В програмі "Наближаючись до православ’я" диякон ПЦУ Петро Лопатинський розкриває питання, які стосуються зародження життя в сім’ї, можливості чи не можливості переривання життя та як розкривати вартість і святість життя. Окрім того, диякон пояснює, чи є допустима контрацепція в подружжі.
Сім’я є тим місцем, де життя людини набуває особливого значення, зокрема у стосунках між чоловіком і жінкою та у ставленні подружжя до дітей, які у них будуть.
На жаль, в сім’ях частіше роблять аборти, а ніж поза шлюбом. Відповідальність лежить за цей гріх не тільки на жінці, але і на чоловікові.
В соціальній концепції "За життя світу" сказано: "Поза сумнівом, Церква визнає, що вагітність часто переривається через злидні, відчай, примус, або жорстоке поводження, і прагне відкрити шлях примирення для тих, хто не витерпів цих нестерпних обставин. Та оскільки акт аборту завжди об’єктивно є трагедією, що забирає невинне людське життя, відновлення стосунків з Богом має включати визнання істини цього факту ще перед тим, як стане можливим повне покаяння, примирення та зцілення. До того ж Церква має бути завжди готовою, якщо вона дійсно бажає ствердити благість кожного життя, прийти на допомогу жінкам у ситуаціях небажаної вагітності, чи то внаслідок зґвалтування, чи за обопільною згодою, а також майбутнім матерям, які страждають від злиднів, жорстокого поводження, або інших несприятливих умов. У таких випадках вона повинна надавати їм матеріальну та моральну підтримку, духовну допомогу і всіляко запевняти в Божій любові, як під час вагітності так і після неї".
Відгуки
Вашій увазі завершальна програма "Наближаючись до Православ'я" з циклу присвяченого 50-му псалму. Автор програми отець Петро Лопатинський коментує останні два вірші: "Ущасли́в Своїм благоволі́нням Сіон, збудуй му́ри для Єрусали́му, —тоді Ти полюбиш Собі жертви правди, цілопа́лення та прино́шення, тоді покладуть на Твій ві́втар тельців"!
Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський продовжує коментувати 50-й псалом. В цій програмі священник коментує вірш: "Визволи мене від вини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно славитиме Правду Твою. Господи, відкрий уста мої, і язик мій сповістить хвалу Твою. Бо коли б Ти жертви забажав, приніс би я: всепалення ти не бажаєш.". Значну увагу під час програми приділено темі жертви Богу та відшкодуванню за вчинений гріх.
Ієрей Православної Церкви України отець Петро Лопатинський коментуючи 50-й псалом пояснює, що означає бути рабом гріха, та рабом Бога.
В циклі програм "Наближаючись до Православ'я", отець Петро Лопатинський коментує 11 і 12 вірші 50-го псалма: "Обличчя Своє заховай від гріхів моїх, і всі беззако́ння мої позагла́джуй. Серце чисте створи мені, Боже, і трива́лого духа в моєму нутрі́ віднови́". Автор програми формує свою думку на основі богослов'я Григорія Сковороди.
П'ята програма з циклу "Наближаючись до Православ'я" в який розглядається 50-й псалом. Отець Петро Лопатинський коментує 10-й вірш псалма: "Дай почути мені втіху й радість, і радітимуть кості, що Ти покрушив".
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.