В програмі "Наближаючись до православ’я" диякон ПЦУ Петро Лопатинський розкриває питання, які стосуються зародження життя в сім’ї, можливості чи не можливості переривання життя та як розкривати вартість і святість життя. Окрім того, диякон пояснює, чи є допустима контрацепція в подружжі.
Сім’я є тим місцем, де життя людини набуває особливого значення, зокрема у стосунках між чоловіком і жінкою та у ставленні подружжя до дітей, які у них будуть.
На жаль, в сім’ях частіше роблять аборти, а ніж поза шлюбом. Відповідальність лежить за цей гріх не тільки на жінці, але і на чоловікові.
В соціальній концепції "За життя світу" сказано: "Поза сумнівом, Церква визнає, що вагітність часто переривається через злидні, відчай, примус, або жорстоке поводження, і прагне відкрити шлях примирення для тих, хто не витерпів цих нестерпних обставин. Та оскільки акт аборту завжди об’єктивно є трагедією, що забирає невинне людське життя, відновлення стосунків з Богом має включати визнання істини цього факту ще перед тим, як стане можливим повне покаяння, примирення та зцілення. До того ж Церква має бути завжди готовою, якщо вона дійсно бажає ствердити благість кожного життя, прийти на допомогу жінкам у ситуаціях небажаної вагітності, чи то внаслідок зґвалтування, чи за обопільною згодою, а також майбутнім матерям, які страждають від злиднів, жорстокого поводження, або інших несприятливих умов. У таких випадках вона повинна надавати їм матеріальну та моральну підтримку, духовну допомогу і всіляко запевняти в Божій любові, як під час вагітності так і після неї".
Священник ПЦУ, ієрей Петро Лопатинський, у програмі «Наближаючись до Православ'я» розглядає тему «Православне політичне богослов'я». Цього разу йдеться про новий етап в історії ранньої Церкви - період, коли християнство вийшло за межі вузької релігійної спільноти й поступово стало найпоширенішою релігією Римської імперії. Отець Петро розповідає про страхи й сумніви перших християн, про те, з якими навіюваннями вони стикалися, а також як християнська спільнота інтегрувалась у політичну структуру імперії та почала взаємодіяти з нею.
Ця програма завершує тему "Послання до Діогнета". Пригадуємо, ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, в попередніх ефірах коментував цей древній рукопис в рамках циклу "Православне політичне богослов'я".
Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, продовжує коментувати древній християнський рукопис "Послання до Діогнета", в якому йдеться про християн та їх адаптацію в тогочасному суспільстві. Приблизний час написання цього тексту - ІІ століття.
До уваги шанувальників програми "Наближаючись до Православ'я" продовження циклу "Православне політичне богослов'я". Пригадуємо, що усі програми цього циклу зосереджені на аналізі "Послання до Діогнета, ранньохристиянського тексту, який описує особливості християнської спільноти в контексті Римської імперії. Ця серія про наслідування Бога. Автор ефіру - ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський.
В ефірі Радіо - Марія Тетяна Собко, за освітою і професією програмістка, за покликанням засновниця гурту "Шум'я", виконавиця та дослідниця автентичного співу. Таня понад 6 років поглиблено займається дослідженням і вивченням традиційного співу. Під час програми слухачі дізнаються, як відрізнити традиційний спів від звичайного народного, чи є в цього пісенного жанру майбутнє та наскільки нинішнє покоління цікавиться народною піснею. І звісно ж під час ефіру Ви почуєте декілька композицій у виконанні гурту "Шум'я".