Слухати Радіо

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

В ефірі

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

Чому боляче дивитися на розп'яття, а ще важче наслідувати Христа?

Створено: 2020-07-18 00:00:00
Програма: Катехиза
Ведучий: Інна Козак
Настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ отець Григорій Рогацький говорив як наслідувати Христа. Роздумуючи над уривком Святого Письма про зцілення тещі апостола Петра, катехит виділяє основні думки, на які варто звернути увагу.
"Ісус не шукає слави і втікає від шанувальників: "Побачивши силу народу навколо себе, Ісус звелів відплисти на другий бік" (Мт.8,18). Цей аспект, який нас переслідує. Чому ми не можемо дивитися на хреста і йти за Христом? Тому що у цей час збирається навколо нас велика сила шанувальників і ми зупиняємо наш погляд на людях, - пояснює отець Григорій.

Нам допомогла Божа сила щось зробити для Господа, церкви, спільноти, а люди збираються біля нас і ми зупиняємося на них. Ісус Христос втікає від шанувальників, бо покликаний допомагами людям пізнавати Бога і лікувати їхні недуги, а не купатися у славі. Це є хворобою часом нас людей, як великих, відомих, так і мало знаних".
Ілюзія спасителя: чому людство постійно шукає собі Месію?

Ілюзія спасителя: чому людство постійно шукає собі Месію?

У десятій катехезі циклу «Людина на межі між Богом та безоднею» отець Віталій Козак розмірковує над небезпечним прагненням людства знайти сильного рятівника, який наведе порядок у часи хаосу та страху. На прикладі роману «Дюна» Френка Герберта священик показує, що навіть обраний і харизматичний лідер може привести не лише до надії, але й до фанатизму, війни та руйнування.
2026-05-13 00:00:00
Фатіма, абортивна ментальність Росії та війна в Україні: Духовне коріння світової кризи

Фатіма, абортивна ментальність Росії та війна в Україні: Духовне коріння світової кризи

13 травня — дата, яка символічно об'єднує португальське селище Фатіма, площу Святого Петра у Ватикані та долю сучасної України. Чому замах на Папу Йоана Павла ІІ та агресія Росії проти України мають спільне метафізичне коріння? У цій статті, заснованій на катехезі отця Романа Лаби, ми розглядаємо «помилки Росії» не лише як політичну ідеологію, а як глибоку духовну патологію — «абортивну ментальність», що намагається знищити суб’єктність цілих народів.
2026-05-13 00:00:00
"Бог не сотворив нас для того, щоб ми вмирали", - о.Міхал Бранкевич

"Бог не сотворив нас для того, щоб ми вмирали", - о.Міхал Бранкевич

Що єднає земну й небесну Церкву? Чому святі, будучи в Небі, можуть випрошувати благодаті для нас? Отець Міхал Бранкевич, духівний наставник дієцезіальної місійної семінарії «Redemptoris Mater», продовжує цикл катехиз про сопричастя Святих, яке допомагає нам вірити у вічне життя, та у цій програмі знайомить із трьома станами Церкви.
2026-05-12 00:00:00
"Не готові захищати віру, тому що не знаємо її", - о.Віталій Храбатин

"Не готові захищати віру, тому що не знаємо її", - о.Віталій Храбатин

Гілберт Кійт Честертон у свої книзі "Вічна людина" звертається до тих, хто має можливість відкрити "розумність віри" і побачити перспективу життя. Отець Віталій Храбатин, референт Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії, запрошує до роздумів про дім і шлях віри на основі книги англійського письменника.
2026-05-08 00:00:00
"Інша б злякалась і втекла, вістка б не здійснилась й Ангел полетів би далі", - о.Йосиф Щур

"Інша б злякалась і втекла, вістка б не здійснилась й Ангел полетів би далі", - о.Йосиф Щур

У нашому щоденному житті важливо вчасно сказати Богові "так". На прикладі Тієї, яка не готувалася до приходу Архангела, але одразу змогла дати відповідь, приймаючи Божу волю. Отець Йосиф Щур, ігумен монастиря отців Василян у м. Києві, запрошує до роздумів про власні відповіді і вибори, занурюючись думками у значимість Пресвятої Діви Марії, яку Бог обрав задля втілення Його задуму.
2026-05-07 00:00:00