Слухати Радіо

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

Благовіщення

Створено: 2012-08-21 00:00:00
Програма:
Як роздумувати над тайнами святого Розарію? Чому ця молитва настільки нудна і нестерпна для початківців? Як можна молитися із задоволенням? Що означає молитва? Що можна зробити, щоби молитва стала щоденною практикою? Про це, а також про першу таємницю радісної частини – Благовіщення, говорить отець Олексій Самсонов, директор «Радіо Марія» в спеціальному циклу катехиз,  присвяченому старовинній молитві християн.

 


Історія молитви розарію нараховує століття і десятки століть  християнської Церкви. Загалом молитва на чотках – розповсюджена духовна практика серед мусульман, буддистів та представників інших релігій. В християнській традиції ця молитва означала освячення часу і передбачає глибоке роздумування над пропонованими таємницями. Цим розарій відрізняється від механічного перебирання чоток, яке можемо спостерігати в  інших релігіях.

Назва молитви також має багато гіпотез та переказів. Серед них можемо почути оповідь, що одному монаху, який в любові до Марії волів чинити подвиги і поклонятися Богоматері якнайкраще, прийшло слово Боже про те, що найкраще було б подарувати Пречистій Діві букет запашних троянд, де кожною квіткою є молитва «Радуйся Марія». Тому кожен день, коли ми відмолюємо таємниці та десятки «Радуйся Марія», ми даруємо букет Марії

Варто зупинитися на сенсі цієї молитви, бо багато братів з протестантських спільнот протестують (даруйте цю тафталогію) проти такого надмірного захоплення і поклоніння Божій Матері. Варто зазначити, що центром цієї молитви є Ісус як духовно так і літерально, оскільки ім’я Боже – «Ісус» знаходить якраз в середині молитви, і є її серцем.

В молитві розарію ми поєднуємося з тією, яка найбільше бачила Ісуса – від самого зачаття в своєму лоні словом Ангела Гавриїла і дією Святого Духа до страждань і смерті Господа (а під хрестом стояли… - Єв. Від святого Івана). Ми звертаємося до людини, що знала Ісуса найбільше років, яка розуміла його найглибше, від самого зачаття дитятка роздумувала в своєму серці про долю Сина. Тому не є соромно звернутися до найкращого експерта, до свідка найважливіших подій Христа.

Не забуваймо також про мету розарію. В цій молитві ми, роздумуючи над тайнами, хочемо вплести свою історію в тайни Господнього життя, Його життям освітити свої ситуації. Коли ми роздумуємо над таємницею Божого народження, ми молимося про народження Ісуса в своєму серці. Коли ми проходимо хресною ходою Христа, нам легше примиритися з терпінням і стражданнями, які спіткають нас.

В цій катехизі отець Олексій похиляється  над першими сторінками Євангелія від Луки, де говориться про відвідини Діви Марії ангелом Гавриїлом. «Радуйся благодатна…» - промовляємо ми в кожному зернятку, кожного десятка розарію. Що ми робимо в цей момент? Ми чинимо Боже Слово своєю особистою молитвою, а молячись словами, які принесли світові спасіння, відкуплення, ми прикликаємо цю чудесну Божу дію над своїм життям, над своїми слабостями і гріхами.

Молитва розарію є для кожного, тому запрошуємо всіх роздумувати над тайнами розарію разом зі спільнотою «Радіо Марія» кожного дня в години: 10.30, 18.30. А для любителів нічних чувань є молитва з папою опівночі та о 3.30. Запрошуємо також слухати цикл катехиз отця Олексія Самсонова про 20 таємниць розарію на хвилях радіостанції.
Покровителька України, - коментар Євангелія дня

Покровителька України, - коментар Євангелія дня

Біля Ісусового хреста стояли Його мати, сестра Його матері, Марія Клеопова, і Марія Магдалина. Побачивши матір і учня, який стояв поряд і якого любив, Ісус промовив до матері: «Жінко, ось твій син!» Потім звернувся до учня: «Ось твоя мати!» І від тієї години взяв її учень до себе.

2025-07-16 00:00:00
Бог ніколи не залишав Україну, - коментар Євангелія дня

Бог ніколи не залишав Україну, - коментар Євангелія дня

Того часу почав Ісус докоряти містам, у яких сталося найбільше Його чудес, за те, що вони не покаялися: «Горе тобі, Хоразине! Горе тобі, Витсаїдо! Бо якби в Тирі й Сидоні сталися ті чудеса, які сталися у вас, вони давно покаялися б у волосяниці та в попелі. Так ось кажу вам: Тиру й Сидону буде легше в день суду, ніж вам. І ти, Капернауме, хіба до неба будеш піднесений? До аду опустишся! Бо коли би чудеса, що сталися в тобі, відбулися в Содомі, він існував би донині. Та ось кажу вам, що землі Содомській легше буде в день суду, ніж тобі».

2025-07-15 00:00:00
Не мир, а меч, - коментар Євангелія дня

Не мир, а меч, - коментар Євангелія дня

Того часу Ісус сказав своїм Апостолам: «Не думайте, що Я прийшов принести мир на землю; не мир прийшов Я принести, а меч. Я прийшов порізнити чоловіка з його батьком, дочку з її матір’ю і невістку з її свекрухою; і вороги людини — її домашні. 
2025-07-14 00:00:00
Молитва святого Бенедикта, - коментар Євангелія дня

Молитва святого Бенедикта, - коментар Євангелія дня

Того часу Петро сказав Ісусу: «Ось ми залишили все й пішли за Тобою, то що нам буде?» А Ісус відказав: «Воістину кажу вам, що ви, які пішли за Мною, в новому бутті, коли сяде Син Людський на престолі своєї слави, сядете й ви на дванадцятьох престолах, щоб судити дванадцять племен Ізрáїля. І кожний, хто задля Мого Імені залишить дім або братів, або сестер, або батька, або матір, або дружину, або дітей, або поля, той отримає в сто разів більше і матиме у спадок вічне життя».

2025-07-11 00:00:00
Покликання апостолів, - коментар Євангелія дня

Покликання апостолів, - коментар Євангелія дня

Того часу, прикликавши до себе Дванадцятьох своїх учнів, Ісус дав їм владу над нечистими духами, щоб вига­няти їх і зціляти всяку хворобу й усяку недугу. Ось імена Дванадцятьох апо­столів: перший — Симон, прозваний Петром, і Андрій, його брат; Яків Зе­­ведеїв та Йоан, його брат; Филип і Вартоломей; Тома і мит­ник Матей; Яків Алфеїв і Та­дей; Симон Кананіт і Юда Іска­рі­от­ський, який і зрадив Його. Цих Дванадцятьох послав Ісус і заповів їм, кажучи: «На дорогу язич­ників не йдіть і до міста самарійського не входьте, а йдіть радше до загиблих овець дому Ізрáїля. Ідіть і проповідуйте, кажучи, що наблизилося Царство Небесне».

2025-07-09 00:00:00