Слухати Радіо

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

Церкви та монастирі Подолу, які дожили до наших днів, їхні святині та чудесні історії — про ці місця розповідає о. Михаїл Карнаух

Отець Михаїл Карнаух у програмі "Наближаючись до православ'я" розповідає про храми історичного київського Подолу. Особливу увагу приділяє святиням, які дожили до наших днів.
Іллінська церква. Іллінська церква була першим храмом, збудованим у Києві ще до Володимирового хрещення. Сучасний храм збудований у 1692 р. у стилі українського бароко. Протягом XVІІІ ст. збудовано дзвіницю, браму з огорожею, малу бурсу та проскурню. Церква була закрита у 1930-х рр. Під час війни знову розпочались богослужіння.

Церква Миколи Набережного (Набережно-Микільська церква) – споруджена за проектом І.Г. Григоровича-Барського у 1772-1775 рр. у стилі українського бароко, добре збереглася до наших днів. Була діючою до 1960-го р. У 1992 р. знову повернута громаді. Зараз належить ПЦУ. Поряд збудований храм Всіх святих українського народу.

Фролівський Вознесенський жіночий монастир. Відомий з XV ст., 1710 р. його об`єднали з Вознесенським монастирем.
У 1722-1732 роках збудовано головний храм обителі – Вознесенську церкву, біля неї – трапезну залу з церквою. На території монастиря також було збудовано Воскресенську церкву (у стилі класицизму, 1824), дзвіницю (1740, перебудована у 1824), Казанську церкву (1841-1844, сильно постраждала в радянський час, бо була переобладнана під цех).

Храм святого Миколая Чудотворця (церква Миколи Притиска) – зведено наприкінці XVII cт. на місці старої дерев'яної церкви, у стилі українського бароко.
"Одна з версій походження назви "Притиська" заглиблює історію храму аж до княжих часів, коли в гирлі річки Почайна біля притики, тобто порту на шляху з варяг у греки, постала одна з перших на теренах Русi церков, присвячена Святому Миколі. Згідно з іншою версією, при спробі пограбування храму, Святий (або його ікона) притис злодія i тримав до появи вiрян."
В радянські часи була віддана під різні установи.

Дзвіниця Церкви Миколи Доброго – збудована 1716 р. у московському стилі, поряд з церквою. Сама церква була зруйнована у 1935 р., дзвіниця ж лишилась. Зараз належить УГКЦ. У 1913 р. у церкві вінчався М.Булгаков.

Церква Різдва Христового – збудована у 1809-1814 рр. за проектом архітектора Андрія Меленського. Була зруйнована у 1935 році. Відбудована на початку 2000-х рр. майже в точній відповідності.
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
"Церква в перші віки існування вже очікувала на антихриста", - о.Петро Лопатинський

"Церква в перші віки існування вже очікувала на антихриста", - о.Петро Лопатинський

Священник ПЦУ, ієрей Петро Лопатинський, у програмі «Наближаючись до Православ'я» розглядає тему «Православне політичне богослов'я». Цього разу йдеться про новий етап в історії ранньої Церкви - період, коли християнство вийшло за межі вузької релігійної спільноти й поступово стало найпоширенішою релігією Римської імперії. Отець Петро розповідає про страхи й сумніви перших християн, про те, з якими навіюваннями вони стикалися, а також як християнська спільнота інтегрувалась у політичну структуру імперії та почала взаємодіяти з нею.

2025-07-09 00:00:00
Наслідки війни, травми і їхнє зцілення через Дари Святого Духа - катехеза отця Юрія Зелінського

Наслідки війни, травми і їхнє зцілення через Дари Святого Духа - катехеза отця Юрія Зелінського

Душпастир парафії святого Йосипа міста Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський, розповідає про наслідки війни та шляхи їх зцілення. У програмі він ділиться досвідом і конкретними прикладами боротьби з кризами, які виникають через збройну агресію Росії.
2025-07-08 00:00:00