, чи ні? - Ставить запитання владика. - Треба віднестися до нашого внутрішнього досвіду, і духовного переживання. Ми багато чого чуємо: проповіді, ЄВАНГЕЛІЄ - це теорія на інтелектуальному рівні. Але є ще духовні відчуття. В серці здійснюється зустріч з Тим самим ВОСКРЕСЛИМ Ісусом. Людина відчуває тягар гріха, і не може звільнитися, куди б вона не пішла, бо гріх йде в ногу з нею. Але, якщо ця особа досвідчує звільнення, це і є дією ВОСКРЕСЛОГО Христа! Кожна людина може це пережити, якщо визнає, що вона сама НЕЗДАТНА позбутися гріха.
Щоб гідно виховувати християнські цінності в родині - треба їх прийняти. Родина - це ЄДИНА інституція, яка встановлена САМИМ Господом Богом! Згадайте Біблію: "Далі Бог створив людину за своїм образом, він створив її за образом Божим; як чоловіка і жінку створив їх". А зараз, у деяких країнах особа досягши 13-річного віку, сама може визначити свою стать! Де тут здоровий глузд?
Як сказав Папа-емерит БЕНЕДИКТ: "Ми хотіли б, що нас перепросив САМ Бог". Сучасний чоловік може так собі думати: "Я наче постився у Великий піст, сповідався, до храму ходив, а війни, евтаназії і аборти - нікуди не ділися! Чому Бог не перестає це допускати? Інколи люди думають, що Христос взяв на себе хреста, щоб перепросити нас за ті страждання, які є на землі. Цим і виправдовують себе кажучи: "Тому я злий, бо світ такий!" Розумієте, яка ментальність?
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.