Слухати Радіо

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

Чи всім відомо, яку роль зіграли отці Василіяни у житті Софії Київської?

Створено: 2017-04-05 00:00:00
Програма: Головред

Тема сьогоднішньої розмови чергового випуску "Головреда": Чи можливо сучасним дослідникам василіянської минувшини відтворити у всій повноті історію та діяльність василіянського монастиря при соборі св. Софії у Києві на поч. 20-х рр. ХVІІ ст.?

Питання належності митрополичої кафедри було одним із найгостріших між уніатами й православними протягом всього часу функціонування уніатської Церкви в  Києві. Згідно попередніх пунктів примирення, про які повідомив до Риму 29  жовтня 1632 р. нунцій Онорато Вісконті, Собор св. Софії Київської мав залишатися у  власності унійного митрополита. Але вже на основі остаточних "Пунктів примирення", затверджених королем Речі Посполитої Владиславом ІV цього  ж року, кількома днями пізніше, кафедральний храм св. Софія в Києві передається православним. Таке рішення було охарактеризоване Римом, як несправедливе, та ігнорувалося Святим Престолом ще протягом тривалого часу. 12 липня 1633 р. в наслідок силового вирішення проблеми підпорядкування Софії Київської— ​собор св. Софії в  Києві остаточно перейшов у  юрисдикційне підпорядкування православних. Тоді ж й остаточно перестав функціонувати й василіянський монастир при Соборі св. Софії Київської.    Будемо сподіватися, як зазначав о. Теодозій Янків, ЧСВВ організатор і натхненник будівництва василіянського монастирського комплексу в Києві, що у новому – третьому тисячолітті християнства, тут над Дніпром, Духовний центр Чину Св. Василія Великого стане одним із наріжних каменів Київської Церкви…  

Василіяни на межі ХХ – ХХІ ст. в Київ не прийшли, вони повернулися сюди після  більше чим 300-літньої вимушеної відсутності.

Божа любов на Голгофі

Божа любов на Голгофі

"Божа любов на Голгофі – це любов, яка відновлює, яка зцілює, яка дарує надію", - отець Василь Іванів Чину Найсвятішого Ізбавителя УГКЦ.
2025-03-14 00:00:00
"Подія Преображення - це не видумка і не міф, це реальний історичний факт", - о. Гжегож Вавжиняк

"Подія Преображення - це не видумка і не міф, це реальний історичний факт", - о. Гжегож Вавжиняк

Отець Гжегож Вавжиняк продовжує відкривати слухачам Радіо Марія "П'яте Євангеліє", яким є Свята Земля. Цей священник вже кілька років провадить цикл програм про місця, пов'язані з євангельськими подіями. Отець Гжегож добре знає географію біблійних місць, адже провів там вісім років. Ця програма знайомить наших слухачів з горою Тавор, місцем Преображення Господнього.
2025-03-13 00:00:00
Що означає вчення про "непогрішимість Папи Римського"?

Що означає вчення про "непогрішимість Папи Римського"?

Монах-францисканець Андрій Немченко у програмі "У Ваших намірах" роз'яснює слухачам, який контекст має вчення Католицької Церкви про "непогрішимість Папи". Отець Андрій пригадав, що Римський Архієрей є пастирем для понад мільярда землян. Священник підкреслює, що човен, яким є Церква, повинен мати капітана, цим капітаном є Святіший Отець. Папство є однією з найдревніших безперервних інституцій в історії світу.
2025-03-13 00:00:00
"Ісус бажає для тебе найкращого, тому не бійся віддатися в Його милосердні руки" - о. Томаш Мавріч, СМ

"Ісус бажає для тебе найкращого, тому не бійся віддатися в Його милосердні руки" - о. Томаш Мавріч, СМ

"Моє покликання - це прояв Божого милосердя", - у програмі "У Ваших намірах" розповідає о. Томаш Мавріч, Генеральний настоятель Конгрегації Місії святого Вікентія де Поля.
2025-03-12 00:00:00
Хто такі сталі диякони в латинській традиції, як вони поєднують шлюб зі служінням у храмі, де їх зустріти в Україні?

Хто такі сталі диякони в латинській традиції, як вони поєднують шлюб зі служінням у храмі, де їх зустріти в Україні?

Сталого, одруженого диякона латинського обряду в Україні можна зустріти лише в одній області - в Мукачівській дієцезії. Їх там аж чотири. Один із них, а саме отець Йосип Рогожан, дав розгорнуте інтерв'ю для слухачів Радіо Марія. Гість розповідає, якою була дорога до цього рішення, як реагують на його служіння віряни, чи вистачає часу на родину, а також пояснює канонічні умови, які передбачають прийняття сану в такому контексті.
2025-03-12 00:00:00