A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 127

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 128

Боротьба Якова
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Св.Літургія з Прокатедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

19:30

Розарій

20:00

Вечірня казка

20:20

Слово на кожен день

21:00

Відкрите питання

22:00

Катехиза

23:00

У ваших намірах

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Ангел Господній

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

Боротьба Якова

Поділитись з друзями
Створено: 2012-08-21
Передача:
Автор:
Хто з нас потрапляв в ситуацію, коли треба було вибирати між боротьбою зі своїм страхом і ганебною втечею? Скільки разів ви обирали боротися, а скільки разів - втікали? Хто з нас не досвідчив такої слабкості? В катехизі отця Ростислава Дворового ми знайдемо відповідь, що нам чинити, як в цьому нам можемо допомогти Біблія. 
В циклі катехиз отця Ростислава Дворового ми ідемо дорогами патріарха Якова, людини, яка стала батьком дванадцятьом синам, майбутнім родоначальникам 12 ізраїльських колін, людини, яка отримала грізне і славне ім’я Ізраїль, залишилася в історії і традиції християн і юдеїв. Ким він був? Чим прославився? Чим його досвід може допомогти мені? Адже я не є патріархом, великим, я не боровся з Богом, як це було у Якова. І Бога я не бачив лице в лице. Що я можу знайти співзвучного для себе в постаті Ізраїля?Але давайте поглянемо на людський бік цієї славетної постаті: обманом він здобув батьківське благословення, поступив підло по відношенню до свого брата і був змушений втікати, займався «шахрайством  в особливо крупних розмірах» в господарстві свого тестя і дядька Лавана, співжив із чотирма жінками. Ми знаходимо, що Яків постійно тікав, брехав, вислизував. Весь тягар історії напевно гнітив його серце. І в моменті, коли вирушає до свого дому, до Ханаан-краю, вже не жебраком, яким багато років тому тікав з дому, він іде на чолі великого каравану, у нього багато худоби, майна, він осягнув великого успіху, сучасною мовою говорячи він «пробився по життю», сам себе зробив (американці говорять selfmade). Тобто лише собі він може завдячувати в цьому успіху. Яків - чоловік чотирьох жінок, батько 11 синів, повертається в рідний край. Для мислення давніх народів – сини були найбільшим благословенням, яке може спіткати чоловіка. Яків мав аж 11 синів, потім народиться 12-ий – Веніамін.  Яків є вже просто велетнем.

Але чомусь боїться, чогось йому бракує. Щось його гнітить, і Яків тривожиться. Мені не доводилося спілкуватися з людьми на шикарних автівках, але крізь тьмяний блиск тонованого скла шикарної машини, як правило, я спостерігав за дуже впевненою людиною. Так би мав поводитися Яків. Він здобув усе самотужки.

Якщо осучаснити його стан і ситуацію, давайте уявимо молодого хлопця, який з рідного села їде шукати щастя в столицю, і через десятки років повертається на батьківщину за кермом Lexus останньої моделі. Як би він мав виглядати? Впевненим, міцним, трохи зверхнім. А Яків тремтить.

Насправді кожен з нас, хто хоче залишатися чесним з собою крізь впевненість дорослого чоловіка може побачити в собі маленького хлопчика, якого колись багато років тому ображали і не сприймали. Тому Яків, переходячи через потік річки Яббок, залишає все: сім’ю, майно, дітей -  і повертається на той бік. Повертається до того, що ніби вже є позаду. Залишається сам на сам з собою, зі своїм страхом, зі своєю історією. Не зайвим буде доповнення, що Яббок в перекладі означає «місце боротьби». Він свідомо скеровує свої кроки до місця, де має вирішити, хто врешті решт переможе – він, Яків, чи страх. Бореться і перемагає.

Чи не втікаємо ми від своєї боротьби з дитячим, можливо, страхом, чи не ховаємося за успіхами сьогодення? Яків це не робив, тому отримав нове ім’я, з Божою допомогою відкрив глибшу сутність – Ізраїль.  

Відгуки

Ангел Безпеки

У денній катехизі з отцем Юстином Міщенко говорили про Ангела Безпеки, його головне призначення та місце, де його можна зустріти.- Першою функцією ангела є допомогти нам побачити волю Божу.Скільки людей сьогодні переживають почуття відкинутості, не відчувають, що їх люблять. Ми живемо постійно в страсі, що ми нікому не потрібні, що ми - нелюбимі. Це є великою проблемою нашого людства. 

Отець Микола Мишовський: "Кожен з нас - фарисей"

У ранковій катехизі з отцем Миколою Мишовським говорили про сучасне фарисейтво та його головні ознаки.За словами отця, у кожному з нас є фарисей, але не кожен здатен це визнати.

ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

Отець Януш-Марія налешить до ордену отців-проповідників (домініканців), був викладачам в інститути релігійних наук святого Фоми Аквінського, духовним отцем у Вищій духовній семінарії у Ворзелі в Україні служив з 1994 до 2013 року, нині служить в Польщі. На Радіо Марія був дуже активним катехитом: Розмови з екзорцистом (27 програм), Діалоги про Великий Піст (10 програм), Недільні читання (близько 40 ефірів), катехези (більше 60 ефірів!)

Отець Віктор ЛУТКОВСЬКИЙ: "Найдосконалішим благословенням - є Євхаристія!"

В ефірі денної катехези говорили про благословення

Катехеза о. Олексія Самсонова: Як воскреснути з мертвих. Історія Лазаря

Ісус приходить в цей світ, в життя кожної людини, щоби вивести тебе з твоєї гробниці, в яку тебе запровадив твій страх, твій гріх, твоя недовіра....