"Смерть завершує наше паломництво на землі, ми переходимо до іншого світу", - о. Андрій Рак зі Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії, священник Санктуарію Божої Матері Тиврійської, запрошує нас дивитися на смерть сьогодні по-християнськи, без страху.
Беручи в руки Катехизм Католицької Церкви чи молитовник "Щоденно з Богом", знаходимо те, що останні речі людини - це смерть, суд Божий, небо або пекло. Сьогодні чуємо про смерть щодня, і може здаватися, що вже не треба говорити про неї. Однак, маємо дивитися на смерть Божими очима, по-християнськи: з надією, без страху і жахливих думок. Смертю не закінчується наше життя: людина має тіло і безсмертну душу. Світ ангелів і святих, світ Господа Бога та темних духів, які збунтувалися проти Бога, - це той світ, який ми зможемо побачити після нашого паломництва на землі. "Від смерті починається наше справжнє життя - життя без кінця", - о. Андрій цитує святу Терезу від Дитятка Ісуса. Книга Мудрості говорить про те, що Бог не створив смерть і не бажає її нікому, через заздрість диявола смерть увійшла у світ. Але, дивлячись на смерть Ісуса Христа, ми можемо приготуватися до перемоги над дияволом.
"Найчастіше зцілення душі йде перед звільненням від злих духів", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин
Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
Про паломницьку поїздку молоді на святкування ювілейного року в Римі розмовляємо з директором дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отцем Миколою Бистрицьким.
Сьогодні можемо почути: "Що з того, що ти ходиш до церкви?" Отець Тарас Фітьо, душпастир УГКЦ в Австрії, м. Клагенфурт, дає поради, як можна заохотити свого партнера в подружжі до живої віри в Бога.
Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз на тему "Літургійний рік". Катехит у цій серії концентрує увагу слухачів на Великодньому періоді, зокрема говорить про богослужбові традиції, які поглиблюють розуміння таємниці Воскресіння. Священник перераховує свята, які випливають з Пасхальної урочистості, акцентуючи на знаки Вігілійної та Резурекційної служби. Також слухачі дізнаються про "наймолодше богослужіння" в Католицькій Церкві - "Дорогу Світла".
У катехизі отця Миколи Бєлічева зустрічаємося з учнями Христа, які втікають до Емаусу. Вони не могли повірити в те, що волею Божою може бути несправедливе засудження, страждання і смерть їхнього Вчителя. Священник пояснює, як наші проблеми і виклики сьогодення перетинаються з сьогоднішнім євангельським уривком.