Житія святих
Слово на кожен день
Молитовна лінія
Трансляція літургії із студії Радіо Марія
Житія святих
Катехиза
Ангел Господній
Пісня Перемоги
Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Молитовна лінія
Дитяча катехиза
В Родині Радіо Марія
Катехиза
Дитяча молитва
Дитяча катехиза
Новини
Голос народу, голос Божий
Літургія годин (Бревіарій)
«Якщо ми сьогодні не згадаємо про своє покликання, хтось інший спробує збудувати майбутнє без нас».
Про бачення майбутнього у світлі вчення Церкви розповідає отець Микола Бєлічев, головний редактор журналу "Слово між нами" та душпастир Римо-католицької парафії Святого Сімейства у Харкові.
Ми живемо в часі війни. І загроза не лише у втратах на фронті - вона в тому, що ми можемо програти майбутнє після війни. І вже зараз, коли лунають голоси про вибори, партії, перерозподіл впливів, ми ризикуємо втратити найголовніше - моральну основу відбудови.
Бо коли ми лише називаємо проблему, але не шукаємо її розв’язання - ми не лікуємо, а лише збільшуємо біль. Цей світ потребує не чергового огляду ран, а зцілення.
Одна з наших слухачок попросила поговорити про традицію Церкви. І це дуже влучно. Бо традиція - це не музей, а досвід поколінь, які вірили, любили, працювали й виживали. Це відповідь на кризу, яку ми часом вважаємо унікальною.
Наші предки пережили війни, розбрат, зневіру, поразки. Але вони залишили нам у спадок не лише віру, а й систему принципів, на яких може стояти суспільство.
Соціальна доктрина Церкви - інструкція для відбудовиІ саме в цьому - сила католицького вчення. У його ясності.
Принципи, які формують справедливе суспільство:
Гідність людської особи - основа всього.
Спільне благо - умови, в яких кожен може реалізувати себе.
Субсидіарність - повага до місцевої ініціативи, право кожного діяти.
Солідарність - наша єдність і відповідальність одне за одного.
Спільне благо - це не компроміс між інтересами. Це - дороги, які ведуть усіх. Це - незалежність, яка захищає кожного. Це - освіта, правосуддя, охорона здоров’я, які не можна збудувати поодинці.
Але сьогодні інша реальність. Соцмережі - це арена паніки. Клікбейт, страшилки, підробні пророцтва, маніпулятивні відео. Люди шукають відповідей, але потрапляють у пастку емоційної інформації, яка дає ілюзію - але не зміст.
Чому так?
Бо вакуум страшніший за помилку. Краще поганий план, ніж жодного. А ще - бо ми не подаємо достатньо якісної «їжі»: духовного змісту, надії, обґрунтованого християнського голосу.
Ми не можемо бути пасивними. Комунізм десятиліттями втовкмачував нам, що «ти - ніщо», «все вирішать за тебе». Але це - неправда. Церква вчить іншого: ти — носій гідності. Ти маєш право й обов’язок будувати державу. Це - повна протилежність системі москви, де людина - лише гвинтик.
І ми бачимо наслідки: пасивність породжує корупцію, відсутність участі - хаос, байдужість - смерть надії.
Як у перших віках, коли християни були справжніми громадянами імперії, так і сьогодні: ми покликані бути світлом світу, бути тими, хто показує інший шлях - не через гнів і паніку, а через молитву, відповідальність, участь.
І ми можемо це зробити. Ми маємо для цього все: досвід, навчання, віру, навіть радіо - як засіб єднання. Бо ніхто, крім нас, цього не зробить.
І якщо сьогодні ми не згадаємо, що в нас є це покликання, то хтось інший спробує побудувати майбутнє без нас. А ми знаємо - без Бога нічого доброго не збудується.
Тож почнімо з малих справ, кроків, з того, щоби сказати: я є, я відповідальний, я вірю. Бо майбутнє - це не те, що прийде. Майбутнє - це те, що ми будуємо. Сьогодні. Разом.
Отець Микола Бєлічев - головний редактор журналу "Слово між нами", Римо-католицька парафія Святого Сімейства в ХарковіВ ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.
У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.
З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів.