Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з Патріархом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

«Було таке, ходіть в шароварах, але славте партію…» – Євген Савчук про Хорову Капелу Думка

Поділитись з друзями

В «Рецептах життя» з художнім керівником і головним диригентом Хорової капели Думка Євгеном Герасимовичем Савчуком говорили про музику, як біографію народу. «Думка в ті часи був колектив номенклатурний, туди брали тільки членів партії, я щоправда членом партії не був, був лише кандидатом, але було таке. Наприклад Капела Бандуристів, Національний Симфонічний Оркестр, Національна Опера, Капела Думка ці колективи вважалися ідеологічним елементом системи…Партійна термінологія звучала, що мистецтво має бути соціалістичним за змістом і національним за формою… тобто ідея була подана звідкись, а  форму можна обирати, от ходіть в шароварах, але славте партію. Тоді ми й співали лауреатів Шевченківської премії, а не самого Шевченка. Такі речі, як скажімо, Заповіт ми не співали, це мало б хто зна що статися, щоб дозволили заспівати, бо в Заповіті є конкретна вказівка прямою мовою тому і не можна було її співати …».

«… Я запитав як можна вводити нові твори, а мені Михайло Михайлович Кречко сказав, що тут така ситуація, спитаєш дозволу не дозволять, захочеш сам зробити – по голові дадуть, от і вибирай… Це життя в тій системі в тому суспільстві… Я знав ті часи, коли нам ставили такі спеціальні штемпелі де було написано, дозволено до виконання з такого то по таке число… Мушу сказати, що духовна музика, в принципі, звучала. Наприклад нейтрально політичні опери, невеликі інструментальні твори Бортнянського звучали, а от його духовні концерти ні. В радянські часи перекладалися тексти і грубим способом виймались духовні тексти, а на їх місце вставляли тексти «фашистів» деякі хори це співали… Так само, в нас була Панахида Стеценка, де Леся Василівна Дичко зробила редакцію, а Дмитро Васильович Павличко написав інший текст замість Панахиди. Це теж правда, приходилось і такі речі робити. Зате зберегли сам твір,саму музику…».

«…Як я себе можу називати героєм, як я став ним в мирним час, а люди гинуть тепер на сході, то це було б нормально, щоб я себе так називав. Ці звання, які зараз існують, вони з часом відімруть. Мє бути просто ім’я людини, якщо вона заслужила таке ім’я… Мені з усіх звань найцінніше і найдорожче  - те що я лауреат Шевченківської премії. Бо я народний артист УРСР, зараз вже нема такого поняття, а я ще звідти…» 

Відгуки

Самобичування, власяниця, аскеза: як насправді постили у середньовіччі?

Самобичування, власяниця, аскеза: як насправді постили у середньовіччі?

Гість програми Стефанія Демчук, кандидат історичних наук, асистент кафедри історії мистецтв, історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та авторка книги "Доба постів і карнавалів", розповідає про традиції пережиття і практики Великого посту в середньовічній культурі.
«Люди вижили під окупацією і зараз втратили все. Ми маємо бути поруч», - отець В’ячеслав Гриневич SAC, виконавчий директор «Карітас-Спес Україна»

«Люди вижили під окупацією і зараз втратили все. Ми маємо бути поруч», - отець В’ячеслав Гриневич SAC, виконавчий директор «Карітас-Спес Україна»

Як виживають люди, котрі вижили під час окупації Херсонської області і зараз залишились без домівок через новий військовий злочин РФ? Хто допомагає їм вижити і повернутись у власні господарства? Про це розповів отець В’ячеслав Гриневич SAC, виконавчий директор Релігійної Місії «Карітас-Спес» РКЦ в Україні.
"9 тижнів до створення сім'ї" - дошлюбна підготовка у смартфоні

"9 тижнів до створення сім'ї" - дошлюбна підготовка у смартфоні

Співробітники волонтерської організації YWAM (Молодь з місією), співзасновники Центру Сімейного Життя, місіонери, викладачі християнських освітніх установ і семінарій, а також сімейні консультанти, подружжя і батьки двох синів - Юрій та Тетяна Соколовські розповідають про проєкт «9 тижнів до створення сім’ї» - онлайн-курс підготовки до шлюбу.
Хресна Дорога: 366 стояння

Хресна Дорога: 366 стояння

Молитва-роздуми працівників Національного офісу «Карітас-Спес Україна»
Читає: Тетяна Калініченко 
Музика:  Роман Григорів та Ілля Разумейко (використані фрагменти з опери-реквієму «Йов»)
Звукорежисер: Роман Люзан
Пустка, страх та осуд. Чому насправді Закхей виліз на дерево?

Пустка, страх та осуд. Чому насправді Закхей виліз на дерево?

Отець Валентин Матушевський коментує відомий євангельський епізод про Ісуса із Закхеєм (Євангеліє від Луки 19, 1-10).