Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:10

Школа лідерства

В ефірі

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

Чи потрібно католику вірити у сходження Благодатного вогню?

Поділитись з друзями
Створено: 2016-04-08
Передача: Захристія
У програмі Захристія спілкуємося з ієромонахом Михаїлом Карнаухом про феномен сходження Благодатного вогню. Сама подія протягом двох тисячоліть викликає суперечки й суперництво. У даній передачі ми намагаємося дати відповіді на запитання, що накопичилися

Серед частини православних християн існує повір'я, що вогонь, який виносить із Гробу грецький патріарх Єрусалима, не просто благодатний, але й чудесний і надприродний. Стверджують, що цей вогонь запалюють не люди, а що він сходить із неба від Бога за молитвою патріарха.

Прихильники версії чудесного сходження Благодатного вогню називають низку чудодійних властивостей. Є свідчення прочан, які стверджують, що загоряння свічок відбувається й поза кувуклії, зокрема від ікон. Також є свідчення про появу в храмі світних куль; звукові явища, що передують сходженню вогню, мироточення ікон у переддень сходження Благодатного вогню; самовідновлення предметів, обпалених вогнем. Особливо наголошують на тому, що упродовж перших хвилин Благодатний вогонь не пече.

Також з вечора в храмі гасять всі вогні. Щоб уникнути підробки, мусульмани ретельно перевіряють Кувуклію на наявність вогню і його джерел, після чого її запечатують. Мусульмани з особливою старанністю обшукують патріарха, щоб переконатися, що в нього немає засобів добування вогню. Патріарх Єрусалимський молить Бога в самій кувуклії про дарування Благодатного вогню аж до його чудесного сходження.

Істотною частиною вірувань є те, що сходження Благодатного вогню відбувається у Велику Суботу згідно з Юліанським календарем.

 

Відгуки

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Що робити коли не можеш пробачити, а хочеш до Причастя?

Що робити коли не можеш пробачити, а хочеш до Причастя?

Ієрей Православної Церкви України, отець Петро Лопатинський пропонує Вашій увазі восьму програму з циклу "Молитва Отче наш". В цій серії священник коментує заклик "І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватницям нашим". Що криється у цій фразі і чи можливо повністю пробачити, слухайте у годинному ефірі.
Єдина в світі чернеча держава. Чому на Афон не можна жінкам. Що сталося з жінкою яка обманом потрапила на Святу Гору.

Єдина в світі чернеча держава. Чому на Афон не можна жінкам. Що сталося з жінкою яка обманом потрапила на Святу Гору.

В програмі "Захристія", український історик і релігієзнавець, кандидат історичних наук, доктор філософії,  доктор теології, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, Сергій Шумило. Мова йде про афонську монашу традицію. Слухач отримає задоволення від розповіді, як виглядає день афонського ченця, чи користуються вони (ченці) телефонами, та що сталося з "Міс Всесвіт" після того як вона обманом потрапила на Святу Гору.
"Останній вечір вдома перед вступом до Кармелю", - катехеза від о.Віталія Козака про св. Терезу від Дитяти Ісус

"Останній вечір вдома перед вступом до Кармелю", - катехеза від о.Віталія Козака про св. Терезу від Дитяти Ісус

Отець Віталій Козак в цій серії переказує слухачам, яким важким було розлучення святої Терези від Дитяти Ісус із батьківським домом. Ця катехеза присвячена вступу до Кармелю. Священник зачитує спогади останнього вечора з рідними перед від'їздом до монастиря. Катехит також пригадує свої емоції які він переживав перед вступом до монастиря.
"Хрест - це велика погуба для диявола", - о.Вальдемар Павелець

"Хрест - це велика погуба для диявола", - о.Вальдемар Павелець

В програмі "У Ваших намірах" говорили про значення хреста. Чому його бояться демони? Чи варто хрест носити відкрито на грудях? Чи правильно сприймати хрест як оберіг?