Як роздумувати над тайнами святого Розарію? Чому ця молитва настільки нудна і нестерпна для початківців? Як можна молитися із задоволенням? Що означає молитва? Що можна зробити, щоби молитва стала щоденною практикою? Про це, а також про першу таємницю радісної частини – Благовіщення, говорить отець Олексій Самсонов, директор «Радіо Марія» в спеціальному циклу катехиз, присвяченому старовинній молитві християн.
Історія молитви розарію нараховує століття і десятки століть християнської Церкви. Загалом молитва на чотках – розповсюджена духовна практика серед мусульман, буддистів та представників інших релігій. В християнській традиції ця молитва означала освячення часу і передбачає глибоке роздумування над пропонованими таємницями. Цим розарій відрізняється від механічного перебирання чоток, яке можемо спостерігати в інших релігіях.
Назва молитви також має багато гіпотез та переказів. Серед них можемо почути оповідь, що одному монаху, який в любові до Марії волів чинити подвиги і поклонятися Богоматері якнайкраще, прийшло слово Боже про те, що найкраще було б подарувати Пречистій Діві букет запашних троянд, де кожною квіткою є молитва «Радуйся Марія». Тому кожен день, коли ми відмолюємо таємниці та десятки «Радуйся Марія», ми даруємо букет Марії
Варто зупинитися на сенсі цієї молитви, бо багато братів з протестантських спільнот протестують (даруйте цю тафталогію) проти такого надмірного захоплення і поклоніння Божій Матері. Варто зазначити, що центром цієї молитви є Ісус як духовно так і літерально, оскільки ім’я Боже – «Ісус» знаходить якраз в середині молитви, і є її серцем.
В молитві розарію ми поєднуємося з тією, яка найбільше бачила Ісуса – від самого зачаття в своєму лоні словом Ангела Гавриїла і дією Святого Духа до страждань і смерті Господа (а під хрестом стояли… - Єв. Від святого Івана). Ми звертаємося до людини, що знала Ісуса найбільше років, яка розуміла його найглибше, від самого зачаття дитятка роздумувала в своєму серці про долю Сина. Тому не є соромно звернутися до найкращого експерта, до свідка найважливіших подій Христа.
Не забуваймо також про мету розарію. В цій молитві ми, роздумуючи над тайнами, хочемо вплести свою історію в тайни Господнього життя, Його життям освітити свої ситуації. Коли ми роздумуємо над таємницею Божого народження, ми молимося про народження Ісуса в своєму серці. Коли ми проходимо хресною ходою Христа, нам легше примиритися з терпінням і стражданнями, які спіткають нас.
В цій катехизі отець Олексій похиляється над першими сторінками Євангелія від Луки, де говориться про відвідини Діви Марії ангелом Гавриїлом. «Радуйся благодатна…» - промовляємо ми в кожному зернятку, кожного десятка розарію. Що ми робимо в цей момент? Ми чинимо Боже Слово своєю особистою молитвою, а молячись словами, які принесли світові спасіння, відкуплення, ми прикликаємо цю чудесну Божу дію над своїм життям, над своїми слабостями і гріхами.
Молитва розарію є для кожного, тому запрошуємо всіх роздумувати над тайнами розарію разом зі спільнотою «Радіо Марія» кожного дня в години: 10.30, 18.30. А для любителів нічних чувань є молитва з папою опівночі та о 3.30. Запрошуємо також слухати цикл катехиз отця Олексія Самсонова про 20 таємниць розарію на хвилях радіостанції.
Відгуки
Останні часи перед пришестям Ісуса Христа будуть важкими для людства та Церкви. Християн будуть переслідувати, а в людях не буде більше любові та милосердя. Світ будуть охоплювати війни та катастрофи, а над людством запанує антихрист. Отець Олексій Самсонов відповідає на питання про те, що має на увазі Церква, коли говорить про останні часи.
Того часу, вийшовши із синагоги, Ісус увійшов у дім Симона. А Симонова теща була охоплена великою гарячкою. І Його просили за неї. Ставши над нею, Він заборонив гарячці, й вона залишила її.
Того часу Ісус спустився у Капернаум, місто галілейське, і навчав їх по суботах. І дивувалися з Його вчення, трму що слово Його було з владою. А в синагозі був чоловік, який мав духа нечистого. І він закричав гучним голосом: «Облиш! Що Тобі до нас, Ісусе Назарянине?
Туринська плащаниця — це велике лляне полотно, в яке, за традицією, було загорнуте тіло Ісуса Христа після Його розп'яття. Святий Папа Йоан Павло ІІ назвав плащаницю "дзеркалом Євангелія", адже на ній у чудесний спосіб залишився відбиток тіла Христа зі слідами мук та смерті. Отець Олексій Самсонов розповідає історію плащаниці та пояснює знаки, які можна побачити на ній.
Того часу Ісус прибув у Назарет, де був вихований, увійшов за своєю звичкою в день суботній до синагоги та встав, щоби читати. Дали Йому книгу пророка Ісаї. І, розгорнувши книгу, Він знайшов місце, де було написано: «Дух Господній на Мені, бо Він помазав Мене благовістити убогим, послав Мене проповідувати полоненим визволення, сліпим — прозріння, відпустити пригноблених на волю; звіщати рік Господній сприятливий!»
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.