Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

Церква застерігає про небезпеку в містах. У мегаполісах люди часто втрачають свої цінності та ідентичність, - о. Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Про зміни в суспільстві та місце Церкви в світі розповідає отець Міхал Бранкевич. Розглядаємо "Пастирську конституцію про Церкву у сучасному світі (Gaudium et spes)". Досягнення та відкриття ми можемо використовувати на благо людства та поширення Слова Божого.



В суспільстві відбуваються процеси які є наслідком травм Другої Світової Війни коли багато людей могли досвідчити жорстокість та біль. Потім почалося відновлення та відбудова будинків, кварталів та міст. Такий процес відбудови сприяє прогрему науки, адже людство має потреб у у винаходах, які допоможуть відновити та створити нову дійсність. Тут є велика спокуса поставити себе на місце Бога. Тобто люди почали надіятися на свої вміння та досягнення та забули про любов Божу, - отець Міхал Бранкевич.

Підйом медицини, технології, біології спричинило справжній бум у відкриттях. Після війни популярною стали психологія та соціологія. Тут є бажання суспільства зрозуміти себе та увійти в компетенцію Бога щодо людської душі.

Техніка в розвитку зайшла настільки далеко, що поступово хоче підкорити космос. Людина так захопилася своїми досягненнями, що відчуває себе величною і не усвідомлює небезпеку від винаходім. Конституція Церкви створена, щоб врятувати людину від самообману та зосередити увагу на Бозі, який і дав дозвіл обробляти та доглядати Землю.

На щастя на Землі є речі, які людина контролювати не взмозі. 
Науку людина розпочала використовувати не по Божому - створила багато зброї та  почала вважати себе вищою расою. Такі відкриття вказують нам на те, як не потрібно чинити. Люди забули про своє покликання та правила життя, які створив Бог.


Яким повинно бути твоє відношення до іншої людини, коли ми всеодно відчуваємо себе самотніми та незадоволеними? На ці запитання відповідає Церква. Наприклад, ми маємо користуватися технологіями та винаходами для Євангелізації.


Диявол спокушав Ісуса обіцяючи Йому міста. Церква ж застерігає сьогодні людей від ризиків міста, яке небезпечне АТОМІЗАЦІЄЮ. Тобто, людина, яка покинула рідне середовище з гідними цінностями саме в містах має ризик втратити родинні цінності, потрапити в аморальне середовище та деградувати, стати самотньою. Саме в місті тебе ніхто не критикує, не зробить зауваження, застереження тощо. і тут людина в своїй самотності втрачає здобуті принципи та зраджує себе. 


Атомізація соціальна - розрив соціальних зв'язків (дружніх, родинних,сусідських, тощо). Це процес заглиблення, відчуження, відокремлення людей між собою.

Відгуки

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Про переживання горя та невизначену втрату слухайте у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - ієрей Діонісій (Денис) Дьяченко, священик Православної Церкви України, військовий капелан Національний академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького.
"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

Брат-капуцин Віктор Дешук під час ранкової катехези знайомить слухачів Радіо Марія з постаттю святого Леопольда Мандича.
"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак продовжує цикл катехез під назвою "Історія дружби". Священник розповідає про досвід молитви святої Терези Авільської. Дослідники життя  Терези виділяють три етапи її переживань. Перший - "спонтанність і відкритість", другий - "неприйняття і конфлікт", і третій - "гармонія зустрічі". 
Як відчути Божу любов?

Як відчути Божу любов?

Отець Леонід Михалець говорить про Божу любов.
"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

Про те, як виконати волю Божу розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії. "Нещастя - наш вчитель, а призначення - вічність".