Слухати Радіо

Зараз в ефірі

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

В ефірі

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

Берестейська церковна унія 1596 р.

Поділитись з друзями
Створено: 2020-10-08
Передача: Magistra vitae

В черговій програмі Magistra vitae обговорювали події суспільного й релігійного життя України наприкінці XVI - початку XVII ст. та укладання Берестейської унії. Гостем програми став відомий український науковець, доктор історичних наук, доцент Михайло Довбищенко.

Пропонуємо слухачам зануритися в часи складної релігійної ситуації, що склалася в Україні в другій половині XVI ст. Ця програма стала логічним продовженням минулих передач, в яких аналізувався міжнародний історичний контекст - реформація, контрреформація, Тридентський Собор, унійні спроби XIII-XV ст.

Саме в цей період і постали цивілізаційні виклики перед Україною, які намагалися вирішити великі світські магнати та церковні діячі.

Отже, в цій передачі були проаналізовані причини постання Берестейської церковної унії (занепад православного церковного життя на українсько-білоруських землях у складі Речі Посполитої, залежність духовенства від позиції світських патронів, симонія та деморалізація кліру, занепад як загальної освіти, так і богослов’я, втрата зв’язків з основними центрами християнства, тощо) та позиція видатних діячів того часу на унійний процес - князя В.-К. Острозького, С. Оріховського, церковних ієрархів К. Терлецького, І. Потія (на зображенні).

Слухачі можуть дізнатися, як укладалась унія в Римі та як поставала безпосередньо в Україні.

Аналіз величезних здобутків Берестейської церковної унії та, на жаль, втрачених перспектив залишили для наступної програми.

 

Відгуки

Українська революція 1917 р. Центральна Рада

Українська революція 1917 р. Центральна Рада

Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим продовжила минулу розповідь про Лютневу революцію 1917 р. Як її події проходили в Україні, як сформувалася українська Центральна Рада, чому так важливо сьогодні – під час збройної військової агресії росії – докладно дослідити проголошення української державності?

Лютнева революція 1917 р. в Росії та її вплив на Україну

Лютнева революція 1917 р. в Росії та її вплив на Україну

Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим була присвячена революційним подіям лютого 1917 р., що призвели до падіння самодержавства. Чому і як царат впав? Які невідкладні завдання постали? Як ці події вплинули на українську революцію 1917-1920 рр.?

Перша світова війна і Україна

Перша світова війна і Україна

Гостем історичної програми Magistra vitae цього разу став кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, автор більше як 120 наукових праць Андрій Руккас; досліджували першу світову війну

Паломництво до Бердичівського Санктуарію 15-16 липня відбудеться з обмеженнями через війну

Паломництво до Бердичівського Санктуарію 15-16 липня відбудеться з обмеженнями через війну

Про паломницьку подорож до Бердичівського Санктуарію 15-16 липня 2023 року розповідає настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Бердичівської, отець Віталій Козак.
Україна в період першої російської революції та третьочервневої монархії. Західноукраїнські землі напередодні першої світової війни.

Україна в період першої російської революції та третьочервневої монархії. Західноукраїнські землі напередодні першої світової війни.

Цього разу програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим була присвячена розгляду подій напередодні першої світової війни – першої російської революції, третьочервневої монархії, діяльності перших державних дум та розвитку західноукраїнських земель.