Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:00

Житія святих

В ефірі

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму Матері Божої святого Скапулярію (Снятин)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

Боротьба Якова

Поділитись з друзями
Створено: 2012-08-21
Передача:
Автор:
Хто з нас потрапляв в ситуацію, коли треба було вибирати між боротьбою зі своїм страхом і ганебною втечею? Скільки разів ви обирали боротися, а скільки разів - втікали? Хто з нас не досвідчив такої слабкості? В катехизі отця Ростислава Дворового ми знайдемо відповідь, що нам чинити, як в цьому нам можемо допомогти Біблія. 
В циклі катехиз отця Ростислава Дворового ми ідемо дорогами патріарха Якова, людини, яка стала батьком дванадцятьом синам, майбутнім родоначальникам 12 ізраїльських колін, людини, яка отримала грізне і славне ім’я Ізраїль, залишилася в історії і традиції християн і юдеїв. Ким він був? Чим прославився? Чим його досвід може допомогти мені? Адже я не є патріархом, великим, я не боровся з Богом, як це було у Якова. І Бога я не бачив лице в лице. Що я можу знайти співзвучного для себе в постаті Ізраїля?



Але давайте поглянемо на людський бік цієї славетної постаті: обманом він здобув батьківське благословення, поступив підло по відношенню до свого брата і був змушений втікати, займався «шахрайством  в особливо крупних розмірах» в господарстві свого тестя і дядька Лавана, співжив із чотирма жінками. Ми знаходимо, що Яків постійно тікав, брехав, вислизував. Весь тягар історії напевно гнітив його серце. І в моменті, коли вирушає до свого дому, до Ханаан-краю, вже не жебраком, яким багато років тому тікав з дому, він іде на чолі великого каравану, у нього багато худоби, майна, він осягнув великого успіху, сучасною мовою говорячи він «пробився по життю», сам себе зробив (американці говорять selfmade). Тобто лише собі він може завдячувати в цьому успіху. Яків - чоловік чотирьох жінок, батько 11 синів, повертається в рідний край. Для мислення давніх народів – сини були найбільшим благословенням, яке може спіткати чоловіка. Яків мав аж 11 синів, потім народиться 12-ий – Веніамін.  Яків є вже просто велетнем.

Але чомусь боїться, чогось йому бракує. Щось його гнітить, і Яків тривожиться. Мені не доводилося спілкуватися з людьми на шикарних автівках, але крізь тьмяний блиск тонованого скла шикарної машини, як правило, я спостерігав за дуже впевненою людиною. Так би мав поводитися Яків. Він здобув усе самотужки.

Якщо осучаснити його стан і ситуацію, давайте уявимо молодого хлопця, який з рідного села їде шукати щастя в столицю, і через десятки років повертається на батьківщину за кермом Lexus останньої моделі. Як би він мав виглядати? Впевненим, міцним, трохи зверхнім. А Яків тремтить.

Насправді кожен з нас, хто хоче залишатися чесним з собою крізь впевненість дорослого чоловіка може побачити в собі маленького хлопчика, якого колись багато років тому ображали і не сприймали. Тому Яків, переходячи через потік річки Яббок, залишає все: сім’ю, майно, дітей -  і повертається на той бік. Повертається до того, що ніби вже є позаду. Залишається сам на сам з собою, зі своїм страхом, зі своєю історією. Не зайвим буде доповнення, що Яббок в перекладі означає «місце боротьби». Він свідомо скеровує свої кроки до місця, де має вирішити, хто врешті решт переможе – він, Яків, чи страх. Бореться і перемагає.

Чи не втікаємо ми від своєї боротьби з дитячим, можливо, страхом, чи не ховаємося за успіхами сьогодення? Яків це не робив, тому отримав нове ім’я, з Божою допомогою відкрив глибшу сутність – Ізраїль.  

Відгуки

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.