Слухати Радіо

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з Патріархом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

Бідність. Навчання. Зцілення. Санктуарій | Віталій КОЗАК

Створено: 2023-08-12 00:00:00
Програма: Резонанс
13 серпня Настоятель всеукраїнського санктуарію Матері Божої Бердичівської отець Віталій Козак відзначає своє 40-річчя!

У великому інтерв'ю для Радіо Марія священник пригадує час духовної формації  в Україні, Польщі та Італії. Дружбу та палкі дискусії з отцем Олегом Кондратюком, гумор Архієпископа Петра Мальчука та дякує батькам за уміння бути добрим, попри все.

"Мене батьки навчили бути добрим. Навіть якщо всі довкола хами та свині, варто бути добрим! Я дуже їм вдячний за дар життя та передану віру, адже з малих років вони привчили мене ходити до Церкви!" - підкреслив отець Віталій КОЗАК. 
   
«Система контролю і страху»: отець Віталій Козак розпочав новий блок роздумів про систему, контроль і страх

«Система контролю і страху»: отець Віталій Козак розпочав новий блок роздумів про систему, контроль і страх

У шістнадцятій катехезі циклу «Людина на межі між Богом і безоднею» монах-кармеліт отець Віталій Козак відкрив новий тематичний блок, присвячений системам контролю та страху. Упродовж наступних семи програм священник аналізуватиме механізми тоталітаризму, звертаючись до відомого твору Маргарет Етвуд «Оповідь служниці».
2026-06-24 00:00:00
«Внутрішній Месія»: о. Віталій Козак про спокусу контролювати людей і майбутнє

«Внутрішній Месія»: о. Віталій Козак про спокусу контролювати людей і майбутнє

«У кожному з нас живе маленький Месія, який прагне контролювати людей, події та майбутнє». У п’ятнадцятій катехезі циклу «Людина між Богом та безоднею» о. Віталій Козак розмірковує над темою «Внутрішній Месія» крізь призму роману Френка Герберта «Дюна».
2026-06-17 00:00:00
Спокуса контролю: межа між відповідальністю та одержимістю

Спокуса контролю: межа між відповідальністю та одержимістю

Монах-кармеліт о. Віталій Козак говорить про спокусу контролю над майбутнім. Він порівнює людське бажання бачити події наперед із сюжетом роману Ф.Герберта «Дюна», де головний герой стає рабом власного всезнання. Пошук абсолютного контролю через технології, прогнози або містику часто веде до втрати свободи та т. зв. «месіанського комплексу». На противагу цьому, християнство пропонує шлях довіри до Бога, який вимагає відмови від ілюзії всевладдя заради щирої любові. Священник застерігає, що намагання зайняти місце Творця руйнує особистість, тоді як справжня духовна зрілість полягає у здатності залишатися вірним у часи невизначеності. Контроль може стати пасткою, яка перетворює живі стосунки на механічне програмування, позбавляючи життя справжнього сенсу.
2026-06-11 00:00:00
"Не бійтесь поганих лідерів! Бійтеся поклоніння хорошим лідерам!" - о. Віталій Козак

"Не бійтесь поганих лідерів! Бійтеся поклоніння хорошим лідерам!" - о. Віталій Козак

У програмі “Катехиза” отець-кармеліт Віталій Козак розглядає небезпечний зв'язок між релігією та політикою, використовуючи цикл романів «Дюна» Френка Герберта як алегорію. Він пояснює, що релігія має колосальну силу впливу, оскільки апелює до сенсу життя, проте вона стає руйнівною, коли політики перетворюють її на інструмент контролю та маніпуляцій. Через образ Пола Атріда висвітлюється трагедія культу особи, де лідер поступово замінює Бога, перетворюючи живу віру на сліпий фанатизм. Священник наголошує на важливості критичного мислення та смирення, застерігаючи від ідеалізації земних правителів. Порівнюючи шлях месії з «Дюни» та служіння Ісуса Христа, катехит закликає шукати істину, яка визволяє, а не ідеології, що поневолює. Зрештою, жодна система чи лідер не можуть замінити Бога, а фанатизм починається там, де зникають запитання.
2026-06-03 00:00:00
«Найнебезпечніше зло — це впевненість у власній правоті» — о. Віталій Козак про владу, контроль і спокусу месії

«Найнебезпечніше зло — це впевненість у власній правоті» — о. Віталій Козак про владу, контроль і спокусу месії

В ефірі Радіо Марія прозвучала 12-та катехеза з циклу «Людина між Богом та безоднею», яку виголосив о. Віталій Козак, монах-кармеліт. Роздумуючи над романом «Дюна» Френка Герберта, священик говорить про те, як влада поступово змінює людину, навіть тоді, коли вона починає свій шлях із добрих намірів.
2026-05-27 00:00:00