Говорили про Різдво, християнську відповідальність, цікавились, як бути милосердним? Взнали цікаві факти про нового нунція, а ще стало відомо, як пробігає процедура віддання Римо-католицьких храмів після особистого прохання Президента Польщі
- Якщо у нас повно церков - це не означає, що ми духовні.- Підкреслює владика. - У нас є одна велика хвороба - КОНСУМІЗМ: Господи дай, благослови, надихни, проведи... Це "РЕБЯЧЕСТВО", бо тут немає ні краплі зрілості. Справжній християнин - має розуміти свою відповідальність.
Ми відкрили в дієцезії - 16 Брам Милосердя. Більшість людей йдуть, щоб отримати прощення, благодать. Входячи у ці Брами - треба стати носіями Божого Милосердя. Зокрема, навчитися прощати. Згадайте притчу про царя, і двох чоловіків. Пам'ятаєте, як царю було не по собі, коли він взнав, що слуга, котрому він простив борг у сто тисяч динаріїв, не зміг простити борг своєму боржнику у сто динаріїв. Треба намагатися самому робити милосердя, тоді краще будемо розуміти, що воно таке є.
Я знайомий з новим нунцієм з 2008 року. Що мені у ньому дуже подобається: він ще незнає людини, але вже має безліч запитань до неї. Йому все цікаво! Він надзвичайно відкритий. Коли я зустрічав його в аеропорту, він запереживав, що не знає української, лише російську. Я відповів, що у нас дуже багато людей розмовляють цією мовою, тому ніяких проблем! Але ж яким великим було моє здивування, коли він встиг завчити трохи української, і відправляти Службу у Довбиші саме на нашій, рідній мові.
Нунцій сказав, що допускає висвячення нових єпископів в Україні? Це дуже добре! Зараз, разом з емеритами маємо 17 єпископів. Рекорд за багато віків! А якщо ще порахувати греко-католицьких єпископів - виходить, що Бог посилає величезну благодать на наші землі!
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.