Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Церкви та монастирі Подолу, які дожили до наших днів, їхні святині та чудесні історії — про ці місця розповідає о. Михаїл Карнаух

Поділитись з друзями
Отець Михаїл Карнаух у програмі "Наближаючись до православ'я" розповідає про храми історичного київського Подолу. Особливу увагу приділяє святиням, які дожили до наших днів.
Іллінська церква. Іллінська церква була першим храмом, збудованим у Києві ще до Володимирового хрещення. Сучасний храм збудований у 1692 р. у стилі українського бароко. Протягом XVІІІ ст. збудовано дзвіницю, браму з огорожею, малу бурсу та проскурню. Церква була закрита у 1930-х рр. Під час війни знову розпочались богослужіння.

Церква Миколи Набережного (Набережно-Микільська церква) – споруджена за проектом І.Г. Григоровича-Барського у 1772-1775 рр. у стилі українського бароко, добре збереглася до наших днів. Була діючою до 1960-го р. У 1992 р. знову повернута громаді. Зараз належить ПЦУ. Поряд збудований храм Всіх святих українського народу.

Фролівський Вознесенський жіночий монастир. Відомий з XV ст., 1710 р. його об`єднали з Вознесенським монастирем.
У 1722-1732 роках збудовано головний храм обителі – Вознесенську церкву, біля неї – трапезну залу з церквою. На території монастиря також було збудовано Воскресенську церкву (у стилі класицизму, 1824), дзвіницю (1740, перебудована у 1824), Казанську церкву (1841-1844, сильно постраждала в радянський час, бо була переобладнана під цех).

Храм святого Миколая Чудотворця (церква Миколи Притиска) – зведено наприкінці XVII cт. на місці старої дерев'яної церкви, у стилі українського бароко.
"Одна з версій походження назви "Притиська" заглиблює історію храму аж до княжих часів, коли в гирлі річки Почайна біля притики, тобто порту на шляху з варяг у греки, постала одна з перших на теренах Русi церков, присвячена Святому Миколі. Згідно з іншою версією, при спробі пограбування храму, Святий (або його ікона) притис злодія i тримав до появи вiрян."
В радянські часи була віддана під різні установи.

Дзвіниця Церкви Миколи Доброго – збудована 1716 р. у московському стилі, поряд з церквою. Сама церква була зруйнована у 1935 р., дзвіниця ж лишилась. Зараз належить УГКЦ. У 1913 р. у церкві вінчався М.Булгаков.

Церква Різдва Христового – збудована у 1809-1814 рр. за проектом архітектора Андрія Меленського. Була зруйнована у 1935 році. Відбудована на початку 2000-х рр. майже в точній відповідності.

Відгуки

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Що робити коли не можеш пробачити, а хочеш до Причастя?

Що робити коли не можеш пробачити, а хочеш до Причастя?

Ієрей Православної Церкви України, отець Петро Лопатинський пропонує Вашій увазі восьму програму з циклу "Молитва Отче наш". В цій серії священник коментує заклик "І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватницям нашим". Що криється у цій фразі і чи можливо повністю пробачити, слухайте у годинному ефірі.
Єдина в світі чернеча держава. Чому на Афон не можна жінкам. Що сталося з жінкою яка обманом потрапила на Святу Гору.

Єдина в світі чернеча держава. Чому на Афон не можна жінкам. Що сталося з жінкою яка обманом потрапила на Святу Гору.

В програмі "Захристія", український історик і релігієзнавець, кандидат історичних наук, доктор філософії,  доктор теології, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, Сергій Шумило. Мова йде про афонську монашу традицію. Слухач отримає задоволення від розповіді, як виглядає день афонського ченця, чи користуються вони (ченці) телефонами, та що сталося з "Міс Всесвіт" після того як вона обманом потрапила на Святу Гору.
"Останній вечір вдома перед вступом до Кармелю", - катехеза від о.Віталія Козака про св. Терезу від Дитяти Ісус

"Останній вечір вдома перед вступом до Кармелю", - катехеза від о.Віталія Козака про св. Терезу від Дитяти Ісус

Отець Віталій Козак в цій серії переказує слухачам, яким важким було розлучення святої Терези від Дитяти Ісус із батьківським домом. Ця катехеза присвячена вступу до Кармелю. Священник зачитує спогади останнього вечора з рідними перед від'їздом до монастиря. Катехит також пригадує свої емоції які він переживав перед вступом до монастиря.
"Хрест - це велика погуба для диявола", - о.Вальдемар Павелець

"Хрест - це велика погуба для диявола", - о.Вальдемар Павелець

В програмі "У Ваших намірах" говорили про значення хреста. Чому його бояться демони? Чи варто хрест носити відкрито на грудях? Чи правильно сприймати хрест як оберіг?