Слухати Радіо

Зараз в ефірі

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:30

Гіркі жалі

07:40

Дитяча катехиза

Архієпископ УГКЦ Любомир ГУЗАР: "Не бачу ніякої труднощі, щоб не святкувати Різдво разом - 25 грудня"

Поділитись з друзями
В ефірі програми кардинал розповів, як в дитинстві святкував Різдво, як Західній та Східній церкві домовитися святкувати Різдво в один день. Не обійшли увагою і важкі теми: Чого навчив наш нарід 2015 рік? Як матерям пережити втрату синів під час АТО? Чому в нашій державі досі роблять багато абортів, і, коли закінчиться війна? Згадали і особливі події з життя самого владики: 15 річницю з дня призначення його Главою УГКЦ, і 10 річницю з дня конклаву - коли обрали нового Папу, а сам Блаженнійший вважався у числі 16 реальних кандидатів на папський престол
- На Новий рік практично не звертаю уваги, і ніколи цього не робив, навіть, і охоти не мав.- Розповідає ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВО.-  А ось, коли служив у Львові, радів з того, що в останній рік Нового року, ми в Соборі святого Юра служили молебень. Продовжуємо цю традицію і в Києві.
Календар завжди уважали, як символ приналежності до тої, чи іншої Церкви. Зараз активно дискутується питання. Я особисто мав дискусії з римо-католиками. Багато людей цілком готові до того, аби ми святкували 25 грудня. Ще коли я служив в США говорили про більш досконалий календар: Об'єднані нації пропонували астрологічний календар. Щоб всі жили по одному часу. Чомусь, ця ініціатива притихла. Я ж не прив'язуюсь до якогось дня.
Цей рік усвідомив нас в певній єдності. Не дивлячись на національну приналежність. Драматичні обставини звернули увагу на те, що ми все ж таки є ОДНА ДЕРЖАВА, ОДИН НАРІД! А ще думаю, багато, хто усвідомив, що ми маємо бути ЄДИНІ.
Війни існують від самого початку людства. Люди не вміють розв'язувати трудні проблеми - у гідний спосіб. Завжди була проблема матерів. Бо вони мають особливі відношення зі своїми синами. Дай Боже - щоб скінчилася ця комедія ціла. Війна - це не вихід. Нема ради. Така є материнська доля. Треба щиро старатися, аби війни переставали.
Дуже прикро, але аборти не є чимось новим. Я пригадую останній випуск газети МЕТА - вересень, 1939 року. Пам'ятаю лист митрополита Андрея ШЕПТИЦЬКОГО, де він активно обговорює проблему абортів - білої смерті, як її тоді називали. СКІЛЬКИ народу, СКІЛЬКИ населення ми стратили! Аборт - це ВБИВСТВО НЕВИННОЇ людини. Це дуже поважний гріх. Проти якого ми повинні дуже свідомо продовжувати боротьбу. Нарід, що не шанує своє життя - сам себе винищує. Живе в страху. Це страшне! Люди мають перестати думати про свою вигоду, але про вартість життя! Коли так нехтується життям - мають бути наслідки. І ми ВЖЕ їх переживаємо. Зараз дуже стала популярною тема корупції, але, у порівнянні з абортами - це дрібна тема.
Нехай інші не вважають себе ангелами! Не тільки ми переживаємо проблему корупції. Мені здається, що церкви і релігійні організації замало говорять про цю річ. Я запитав одного поважного громадянина, практикуючого християнина, скільки він чув проповідей про гріх корупції? Він відповів, - ЖОДНОЇ!
Що робити, коли ми бачимо, як сваряться Яценюк, Саакашівілі і Аваков? Бути порядними людьми! Ми багато нарікаємо! Я не кажу, що нема причини. Але, хай кожен сам собі поставить запитання, - а що Я РОБЛЮ для суспільства? Який Я Є громадянин? А влада - це дзеркало громади!
РІЗДВО - є доказом Божої любові. Бажаю вам - ВЕЛИЧ ту прийняти, і навчитися ділитися. Якщо зможем - то буде дуже ВЕЛИКА корість!

Відгуки

"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

Отець Міхал Бранкевич коментує Gaudium et Spes (лат. Радість і надія) пастирську конституцію Другого Ватиканського собору Католицької церкви.
В конкретній передачі отець Міхал зупинився на проблемі сім'ї.


Чудеса в Києво-Печерській лаврі. Почитання мощів | Отець Міхал Бранкевич

Чудеса в Києво-Печерській лаврі. Почитання мощів | Отець Міхал Бранкевич

Звідки взялася традиція почитання мощів святих? Чому святого четвертують після смерті? Розмовляємо з отцем Міхалом Бранкевичем на тему особливого ставлення до тіл правдеників після їх кончини.
Якою була перша християнська Церква? - розповідає отець Сворад Дуда

Якою була перша християнська Церква? - розповідає отець Сворад Дуда

Отець Сворад Дуда говорить про духовність першої християнської Церкви. Програма з циклу історії духовного життя.
"Всі проблеми - в голові, а рішення - в Бозі!" - Владика Венедикт Алексійчук

"Всі проблеми - в голові, а рішення - в Бозі!" - Владика Венедикт Алексійчук

Правлячий архиєрей УГКЦ єпархії Святого Миколая з осідком в Чикаго, владика Венедикт Алексійчук у великому інтерв'ю для Радіо Марія коментує скандальні ініціативи німецького католицького єпископату, педофільні розслідування в Польщі та вірогідне виселення монахів УПЦ МП з Києво-Печерської Лаври. 
Розкол відміняється? Німецькі єпископи залишають за Папою право "вето" | Алла Коваленко

Розкол відміняється? Німецькі єпископи залишають за Папою право "вето" | Алла Коваленко

Доктор з комунікації Алла Коваленко коментує скандальні та контрверсійні ініціативи німецьких єпископів.