Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:20

Святий дня

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Годинки

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

Церква застерігає про небезпеку в містах. У мегаполісах люди часто втрачають свої цінності та ідентичність, - о. Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Про зміни в суспільстві та місце Церкви в світі розповідає отець Міхал Бранкевич. Розглядаємо "Пастирську конституцію про Церкву у сучасному світі (Gaudium et spes)". Досягнення та відкриття ми можемо використовувати на благо людства та поширення Слова Божого.В суспільстві відбуваються процеси які є наслідком травм Другої Світової Війни коли багато людей могли досвідчити жорстокість та біль. Потім почалося відновлення та відбудова будинків, кварталів та міст. Такий процес відбудови сприяє прогрему науки, адже людство має потреб у у винаходах, які допоможуть відновити та створити нову дійсність. Тут є велика спокуса поставити себе на місце Бога. Тобто люди почали надіятися на свої вміння та досягнення та забули про любов Божу, - отець Міхал Бранкевич.

Підйом медицини, технології, біології спричинило справжній бум у відкриттях. Після війни популярною стали психологія та соціологія. Тут є бажання суспільства зрозуміти себе та увійти в компетенцію Бога щодо людської душі.

Техніка в розвитку зайшла настільки далеко, що поступово хоче підкорити космос. Людина так захопилася своїми досягненнями, що відчуває себе величною і не усвідомлює небезпеку від винаходім. Конституція Церкви створена, щоб врятувати людину від самообману та зосередити увагу на Бозі, який і дав дозвіл обробляти та доглядати Землю.

На щастя на Землі є речі, які людина контролювати не взмозі. 
Науку людина розпочала використовувати не по Божому - створила багато зброї та  почала вважати себе вищою расою. Такі відкриття вказують нам на те, як не потрібно чинити. Люди забули про своє покликання та правила життя, які створив Бог.


Яким повинно бути твоє відношення до іншої людини, коли ми всеодно відчуваємо себе самотніми та незадоволеними? На ці запитання відповідає Церква. Наприклад, ми маємо користуватися технологіями та винаходами для Євангелізації.


Диявол спокушав Ісуса обіцяючи Йому міста. Церква ж застерігає сьогодні людей від ризиків міста, яке небезпечне АТОМІЗАЦІЄЮ. Тобто, людина, яка покинула рідне середовище з гідними цінностями саме в містах має ризик втратити родинні цінності, потрапити в аморальне середовище та деградувати, стати самотньою. Саме в місті тебе ніхто не критикує, не зробить зауваження, застереження тощо. і тут людина в своїй самотності втрачає здобуті принципи та зраджує себе. 


Атомізація соціальна - розрив соціальних зв'язків (дружніх, родинних,сусідських, тощо). Це процес заглиблення, відчуження, відокремлення людей між собою.

Відгуки

Наша сила в слабкості. "Потрібно бути як дитина та ні про що не турбуватися", - Свята Тереза з Лізьє

Наша сила в слабкості. "Потрібно бути як дитина та ні про що не турбуватися", - Свята Тереза з Лізьє

"Неміч людини проявляється у спокусах та повсякчасно потребує Бога. Наслідки первородного гріха чинять людину слабкою. Цінність в немочах можемо пізнати, коли визнаємо їх перед Богом у батьківській любові. Про силу, що об'являється в безсиллі розповідає отець Григорій Рогацький, згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ. Івано-Франківськ.
"80 Псалом - вчить довіряти Богу, особливо в час страждань!" - сестра Марта Пшивара (повний текст програми)

"80 Псалом - вчить довіряти Богу, особливо в час страждань!" - сестра Марта Пшивара (повний текст програми)

Сестра Марта Пшивара тлумачить 80 Псалом. Як зрозуміти, що саме Господь хоче сказати цим псалмом конкретно тобі?
НУДЬГА В ХРАМІ. "Інколи, священникам бракує підготовки", - брат Микола Орач

НУДЬГА В ХРАМІ. "Інколи, священникам бракує підготовки", - брат Микола Орач

Про причини нудьги під час проповіді, а також рекомендації, як її подолати розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

30-го листопада РКЦ відзначає урочистість святого Андрія Первозванного. 

Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

В ранковій катехезі, отець Вальдемар Павелець SAC говорить про три види покликань людини: до духовного життя (чернецтва, священства), до життя в шлюбі (чоловік, дружина), та про покликання до самотності. Священник розкриває цю тему у світлі проблематики, якою є криза породжена секуляризацією суспільства