Дитяча катехиза
Катехиза
Дитяча молитва
Розарій
Літургія годин (Бревіарій)
Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)
Молитовна лінія
Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)
Вечірній ефір
Катехиза
Житія святих
Акафист
Святий дня
Літургія годин (Бревіарій)
Розарій
Катехиза
Недільні читання
Духовні читання
Непісні розмови
Біблійні читання
«Церкви діють як корпорації зі своїм власним корпоративним інтересом і якщо якась корпорація порушує мій інтерес – ми на це реагуємо агресивно. Це теж є проблема, яку висвітлив Всеправославний Собор. Бо є власний інтерес Російської Церкви, який суперечить іншим інтересам, і захищаючи цей інтерес, ми не приїжджаємо на Собор. Але те, що деякі Церкви пожертвували своїм «корпоративним інтересом», деякі готові відкласти вирішення на далі проблем суверенітету свого власного для того, щоб зібратися разом і засвідчити православну єдність. Це є феноменальна річ і це дозволило відбутися Собору. І в цьому його значення» – в ефірі «Християнство сьогодні» інтерв’ю Кирила Говоруна. «Собор це не з’їзд КПРС, де просто всі збираються і ухвалюють заздалегідь прийняте рішення. Це місце дискусії. Цей Собор став кризовим явищем, не явищем тріумфу, але це добре, бо дозволяє Собору виконувати його безпосередню функцію - допомагати одужувати Церковному організму».
На Криті, в Іракліоні, 20 червня відкрився Всеправославний Собор, де беруть участь 10 із 14 існуючих православних церков. Російська, Антіохійська, Грузинська і Болгарська Церкви відмовись приїхати на Собор, назвавши свої причини. То ж чи можемо цей Собор іменувати Всеправославним? Які причини неучасті? І як на Соборі фігурує українське питання?
«Собор не передбачає розв’язання нагальних питань, тому свідомо отці Собору утримались, щоб розглядати українське питання. Але це не значить, що воно проігноровано, наскільки мені відомо, зараз дуже активно серед членів Собору і серед Предстоятелів це питання обговорюється. Подивимося, думаю вже найближчі тижні після Собору, прояснять ситуацію».
«Що стосується рішень соборних. Документи по цьому Собору готували ще з 60-х років, питання наскільки вони залишаються актуальними для нашого часу. Критика по цих документах звучить з усіх сторін. Через те зараз частіше звучить ідея, яку озвучив Хризостом ІІ, що нам треба збиратися частіше. Тобто ми зараз зібрались, обговорили ті документи, які зараз значною мірою втратили свою актуальність, але нам треба зустрічатись і обговорювати справді нагальні проблеми. І тому вже прозвучала пропозиція від Патріарха Варфоломія, щоб збиратись раз на 7, на 10 років і обговорювати ці речі».
«Наскільки Господь діє, буде видно на етапі рецепції, тобто прийняття рішень Собору всією Повнотою, коли документи, маседжі Собору, будуть спрямовані в Церкви і після дискусії в цих Церквах стане зрозуміло наскільки Господь говорить цим Собором».
«Я вже отримав те, що чекав від цього Собору. Він зібрався і став моментом соборності для всього Православ’я. Це є справді загально православна подія з величезними наслідками...»