Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

Біоетичні питання в сім’ї

Поділитись з друзями
В програмі "Наближаючись до православ’я" диякон ПЦУ Петро Лопатинський розкриває питання, які стосуються зародження життя в сім’ї, можливості чи не можливості переривання життя та як розкривати вартість і святість життя. Окрім того, диякон пояснює, чи є допустима контрацепція в подружжі.
Сім’я є тим місцем, де життя людини набуває особливого значення, зокрема у стосунках між чоловіком і жінкою та у ставленні подружжя до дітей, які у них будуть.
На жаль, в сім’ях частіше роблять аборти, а ніж поза шлюбом. Відповідальність лежить за цей гріх не тільки на жінці, але і на чоловікові.
В соціальній концепції "За життя світу" сказано: "Поза сумнівом, Церква визнає, що вагітність часто переривається через злидні, відчай, примус, або жорстоке поводження, і прагне відкрити шлях примирення для тих, хто не витерпів цих нестерпних обставин. Та оскільки акт аборту завжди об’єктивно є трагедією, що забирає невинне людське життя, відновлення стосунків з Богом має включати визнання істини цього факту ще перед тим, як стане можливим повне покаяння, примирення та зцілення. До того ж Церква має бути завжди готовою, якщо вона дійсно бажає ствердити благість кожного життя, прийти на допомогу жінкам у ситуаціях небажаної вагітності, чи то внаслідок зґвалтування, чи за обопільною згодою, а також майбутнім матерям, які страждають від злиднів, жорстокого поводження, або інших несприятливих умов. У таких випадках вона повинна надавати їм матеріальну та моральну підтримку, духовну допомогу і всіляко запевняти в Божій любові, як під час вагітності так і після неї".

Відгуки

Що означає бути рабом гріха?

Що означає бути рабом гріха?

Ієрей Православної Церкви України отець Петро Лопатинський коментуючи 50-й псалом пояснює, що означає бути рабом гріха, та рабом Бога.
Бог дивиться не на гріх, а на добро в людині  - програма о.Петра Лопатинського

Бог дивиться не на гріх, а на добро в людині - програма о.Петра Лопатинського

В циклі програм "Наближаючись до Православ'я", отець Петро Лопатинський коментує 11 і 12 вірші 50-го псалма: "Обличчя Своє заховай від гріхів моїх, і всі беззако́ння мої позагла́джуй.  Серце чисте створи мені, Боже, і трива́лого духа в моєму нутрі́ віднови́". Автор програми формує свою думку на основі богослов'я Григорія Сковороди.
"Проблемою є не те, що Бог мене пробачить, але чи я себе пробачу", - о.Петро Лопатинський

"Проблемою є не те, що Бог мене пробачить, але чи я себе пробачу", - о.Петро Лопатинський

П'ята програма з циклу "Наближаючись до Православ'я" в який розглядається 50-й псалом. Отець Петро Лопатинський коментує 10-й вірш псалма: "Дай почути мені втіху й радість, і радітимуть кості, що Ти покрушив".  
Чи можуть бути у шлюбі нечисті стосунки? - відповідає о.Петро Лопатинський

Чи можуть бути у шлюбі нечисті стосунки? - відповідає о.Петро Лопатинський

Ієрей ПЦУ отець Петро Лопатинський коментує 50-й псалом. Священник розглядає два вірші псалма: "Отож я в беззако́нні наро́джений, і в гріху́ зачала́ мене мати моя. Ото, полюбив єси правду в глиби́нах, і в таємних реча́х виявляєш премудрість мені". Отець Петро розвінчує міф про те, що статева близькість у шлюбі призначена лише для народження дітей. Це помилкове тлумачення часто виникає через неправильне трактування цього вірша. Священник також говорить про первородний гріх та про те, у яких випадках у шлюбі можуть виникнути нечисті стосунки.
"Перше завдання пророка — викривати, а друге — говорити про майбутнє", — о. Петро Лопатинський

"Перше завдання пророка — викривати, а друге — говорити про майбутнє", — о. Петро Лопатинський

Це третя програма "Наближаючись до Православ'я", у якій розглядається 50-й псалом. Священник ПЦУ Петро Лопатинський, коментуючи 4-й вірш: "Особливо обмий мене з мого беззаконня й очисти мене від мого гріха", звертає увагу слухачів на слово "обмий". Він пояснює, що це слово має глибоке смислове значення в контексті того, як Бог забуває людський гріх.