A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 133

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 134

Боротьба Якова
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:30

Просто про непросте

В ефірі

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Вечірня казка

20:30

Недільні читання

21:00

Архіпастир відповідає

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Літургія годин (Бревіарій)

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

Боротьба Якова

Поділитись з друзями
Створено: 2012-08-21
Передача:
Автор:
Хто з нас потрапляв в ситуацію, коли треба було вибирати між боротьбою зі своїм страхом і ганебною втечею? Скільки разів ви обирали боротися, а скільки разів - втікали? Хто з нас не досвідчив такої слабкості? В катехизі отця Ростислава Дворового ми знайдемо відповідь, що нам чинити, як в цьому нам можемо допомогти Біблія. 
В циклі катехиз отця Ростислава Дворового ми ідемо дорогами патріарха Якова, людини, яка стала батьком дванадцятьом синам, майбутнім родоначальникам 12 ізраїльських колін, людини, яка отримала грізне і славне ім’я Ізраїль, залишилася в історії і традиції християн і юдеїв. Ким він був? Чим прославився? Чим його досвід може допомогти мені? Адже я не є патріархом, великим, я не боровся з Богом, як це було у Якова. І Бога я не бачив лице в лице. Що я можу знайти співзвучного для себе в постаті Ізраїля?Але давайте поглянемо на людський бік цієї славетної постаті: обманом він здобув батьківське благословення, поступив підло по відношенню до свого брата і був змушений втікати, займався «шахрайством  в особливо крупних розмірах» в господарстві свого тестя і дядька Лавана, співжив із чотирма жінками. Ми знаходимо, що Яків постійно тікав, брехав, вислизував. Весь тягар історії напевно гнітив його серце. І в моменті, коли вирушає до свого дому, до Ханаан-краю, вже не жебраком, яким багато років тому тікав з дому, він іде на чолі великого каравану, у нього багато худоби, майна, він осягнув великого успіху, сучасною мовою говорячи він «пробився по життю», сам себе зробив (американці говорять selfmade). Тобто лише собі він може завдячувати в цьому успіху. Яків - чоловік чотирьох жінок, батько 11 синів, повертається в рідний край. Для мислення давніх народів – сини були найбільшим благословенням, яке може спіткати чоловіка. Яків мав аж 11 синів, потім народиться 12-ий – Веніамін.  Яків є вже просто велетнем.

Але чомусь боїться, чогось йому бракує. Щось його гнітить, і Яків тривожиться. Мені не доводилося спілкуватися з людьми на шикарних автівках, але крізь тьмяний блиск тонованого скла шикарної машини, як правило, я спостерігав за дуже впевненою людиною. Так би мав поводитися Яків. Він здобув усе самотужки.

Якщо осучаснити його стан і ситуацію, давайте уявимо молодого хлопця, який з рідного села їде шукати щастя в столицю, і через десятки років повертається на батьківщину за кермом Lexus останньої моделі. Як би він мав виглядати? Впевненим, міцним, трохи зверхнім. А Яків тремтить.

Насправді кожен з нас, хто хоче залишатися чесним з собою крізь впевненість дорослого чоловіка може побачити в собі маленького хлопчика, якого колись багато років тому ображали і не сприймали. Тому Яків, переходячи через потік річки Яббок, залишає все: сім’ю, майно, дітей -  і повертається на той бік. Повертається до того, що ніби вже є позаду. Залишається сам на сам з собою, зі своїм страхом, зі своєю історією. Не зайвим буде доповнення, що Яббок в перекладі означає «місце боротьби». Він свідомо скеровує свої кроки до місця, де має вирішити, хто врешті решт переможе – він, Яків, чи страх. Бореться і перемагає.

Чи не втікаємо ми від своєї боротьби з дитячим, можливо, страхом, чи не ховаємося за успіхами сьогодення? Яків це не робив, тому отримав нове ім’я, з Божою допомогою відкрив глибшу сутність – Ізраїль.  

Відгуки

Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

Про страхи і "страшилки" української освіти. Чим гендерна ідеологія загрожує школі?

В новій передачі "Musa sapientum або просто банан", створеній у співпраці ХСП та Родини, говорили про освіту. Інфопривід нам дало скандальне інтерв'ю пані Ганни Новосад, в якому вона озвучила намір розбудовувати гендерно нейтральну освіту та наголосила на ролі антидискримінаційних комітетів, як інструментів протидії освітнім курсам на зразок "Основи сім'ї" (прохристиянським, просімейним курсам).
Гості-освітяни Олеся Горгота, Марія Меньшова та Адріан Буковинський висловили сумнів щодо політичної самостійності пані міністерки та поділилися своїм баченням небезпек, які стоять перед шкільною освітою України.
Родина та Християнська Служба Порятунку
Ангел Безпеки

Ангел Безпеки

У денній катехизі з отцем Юстином Міщенко говорили про Ангела Безпеки, його головне призначення та місце, де його можна зустріти.- Першою функцією ангела є допомогти нам побачити волю Божу.Скільки людей сьогодні переживають почуття відкинутості, не відчувають, що їх люблять. Ми живемо постійно в страсі, що ми нікому не потрібні, що ми - нелюбимі. Це є великою проблемою нашого людства. 
Отець Микола Мишовський: "Кожен з нас - фарисей"

Отець Микола Мишовський: "Кожен з нас - фарисей"

У ранковій катехизі з отцем Миколою Мишовським говорили про сучасне фарисейтво та його головні ознаки.За словами отця, у кожному з нас є фарисей, але не кожен здатен це визнати.
ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

Отець Януш-Марія налешить до ордену отців-проповідників (домініканців), був викладачам в інститути релігійних наук святого Фоми Аквінського, духовним отцем у Вищій духовній семінарії у Ворзелі в Україні служив з 1994 до 2013 року, нині служить в Польщі. На Радіо Марія був дуже активним катехитом: Розмови з екзорцистом (27 програм), Діалоги про Великий Піст (10 програм), Недільні читання (близько 40 ефірів), катехези (більше 60 ефірів!)
Отець Віктор ЛУТКОВСЬКИЙ: "Найдосконалішим благословенням - є Євхаристія!"

Отець Віктор ЛУТКОВСЬКИЙ: "Найдосконалішим благословенням - є Євхаристія!"

В ефірі денної катехези говорили про благословення