Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:00

Дитяча катехиза

В ефірі

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Вальдемаром Павельцем

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Олегом Кіндієм

Церкви та монастирі Подолу, які дожили до наших днів, їхні святині та чудесні історії — про ці місця розповідає о. Михаїл Карнаух

Поділитись з друзями
Отець Михаїл Карнаух у програмі "Наближаючись до православ'я" розповідає про храми історичного київського Подолу. Особливу увагу приділяє святиням, які дожили до наших днів.
Іллінська церква. Іллінська церква була першим храмом, збудованим у Києві ще до Володимирового хрещення. Сучасний храм збудований у 1692 р. у стилі українського бароко. Протягом XVІІІ ст. збудовано дзвіницю, браму з огорожею, малу бурсу та проскурню. Церква була закрита у 1930-х рр. Під час війни знову розпочались богослужіння.

Церква Миколи Набережного (Набережно-Микільська церква) – споруджена за проектом І.Г. Григоровича-Барського у 1772-1775 рр. у стилі українського бароко, добре збереглася до наших днів. Була діючою до 1960-го р. У 1992 р. знову повернута громаді. Зараз належить ПЦУ. Поряд збудований храм Всіх святих українського народу.

Фролівський Вознесенський жіночий монастир. Відомий з XV ст., 1710 р. його об`єднали з Вознесенським монастирем.
У 1722-1732 роках збудовано головний храм обителі – Вознесенську церкву, біля неї – трапезну залу з церквою. На території монастиря також було збудовано Воскресенську церкву (у стилі класицизму, 1824), дзвіницю (1740, перебудована у 1824), Казанську церкву (1841-1844, сильно постраждала в радянський час, бо була переобладнана під цех).

Храм святого Миколая Чудотворця (церква Миколи Притиска) – зведено наприкінці XVII cт. на місці старої дерев'яної церкви, у стилі українського бароко.
"Одна з версій походження назви "Притиська" заглиблює історію храму аж до княжих часів, коли в гирлі річки Почайна біля притики, тобто порту на шляху з варяг у греки, постала одна з перших на теренах Русi церков, присвячена Святому Миколі. Згідно з іншою версією, при спробі пограбування храму, Святий (або його ікона) притис злодія i тримав до появи вiрян."
В радянські часи була віддана під різні установи.

Дзвіниця Церкви Миколи Доброго – збудована 1716 р. у московському стилі, поряд з церквою. Сама церква була зруйнована у 1935 р., дзвіниця ж лишилась. Зараз належить УГКЦ. У 1913 р. у церкві вінчався М.Булгаков.

Церква Різдва Христового – збудована у 1809-1814 рр. за проектом архітектора Андрія Меленського. Була зруйнована у 1935 році. Відбудована на початку 2000-х рр. майже в точній відповідності.

Відгуки

Як змінилося наше життя під час війни?

Як змінилося наше життя під час війни?

Настоятель греко-католицьких парафій у смт. Скала-Подільська та с. Лосяч, що на Борщівщині отець Василь Германюк виголосив катехезу на Радіо Марія на тему: "Як змінилося наше життя під час війни?" Священник виділив ряд позитивних і негативних змін, які породила широкомасштабна війна росії проти України. Серед головного варто виділити сплеск патріотизму і єдності українців після 24 лютого.
При монастирі капуцинів у Києві діє католицька школа. Її ціль - навчання та виховання духовних, мислячих та відповідальних християн

При монастирі капуцинів у Києві діє католицька школа. Її ціль - навчання та виховання духовних, мислячих та відповідальних християн

З презентацією католицької загальноосвітньої школи «Назарет» ім. Пресвятої Родини з Назарета, що в Києві, до студії Радіо Марія завітали директорка Ліна Оленчик, сестра Ольга та сестра Люба, що працюють як педагогині. Гості розповіли про переваги, якими володіє навчальний заклад. В програмі почуєте, чому ваша дитина має навчатися саме в цій школі.
Що робити, якщо ти воюєш і віриш в Бога? - п'ята серія від отця Петра Лопатинського

Що робити, якщо ти воюєш і віриш в Бога? - п'ята серія від отця Петра Лопатинського

Отець Петро Лопатинський протодиякон ПЦУ продовжив цикл програм під назвою "Війна і мир". Це п'ята серія. Даний випуск обумовлений темою людяності. Автор неодноразово наголошує під час ефіру, аби кожен з нас навіть під час війни залишався людиною.
Покликання формується в лоні матері, чи набувається з досвідом? - відповідає с. Василія Гальцева ЧСВВ

Покликання формується в лоні матері, чи набувається з досвідом? - відповідає с. Василія Гальцева ЧСВВ

Сестра Василія Гальцева ЧСВВ на Радіо Марія в програмі "У Ваших намірах" говорила про покликання і його різновиди. Монахиня наголошує, що термін "покликання" не варто лише асоціювати з священством або чернецтвом. Це поняття окреслює місію материнства, батьківства, вибору професії і т.д. Гостя дає відповідь на запитання: Покликання - це щось набуте, чи як каже псалмопівець Давид "від лона матері моєї"?
"Два - три останні століття найбільше воюють саме християни", - о.Петро Лопатинський

"Два - три останні століття найбільше воюють саме християни", - о.Петро Лопатинський

Протодиякон ПЦУ, отець Петро Лопатинський виголошує четверту програму з циклу "Війна і мир". Пригадуємо, що за основу береться найновіше богословське формулювання Православної Церкви - документ розроблений Константинопольським патріархатом, який звучить так: "За життя світу на шляху до соціальної концепції Православної Церкви". Головна мета цих бесід полягає в тому, аби ми в своєму серці зберігали надію на те, що Господь має план щодо цього світу.