Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму Матері Божої святого Скапулярію (Снятин)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

Берестейська унія 1596 р.: здобутки та втрачені перспективи

Поділитись з друзями
Створено: 2020-10-22
Передача: Magistra vitae

Цього разу в програмі Magistra vitae продовжували тему Берестейської унії з українським науковцем, доктором історичних наук Михайлом Довбищенком, зосередившись на значенні церковного поєднання, здобутках та втрачених перспективах.

На початку програми нагадавши слухачам про факт укладання Берестейської унії особливо наголосили про цікавий аспект її теоретичного і практичного утвердження: розвиток еклезіологій церков — Римської, коли було прийняте рішення про призначення єпископа нелатинського обряду для свячень католицьких священиків східного обряду, що отримував святительську владу безпосередньо від Папи, і — Східних церков, що синодально санкціонували проголошення Московського патріархату.

Слухачам будуть цікаві розповіді про найвидатніших творців унії: митрополитів Іпатія Потія, Йосифа Велямин-Рутського (вміщене зображення), архієпископа Йосафата Кунцевича (зображення на світлині), єпископа Якова Сушу.

Інформація та оцінки щодо здобутків унії та втрачених перспектив, надана паном Михайлом, є надзвичайно глибокими та заснованими на багаторічній кропіткій праці з джерелами і будуть цікаві всім слухачам. Особливої уваги заслуговують висновки щодо особливостей процесів утвердження греко-католицького обряду на оновлення всього духовного, освітнього й культурного життя, розвитку української мови.

Можливо, зробимо окрему передачу, присвячену постатям української греко-католицької церкви й представникам Католицької Русі.

Відгуки

Особливості національного руху на початку ХХ ст. в Україні. Створення перших політичних партій

Особливості національного руху на початку ХХ ст. в Україні. Створення перших політичних партій

Продовжуємо розгляд теми України початку ХХ ст. в програмі циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим та зосереджуємося на утворенні перших політичних партій в контексті особливостей національного руху
Україна на початку ХХ століття. Особливості осей модерності

Україна на початку ХХ століття. Особливості осей модерності

Продовжуємо тему України початку ХХ ст. в програмі циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим. Намагаємося заглибитися в проблематику головних осей модерності – «місто – село» / «промисловість – сільське господарство»; як вони збігалися та позначилися на подальшому національно-політичному розвитку?

Україна на початку ХХ століття. Загальна характеристика епохи

Україна на початку ХХ століття. Загальна характеристика епохи

Цього разу в програмі циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим розпочали розгляд подій ХХ ст. намагаючись дослідити історичний пласт економічних, соціально-політичних, національних та міжнародних відносин цієї цікавої, але трагічної епохи, яка заклала основи грандіозних зрушень, досягнень, трагедій і жертв
Західноукраїнські землі в другій половині ХІХ століття

Західноукраїнські землі в другій половині ХІХ століття

Ця програма циклу Magistra vitae з істориком і викладачем Юрієм Комаровим хронологічно завершує історію України  ХІХ ст. розглядом змін, що відбулися на західноукраїнських землях в другій половині століття


Суспільні течії і рухи в Наддніпрянській Україні в другій половині ХІХ століття

Суспільні течії і рухи в Наддніпрянській Україні в другій половині ХІХ століття

В програмі циклу Magistra vitae продовжуємо тему Наддніпрянської України другої половини ХІХ ст. з істориком Юрієм Комаровим. Цього разу розповідь стосується суспільних течій та рухів