Слухати Радіо

Зараз в ефірі

03:40

Розарій

В ефірі

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

Благовіщення

Створено: 2012-08-21
Передача:
Як роздумувати над тайнами святого Розарію? Чому ця молитва настільки нудна і нестерпна для початківців? Як можна молитися із задоволенням? Що означає молитва? Що можна зробити, щоби молитва стала щоденною практикою? Про це, а також про першу таємницю радісної частини – Благовіщення, говорить отець Олексій Самсонов, директор «Радіо Марія» в спеціальному циклу катехиз,  присвяченому старовинній молитві християн.

 


Історія молитви розарію нараховує століття і десятки століть  християнської Церкви. Загалом молитва на чотках – розповсюджена духовна практика серед мусульман, буддистів та представників інших релігій. В християнській традиції ця молитва означала освячення часу і передбачає глибоке роздумування над пропонованими таємницями. Цим розарій відрізняється від механічного перебирання чоток, яке можемо спостерігати в  інших релігіях.

Назва молитви також має багато гіпотез та переказів. Серед них можемо почути оповідь, що одному монаху, який в любові до Марії волів чинити подвиги і поклонятися Богоматері якнайкраще, прийшло слово Боже про те, що найкраще було б подарувати Пречистій Діві букет запашних троянд, де кожною квіткою є молитва «Радуйся Марія». Тому кожен день, коли ми відмолюємо таємниці та десятки «Радуйся Марія», ми даруємо букет Марії

Варто зупинитися на сенсі цієї молитви, бо багато братів з протестантських спільнот протестують (даруйте цю тафталогію) проти такого надмірного захоплення і поклоніння Божій Матері. Варто зазначити, що центром цієї молитви є Ісус як духовно так і літерально, оскільки ім’я Боже – «Ісус» знаходить якраз в середині молитви, і є її серцем.

В молитві розарію ми поєднуємося з тією, яка найбільше бачила Ісуса – від самого зачаття в своєму лоні словом Ангела Гавриїла і дією Святого Духа до страждань і смерті Господа (а під хрестом стояли… - Єв. Від святого Івана). Ми звертаємося до людини, що знала Ісуса найбільше років, яка розуміла його найглибше, від самого зачаття дитятка роздумувала в своєму серці про долю Сина. Тому не є соромно звернутися до найкращого експерта, до свідка найважливіших подій Христа.

Не забуваймо також про мету розарію. В цій молитві ми, роздумуючи над тайнами, хочемо вплести свою історію в тайни Господнього життя, Його життям освітити свої ситуації. Коли ми роздумуємо над таємницею Божого народження, ми молимося про народження Ісуса в своєму серці. Коли ми проходимо хресною ходою Христа, нам легше примиритися з терпінням і стражданнями, які спіткають нас.

В цій катехизі отець Олексій похиляється  над першими сторінками Євангелія від Луки, де говориться про відвідини Діви Марії ангелом Гавриїлом. «Радуйся благодатна…» - промовляємо ми в кожному зернятку, кожного десятка розарію. Що ми робимо в цей момент? Ми чинимо Боже Слово своєю особистою молитвою, а молячись словами, які принесли світові спасіння, відкуплення, ми прикликаємо цю чудесну Божу дію над своїм життям, над своїми слабостями і гріхами.

Молитва розарію є для кожного, тому запрошуємо всіх роздумувати над тайнами розарію разом зі спільнотою «Радіо Марія» кожного дня в години: 10.30, 18.30. А для любителів нічних чувань є молитва з папою опівночі та о 3.30. Запрошуємо також слухати цикл катехиз отця Олексія Самсонова про 20 таємниць розарію на хвилях радіостанції.
"Спасіння прийшло до твого дому", - коментар Євангелія дня

"Спасіння прийшло до твого дому", - коментар Євангелія дня

Того часу, увійшовши в місто, Ісус переходив через Єрихон. І ось чоловік, якого звали Закхей, — він був начальником митників і був багатий, — прагнув побачити Ісуса, хто Він, але не міг через натовп, бо був малого зросту. Побігши наперед, він виліз на смоківницю, щоби Його побачити, бо Він там мав проходити. 
Як треба молитися? - коментар Євангелія дня

Як треба молитися? - коментар Євангелія дня

Сталося, коли Ісус наближався до Єрихона, якийсь сліпий сидів при дорозі й жебрав. Почувши юрбу, яка проходила, він запитав, що це таке. Йому сповістили, що проходить Ісус Назарянин. І він закричав, гукаючи: «Ісусе, сину Давида, помилуй мене!» 
Ювілейний рік: що обовʼязково треба знати?

Ювілейний рік: що обовʼязково треба знати?

В 2025 році Католицька Церква буде святкувати Ювілейний Рік. Отець Олексій Самсонов в катехезі розповідає про сенс та знаки цього святкування, а також про особливі привілеї та ласки повʼязані із особливим часом благодаті Святого Року.
Про польське Радіо Марія та спокуси, - коментар Євангелія дня

Про польське Радіо Марія та спокуси, - коментар Євангелія дня

Того часу Ісус промовив до своїх учнів: «Неможливо, щоби спокуси не прийшли, та горе тому, через кого вони приходять! Йому було б краще почепити собі довкола шиї жорновний камінь і бути вкинутим в море, ніж щоби спокусив одного з цих малих. 
Які є умови, щоб бути християнином, - коментар Євангелія дня

Які є умови, щоб бути християнином, - коментар Євангелія дня

Того часу ішли за Ісусом численні натовпи. Обернувшись, Він сказав їм: «Якщо хто приходить до Мене і не зненавидить свого батька та матері, дружини й дітей, братів і сестер, та ще й душу свою, той не може бути Моїм учнем.