Слухати Радіо

Зараз в ефірі

19:00

Молитовна лінія

В ефірі

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

Чи потрібно католику вірити у сходження Благодатного вогню?

Поділитись з друзями
Створено: 2016-04-08
Передача: Захристія
У програмі Захристія спілкуємося з ієромонахом Михаїлом Карнаухом про феномен сходження Благодатного вогню. Сама подія протягом двох тисячоліть викликає суперечки й суперництво. У даній передачі ми намагаємося дати відповіді на запитання, що накопичилися

Серед частини православних християн існує повір'я, що вогонь, який виносить із Гробу грецький патріарх Єрусалима, не просто благодатний, але й чудесний і надприродний. Стверджують, що цей вогонь запалюють не люди, а що він сходить із неба від Бога за молитвою патріарха.

Прихильники версії чудесного сходження Благодатного вогню називають низку чудодійних властивостей. Є свідчення прочан, які стверджують, що загоряння свічок відбувається й поза кувуклії, зокрема від ікон. Також є свідчення про появу в храмі світних куль; звукові явища, що передують сходженню вогню, мироточення ікон у переддень сходження Благодатного вогню; самовідновлення предметів, обпалених вогнем. Особливо наголошують на тому, що упродовж перших хвилин Благодатний вогонь не пече.

Також з вечора в храмі гасять всі вогні. Щоб уникнути підробки, мусульмани ретельно перевіряють Кувуклію на наявність вогню і його джерел, після чого її запечатують. Мусульмани з особливою старанністю обшукують патріарха, щоб переконатися, що в нього немає засобів добування вогню. Патріарх Єрусалимський молить Бога в самій кувуклії про дарування Благодатного вогню аж до його чудесного сходження.

Істотною частиною вірувань є те, що сходження Благодатного вогню відбувається у Велику Суботу згідно з Юліанським календарем.

 

Відгуки

Кремація, григоріанка, куди дівати старі хрести з могил та як молитися за померлих?

Кремація, григоріанка, куди дівати старі хрести з могил та як молитися за померлих?

Катехеза від отця Вальдемара Павельця з циклу "Літургійний рік". Автор прогами адаптовує тему програми до спомину Усіх померлих вірних, який Церква найближчим часом відзначатиме. Під час катехези слухачі почують пояснення щодо обряду літургії за померлих. Також в програмі звучать відповіді на питання: Що робити зі старими надмогильними хрестами, що таке "григоріанка", та чому важливо відправляти Месу саме на цвинтарі.
"Урочистість Усіх святих скеровує наш погляд на Небо, там де записані наші імена", - о.Вальдемар Павелець

"Урочистість Усіх святих скеровує наш погляд на Небо, там де записані наші імена", - о.Вальдемар Павелець

Програма "У Ваших намірах" присвячена темі святості. Автор ефіру отець Вальдемар Павелець розповідає історію свята Усіх померлих вірних, та пояснює чому воно пов'язане з Урочистістю Усіх святих. За словами священника, це свято надії, час, коли в родинному колі можна пригадати про доброту тих, кого з нами вже немає. Урочистість Усіх святих скеровує наш погляд на Небо, на кімнату де, є табличка з нашим іменем і прізвищем, де на нас чекають.
Містичний екстаз - як його трактує Церква на прикладі святої Терези Авільської

Містичний екстаз - як його трактує Церква на прикладі святої Терези Авільської

Катехеза отця Віталія Козака про містичний досвід молитви святої Терези Великої. В попередніх ефірах йшлося про молитву зосередження, спокою, і з'єднання. В цій програмі ви почуєте про містичний екстаз святої Терези і так звану молитву злиття.
"У цих віршах 90-го Псалма говориться про те, чого ми дуже боїмося", - о.Петро Лопатинський

"У цих віршах 90-го Псалма говориться про те, чого ми дуже боїмося", - о.Петро Лопатинський

Ієрей Православної Церкви України коментує наступні п'ять віршів 90-го Псалма: "Бо Він тебе вирве з тенет птахолова, з моровиці згубної,Він пером Своїм вкриє тебе, і під крильми Його заховаєшся ти! Щит та лук Його правда.Не будеш боятися страху нічного, ані стріли, що вдень пролітає,ані зарази, що в темряві ходить, ані моровиці, що нищить опівдні,впаде тисяча з боку від тебе, і десять тисяч праворуч від тебе, до тебе ж не дійде"!...
Катехеза отця Миколи Бистрицького про класифікацію музики в Церкві

Катехеза отця Миколи Бистрицького про класифікацію музики в Церкві

Катехеза отця Миколи Бистрицького відповідального за музичне душпастирство молоді Кам'янець-Подільської Дієцезії. В цьому повчанні священник розповідає про класифікацію музики в Церкві, зокрема йдеться про релігійну, церковну, сакральну, та літургійну музику. Катехит будує свою науку на основі книги отця Іринея Павляка, де йдеться про літургійну музику після Другого Ватиканського Собору.