A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 133

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 134

Боротьба Якова
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

03:00

Меса

В ефірі

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Відкрите питання

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Прокатедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Катехиза продовження

Боротьба Якова

Поділитись з друзями
Створено: 2012-08-21
Передача:
Автор:
Хто з нас потрапляв в ситуацію, коли треба було вибирати між боротьбою зі своїм страхом і ганебною втечею? Скільки разів ви обирали боротися, а скільки разів - втікали? Хто з нас не досвідчив такої слабкості? В катехизі отця Ростислава Дворового ми знайдемо відповідь, що нам чинити, як в цьому нам можемо допомогти Біблія. 
В циклі катехиз отця Ростислава Дворового ми ідемо дорогами патріарха Якова, людини, яка стала батьком дванадцятьом синам, майбутнім родоначальникам 12 ізраїльських колін, людини, яка отримала грізне і славне ім’я Ізраїль, залишилася в історії і традиції християн і юдеїв. Ким він був? Чим прославився? Чим його досвід може допомогти мені? Адже я не є патріархом, великим, я не боровся з Богом, як це було у Якова. І Бога я не бачив лице в лице. Що я можу знайти співзвучного для себе в постаті Ізраїля?Але давайте поглянемо на людський бік цієї славетної постаті: обманом він здобув батьківське благословення, поступив підло по відношенню до свого брата і був змушений втікати, займався «шахрайством  в особливо крупних розмірах» в господарстві свого тестя і дядька Лавана, співжив із чотирма жінками. Ми знаходимо, що Яків постійно тікав, брехав, вислизував. Весь тягар історії напевно гнітив його серце. І в моменті, коли вирушає до свого дому, до Ханаан-краю, вже не жебраком, яким багато років тому тікав з дому, він іде на чолі великого каравану, у нього багато худоби, майна, він осягнув великого успіху, сучасною мовою говорячи він «пробився по життю», сам себе зробив (американці говорять selfmade). Тобто лише собі він може завдячувати в цьому успіху. Яків - чоловік чотирьох жінок, батько 11 синів, повертається в рідний край. Для мислення давніх народів – сини були найбільшим благословенням, яке може спіткати чоловіка. Яків мав аж 11 синів, потім народиться 12-ий – Веніамін.  Яків є вже просто велетнем.

Але чомусь боїться, чогось йому бракує. Щось його гнітить, і Яків тривожиться. Мені не доводилося спілкуватися з людьми на шикарних автівках, але крізь тьмяний блиск тонованого скла шикарної машини, як правило, я спостерігав за дуже впевненою людиною. Так би мав поводитися Яків. Він здобув усе самотужки.

Якщо осучаснити його стан і ситуацію, давайте уявимо молодого хлопця, який з рідного села їде шукати щастя в столицю, і через десятки років повертається на батьківщину за кермом Lexus останньої моделі. Як би він мав виглядати? Впевненим, міцним, трохи зверхнім. А Яків тремтить.

Насправді кожен з нас, хто хоче залишатися чесним з собою крізь впевненість дорослого чоловіка може побачити в собі маленького хлопчика, якого колись багато років тому ображали і не сприймали. Тому Яків, переходячи через потік річки Яббок, залишає все: сім’ю, майно, дітей -  і повертається на той бік. Повертається до того, що ніби вже є позаду. Залишається сам на сам з собою, зі своїм страхом, зі своєю історією. Не зайвим буде доповнення, що Яббок в перекладі означає «місце боротьби». Він свідомо скеровує свої кроки до місця, де має вирішити, хто врешті решт переможе – він, Яків, чи страх. Бореться і перемагає.

Чи не втікаємо ми від своєї боротьби з дитячим, можливо, страхом, чи не ховаємося за успіхами сьогодення? Яків це не робив, тому отримав нове ім’я, з Божою допомогою відкрив глибшу сутність – Ізраїль.  

Відгуки

Як педофілія стане нормою?

Як педофілія стане нормою?

Гості: кандидат філософських наук Петро Гусак та Сергій Шараєвський - режисер, пастор, громадський активіст.
"Стиліст допомагає лише із зовнішнім виглядом жінки, решта залежить від неї самої. Жінка має полюбити себе!" - Руслана Погляд

"Стиліст допомагає лише із зовнішнім виглядом жінки, решта залежить від неї самої. Жінка має полюбити себе!" - Руслана Погляд

Про співвідношення християнства, краси і моди говорили в передачі “Musa sapientum або просто банан” зі стилісткою Русланою Погляд та священиком отцем Петром Балогом.
"Я не думала, що буду бачити репости своїх відео у людей, які більш ніж упевненна, недотичні до Церкви", - Катерина Баско

"Я не думала, що буду бачити репости своїх відео у людей, які більш ніж упевненна, недотичні до Церкви", - Катерина Баско

Україна називається християнською країною, абсолютна більшість українців, як показують світські опитування, довіряють Церквам, однак медіа простір заповнений нехристиянськими ідеями, цінностями. Чому так? Чи можемо стверджувати, що християни знаходяться в інформаційних катакомбах? Чому так відбувається і як християнам вийти з цього стану?

Про це у передачі “Musa sapientum або просто банан” говорили з Русланом Кухарчуком, журналістом та лідером просімейного руху "Всі разом" та Катериною Баско, журналісткою, блогеркою.
Чипізація: пророцтво, що збувається чи безпідставна істерія?

Чипізація: пророцтво, що збувається чи безпідставна істерія?

Резонансний блог отця Петра Балога (ректора Інституту релігійних наук святого Томи Аквінського) про вакцинацію викликав велику реакцію у християнському інтернеті. Пропонуємо вам послухати думку самого автора матеріалу та прочитати його статтю, з якої все і почалося.
До вашої уваги програма “Musa sapientum або просто банан”.
Єпископ Віталій Кривицький: "Цей гріх близький до проституції!'

Єпископ Віталій Кривицький: "Цей гріх близький до проституції!'

Гості програми: єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький та голова Всеукраїнського Благодійного Фонду «За гідність людини» пані Ґеня Самборська давали оцінку сурогатному скандалу, що стався в Україні.