Слухати Радіо

Зараз в ефірі

09:00

Молитовна лінія

В ефірі

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

Чому Августин Блаженний полишив астрологію?

Поділитись з друзями
Створено: 2012-09-06
Передача:
Автор:
Після ефіру з отцем Олегом Сартаковим, який провадив катехизу на тему астрології, я здивовано запитав: «Невже невже є люди, які звертаються до астрологів?» Красномовний погляд був найкращою відповіддю, але отець також додав, що у Польщі є 40 тисяч осередків, де людина може отримати «фахову» допомогу астролога. Доречі, як в Польщі, так і в Україні, астролог – це професія, яка офіційно занесена до державного реєстру. Наступним кроком його пояснення стало твердження, що в католицькій Польщі, власне католицьких священиків - менше, ніж астрологів. А що вже говорити про наші терени?  Чи можемо дозволити собі твердження, що, оскільки очевидним є вплив Місяця на фізичні процеси приливів, наприклад, то можна також припустити, що існує певний вплив небесних тіл і на людину?Чому ми не довіряємо астрології? В чому ця «наука» суперечить здоровому глузду? Що думають астрономи і святий Август про астрологів? Як не грішити проти Бога астрологією? Про це дізнаєтесь в катехизі отця Олега Сартакова.

 

 Приводом для обговорення цієї теми стало звернення однієї парафіянки до отця. Вона просила пояснити ситуацію: лікар прописав їй препарат, в способі використання якого говорилося, що найкраще приймати ліки з урахуванням місячного календаря. У вірянки постало питання – чи є гріхом приймати препарат. Багато гострих питань щодо астрології можуть виникати і у нас, тому отець Олег вирішив присвятити нашу зустріч на «Радіо Марія» темі астрології.
Варто зазначити, як багато християн в сучасному світі, намагаються балансувати на межі вчення Церкви і різних навколо астрологічних порад, так і в давньому світі існувала проблема: що вибирати учневі Ісуса. Святий Августин, єпископ Гіппони, отець Церкви та відомий християнський письменник на початку свого шляху навернення не міг полишити захоплення астрологією. Важливим аргументом для розуміння  безсенсовності і неправдивості для Августина став випадок, який розказав йому приятель. Батько цієї молодої людини вираховував долю для сина, враховуючи час, місце, фазу місяця й сонця народження дитини. В той самий час народжувався син раба. Вони народилися в один час, але доля сина раба була рабською, а доля сина аристократа була панською.
Якщо поглянути лише на постаті Ісава та Якова, які народилися в один і той самий час, але ж долі мали різні, можемо зрозуміти, що «фах» астролога в сучасній Україні викликає великі сумніви. Детальніше слухайте в подкасті.

 

 

Відгуки

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.