«Блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Небесне» - говорить євангеліст Матей і ми занурюємося в Нагірну проповідь Ісуса Христа, роздумуючи, що означає бути блаженним і як насправді прийняти таке «блаженство», яке нам пропонує Господь. Додає масла у вогонь євангеліст Лука, який говорить про те, що блаженні не вбогі духом, але просто вбогі. І далі у Луки ми читаємо, що багатим – горе і так далі. Якщо блаженні бідні і жебраки, і їхнє Царство Небесне, тоді що робити людині, яка має статки, майно, багатство? І чи був бідним Ісус Христос? Про це та інше в катехизі отця Януша Марії Анжиєвського.
Модель блаженства Ісуса Христа в Нагірній проповіді дуже важко прийняти. Дуже важко погодитися на таке блаженство. Хто з нас хотів би бути бідним і вбогим, плачучим і голодним, щоби здобути Боже Царство? І що це за щастя (блаженство) бути таким. Насправді не варто дуже швидко перекладати і осучаснювати слово «блаженство» використанням поняття «щастя». Оскільки такого поняття в Божому Слові немає. Так, принаймні, думає отець Януш. Термін, який в грецькій мові характеризує щастя, буквально означає «одержимий добрим демоном». Тому в Септуагінті ми зустрічаємо слово, яке перекладається як блаженні і означає в грецькому оригіналі стан щастя богів, абсолютно іншого ґатунку, аніж щастя людське. Тобто Ісус нас запрошує до пізнання Божого бачення щастя. Чим є щастя в очах Бога дізнаємось в катехизі отця Януша Анжиєвського.
Християнські ЗМІ у медіапросторі.
В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.