Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
Ангел Господній
Пісня Перемоги
Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Молитовна лінія
Дитяча катехиза
В Родині Радіо Марія
Катехиза
Дитяча молитва
Дитяча катехиза
Новини
Голос народу, голос Божий
Літургія годин (Бревіарій)
Трансляція св. Меси із Катедри Успіння Богородиці м. Харків
В черговій програмі Magistra vitae обговорювали події суспільного й релігійного життя України наприкінці XVI - початку XVII ст. та укладання Берестейської унії. Гостем програми став відомий український науковець, доктор історичних наук, доцент Михайло Довбищенко.
Пропонуємо слухачам зануритися в часи складної релігійної ситуації, що склалася в Україні в другій половині XVI ст. Ця програма стала логічним продовженням минулих передач, в яких аналізувався міжнародний історичний контекст - реформація, контрреформація, Тридентський Собор, унійні спроби XIII-XV ст.
Саме в цей період і постали цивілізаційні виклики перед Україною, які намагалися вирішити великі світські магнати та церковні діячі.
Отже, в цій передачі були проаналізовані причини постання Берестейської церковної унії (занепад православного церковного життя на українсько-білоруських землях у складі Речі Посполитої, залежність духовенства від позиції світських патронів, симонія та деморалізація кліру, занепад як загальної освіти, так і богослов’я, втрата зв’язків з основними центрами християнства, тощо) та позиція видатних діячів того часу на унійний процес - князя В.-К. Острозького, С. Оріховського, церковних ієрархів К. Терлецького, І. Потія (на зображенні).
Слухачі можуть дізнатися, як укладалась унія в Римі та як поставала безпосередньо в Україні.
Аналіз величезних здобутків Берестейської церковної унії та, на жаль, втрачених перспектив залишили для наступної програми.
В програмі з Отцем Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії зосередилися на обговоренні проблеми покликань до священства, важливості підготовки кліриків в контексті цього етапу життя, боротьби, війни, обстрілів міст, які переживаємо щоденно на 4-й рік повномасштабної агресії
Увазі наших радіослухачів пропонується третя і завершальна програма присвячена становищу західноукраїнських земель у міжвоєнний період в нашому історичному циклі Magistra vitae з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова
У цій програмі з Отцем Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ та Ганною Путовою, істориком, архівістом, науковим співробітником музею історії м. Києва розповідали слухачам про результати конклаву та обрання нового Понтифіка
У цій програмі «В Родині Радіо Марія» зосередилися на реалізації рішення кандидата на богопосвячене життя, зокрема, про етапи священства, що вже 2 тисячі років існують у католицькій церкві. Наші співрозмовники – о. Руслан Михалків, ректор Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ та Ганна Путова, історик, архівіст, науковий співробітник музею історії м. Києва.