Слухати Радіо

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Бачення майбутнього. "Наш хрест - брати відповідальність за розбудову країни, коли інші цього не роблять", - о. Микола Бєлічев

«Якщо ми сьогодні не згадаємо про своє покликання, хтось інший спробує збудувати майбутнє без нас».

Про бачення майбутнього у світлі вчення Церкви розповідає отець Микола Бєлічев, головний редактор журналу "Слово між нами" та душпастир Римо-католицької парафії Святого Сімейства у Харкові.

Ми живемо в часі війни. І загроза не лише у втратах на фронті - вона в тому, що ми можемо програти майбутнє після війни. І вже зараз, коли лунають голоси про вибори, партії, перерозподіл впливів, ми ризикуємо втратити найголовніше - моральну основу відбудови.

Бо коли ми лише називаємо проблему, але не шукаємо її розв’язання - ми не лікуємо, а лише збільшуємо біль. Цей світ потребує не чергового огляду ран, а зцілення.

Одна з наших слухачок попросила поговорити про традицію Церкви. І це дуже влучно. Бо традиція - це не музей, а досвід поколінь, які вірили, любили, працювали й виживали. Це відповідь на кризу, яку ми часом вважаємо унікальною.

Наші предки пережили війни, розбрат, зневіру, поразки. Але вони залишили нам у спадок не лише віру, а й систему принципів, на яких може стояти суспільство.

Соціальна доктрина Церкви - інструкція для відбудови

І саме в цьому - сила католицького вчення. У його ясності.

Принципи, які формують справедливе суспільство:

  1. Гідність людської особи - основа всього.

  2. Спільне благо - умови, в яких кожен може реалізувати себе.

  3. Субсидіарність - повага до місцевої ініціативи, право кожного діяти.

  4. Солідарність - наша єдність і відповідальність одне за одного.

Спільне благо - це не компроміс між інтересами. Це - дороги, які ведуть усіх. Це - незалежність, яка захищає кожного. Це - освіта, правосуддя, охорона здоров’я, які не можна збудувати поодинці.

Інформаційна війна за свідомість

Але сьогодні інша реальність. Соцмережі - це арена паніки. Клікбейт, страшилки, підробні пророцтва, маніпулятивні відео. Люди шукають відповідей, але потрапляють у пастку емоційної інформації, яка дає ілюзію - але не зміст.

Чому так?
Бо вакуум страшніший за помилку. Краще поганий план, ніж жодного. А ще - бо ми не подаємо достатньо якісної «їжі»: духовного змісту, надії, обґрунтованого християнського голосу.

Що робити? Відповідь Церкви - діяти

Ми не можемо бути пасивними. Комунізм десятиліттями втовкмачував нам, що «ти - ніщо», «все вирішать за тебе». Але це - неправда. Церква вчить іншого: ти — носій гідності. Ти маєш право й обов’язок будувати державу. Це - повна протилежність системі москви, де людина - лише гвинтик.

І ми бачимо наслідки: пасивність породжує корупцію, відсутність участі - хаос, байдужість - смерть надії.

Побудова Божого суспільства - наша спільна місія

Як у перших віках, коли християни були справжніми громадянами імперії, так і сьогодні: ми покликані бути світлом світу, бути тими, хто показує інший шлях - не через гнів і паніку, а через молитву, відповідальність, участь.

І ми можемо це зробити. Ми маємо для цього все: досвід, навчання, віру, навіть радіо - як засіб єднання. Бо ніхто, крім нас, цього не зробить.

І якщо сьогодні ми не згадаємо, що в нас є це покликання, то хтось інший спробує побудувати майбутнє без нас. А ми знаємо - без Бога нічого доброго не збудується.

Тож почнімо з малих справ, кроків, з того, щоби сказати: я є, я відповідальний, я вірю. Бо майбутнє - це не те, що прийде. Майбутнє - це те, що ми будуємо. Сьогодні. Разом.

Отець Микола Бєлічев - головний редактор журналу "Слово між нами", Римо-католицька парафія Святого Сімейства в Харкові
"Бога почує той, кого Він заведе в пустелю", - Герой України Владислав Стоцький

"Бога почує той, кого Він заведе в пустелю", - Герой України Владислав Стоцький

Гість програми «Люди справи» - Герой України, старший лейтенант батальйону «Свобода» 4-ї бригади Національної гвардії України «Рубіж» - Владислав Стоцький "Вогонь". 25-річний військовослужбовець з Житомира 68 днів з побратимами утримував оборону під Сіверськом у повному оточенні. Під час відвертої розмови ви почуєте історію мужності, боротьби, віри, втрати та надії. Також про рішення йти на передову, поранення, роль капеланського браслета в наверненні та молитву в окопах у відвертій розмові на «Радіо Марія».

2025-06-12 00:00:00
Чому маємо бути вдячні Богу навіть у стражданнях?

Чому маємо бути вдячні Богу навіть у стражданнях?

У катехизі своїми думками щодо віри як постійного зв'язку з Богом ділиться отець Кшиштоф Бузіковський зі Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Діви Марії (м. Обухів). Однією з найважливіших рис Божої дитини священник вважає вдячність.
2025-06-11 00:00:00
"Нам не вистачає компетентності. Ісус ніколи не був підлабузником, а на всі запитання мав відповіді", - о. Віталій Козак

"Нам не вистачає компетентності. Ісус ніколи не був підлабузником, а на всі запитання мав відповіді", - о. Віталій Козак

"Якщо ми не будемо застосовувати критичне мислення, то нами будуть маніпулювати та використовувати", - про пізнання істини та роль віри через призму життя Едити Штайн розповідає настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві, отець Віталій Козак.

2025-06-11 00:00:00
"Змалку переслідували дивні сни: на мене нападав дракон, але ніколи не міг з’їсти", - брат Матвій Стибурський

"Змалку переслідували дивні сни: на мене нападав дракон, але ніколи не міг з’їсти", - брат Матвій Стибурський

"Бог веде нас через бажання серця. Він вкладає прагнення - і там, де ми їх реалізуємо, чекає нас Сам", - брат-капуцин Матвій Стибурський, парафія Святої Діви Марії Ангельської, м. Вінниця.
2025-06-11 00:00:00
Бути "світлом світу" - що це означає для християнина?

Бути "світлом світу" - що це означає для християнина?

"Для мене ходити у світлі - це перебувати в Божих заповідях. Наше світло має так сяяти, щоб не брати слави собі, а віддавати її Богу", - брат-капуцин Збігнєв Савчук (м. Красилів).
2025-06-11 00:00:00