Катехиза
Урочиста меса
Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Молитовна лінія
Дитяча катехиза
В Родині Радіо Марія
Катехиза
Дитяча молитва
Дитяча катехиза
Новини
Голос народу, голос Божий
Літургія годин (Бревіарій)
Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)
Молитовна лінія
Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)
Вечірній ефір
Катехиза
Слово на кожен день
Фен-шуй заснований на релігійному вченні даосизму. В основі фен-шуй лежить вчення про енергію «ці». Познайомимося з цим ученням детальніше. Отже, «Ці» - це деяка «вібруюча» енергія, яка поширена всюди, вона дає людині «силу і душу». Спеціалісти по фен-шуй пишуть: «Ці людини - це дух, керуючий її діяльністю. Надлишок (або нестача) Ці в тілі визначає здоров'я і життєдіяльність людини. У різних людей Ці відрізняється якістю і кількістю. Ці людського тіла повинна знаходитися в гармонії з Ці його оточення. Саме Ці приваблює достаток, багатство, процвітання, здоров'я, визнання, популярність і щастя». Узято учення про Ці з даосизму.
Виникає запитання - чи можна одночасно вірити в даосизм і при цьому бути, наприклад, християнином?
Цікаво, що увійшов фен-шуй до нас модою у вигляді сувенірів, фігурок, статуеток, амулетів і талісманів, які закорінені у цій практиці. Їх ми зустрічаємо у домах, офісах, ними переповнені сувенірні крамнички. Зверніть увагу, як їх описують спеціалісти з фен-шуй:
«Кожне зображення - це спосіб спілкування з надприродними силами, що діють в просторі. Символів, знаків і діаграм так багато і дія кожної настільки індивідуальна, наскільки різні людські потреби і цілі. Не існує жодного бажання, якого не зміг би виконати амулет. Амулети і талісмани застосовуються в практиці ясновидіння, магії, для зміцнення здоров'я, енергетичного захисту, зняття пороблення і збереження гармонії в сім'ї, успіхів в бізнесі і коханні»
Слово Боже дає нам чітку відповідь на те, яким повинно бути у нас відношення до цих «освячених» речей:
«Тесані подоби їхніх богів попалиш вогнем, не зазіхатимеш на срібло і золото, що на них, і не братимеш собі, щоб не потрапити у пастку, бо це гидота перед Господом, богом твоїм. Не вноситимеш гидоти до себе у хату, щоб не стати проклятим, як і вони; будеш мерзитися всіма силами й гидуватимеш ними, бо вони приречені на прокляття»
(Втор.7, 25-26)
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко розповідає про традицію днів духовної віднови, які зазвичай відзначають у перший четвер, п’ятницю та суботу кожного місяця. Ця практика пов’язана з особливим вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісуса та Непорочного Серця Марії. Водночас священник наголошує, що зовнішні форми не мають стати порожнім ритуалом. Отець Андрій застерігає: важливо не лише дотримуватись умов, але й не втратити головного - глибини особистої віри. «Головна умова духовних практик - це любити молитву і Таїнства», – підкреслює він.
Літо — це «гаряча» пора паломництв до відпустових місць.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко ділиться роздумами про традицію паломництв.
Священник зауважує, що першим паломником в історії людства можна вважати Авраама — адже саме він, почувши голос Бога, вирушив у незнане, довірившись повністю Його Провидінню.
Отець Андрій також розмірковує над значенням слів «паломник» і «прочанин», підкреслюючи духовний зміст цих понять.
Маючи багаторічний досвід участі в піших прощах — до Бердичева, Чечельника та інших санктуаріїв — отець Андрій переконаний: хоча б раз у житті варто пройти пішки цей шлях. Бо паломництво — це не лише подорож у просторі, а насамперед шлях віри, довіри та особистої зустрічі з Богом.