Отець Олександр Могильний з Ордену Братів Менших Капуцинів продовжував цикл програм "Риси Бога" темою: "Праця, як відлуння нашої схожості до Бога".
Чому Бог запрошує саме людину удосконалювати цей світ? Чому не все творіння людини є добрим? Як Господь із злого робить добро?
"Воскресіння Христове є завершенням творіння. Те, що Отець воскресив Сина дає нам зрозуміти, яке має мислення Творець щодо людини. В Ньому є постійний розвиток, який Він дає людині.
Людина має перед собою постійно обличчя Творця, що Він робить і як робить.
Ніколи не зрозуміємо, чому людина, яка покликана до добра - робить зло! Будь-який вчинок є таємницею.
Бог творить з нічого, а людина перетворює матерію, - розповідає катехит.
Праця схожа на скелю, з якої має вийти щось гарне. Цю скелю нам дає Бог. Підходячи до праці, людина відкриває красу досконалості Бога в собі, таємницю творіння та шедевр, який буде результатом праці. Це дуже гарно можемо побачити у мистецтві. Для композитора скелею є ноти, для художника - фарби.
Будь-яка праця - це мистецтво.
Художник має перед собою гаму кольорів, фарб. Жодної фарби він не вигадав. Кожен художник має свій світ кольорів. Він бачить, як озеро має виглядати у будь-яку пору доби, чого ми не помітимо. Щоб намалювати камінь, художнику треба передати усі відтінки, які ми не бачимо, - наводить приклад брат Олександр.
Людина, яка перестане розвиватися, завжди схильна до того, щоб знищити своє життя. Якщо у певному моменті свого життя людина усуває образ Бога, досконалості, то отримає карикатуру. Не йдеться про те, що я маю бути богом, ні! Лише у розумінні моєї праці, покликання, моїх дарів - немає меж. Я маю постійно вдосконалюватися і направлятися, тобто бачити постійно перед собою обличчя Бога. Як цього не буде, то людина бачить лише карикатуру. Бо обличчя людини без обличчя Бога, людина праці без відлуння праці Бога - є лише карикатура, завжди спотворення.
Інколи у середовищі різне сприйняття праці: праця для здобуття коштів; достойна чи недостойна праця, залежно, що виконую; праця як приниження людської гідності. Це говорить про одне, що з такого середовища був усунений Бог. Наприклад, згадаймо, що відбувалося у концлагерях радянських і фашистських. Скажемо, злочинці хотіли виховати людей через працю. Люди ці зненавидіти працю, бо праця знищила їх. Така праця немає нічого спільного з Богом.
Чому за радянських часів людина намагалася будь-яким чином мати кращу працю, з точки зору радянського суспільства? Не дай Боже бути колгоспником чи прибиральницею. А як вчителем, лікарем - то ти хтось, а як людина просто прибирає - то ніким! З такого суспільства викинутий Господь.
Будь-яка праця, яку виконує людина - це мистецтво".
Відгуки
Священник говорив про Декрет про відновлення чернечого життя у документах Другого ватиканського собору.
В цьому році виповнюється 100 років з дня народження Слуги Божого отця Франциска Бляхніцького. На Радіо Марія вже сьомий рік поспіль отець Ярослав Гонсьорек проголошує катехези в контексті його духовності, але в цьому випуску ми вирішили нагадати вам про постать видатного священника. Під час програми почуєте історію життя засновника Оази Домашня Церква.
Цикл про виховання молодого покоління продовжив отець Вальдемар Павелець
SAC. У цій програмі катехит говорив про мудре виховання підлітків.
Священник наводив життєві ситуації різних сімей, ілюструючи помилки батьків у спілкування з їхніми чадами.
У програмі "Рецепти життя" спілкувалися з сестрою Тетяною Нетребою із Згромадження Францисканок Місіонерок Марії.
Гостя розповіла про дорогу свого покликання, харизму та історію становлення Згромадження, а також власний досвід місійного служіння в Польщі та Угорщині.
В своїй черговій катехезі отець Микола Бєлічев продовжив говорити про книгу "Містична святиня Бога", а саме розглядав восьмий розділ, який називається "Світильник містичної святині". Автором цієї книги є святий засновник ордену отців Маріянів, отець Станіслав Папчинський.
Напочатку катехези автор розповідає про відпусти, які можна отримати відвідавши парафії, де послуговують отці Маріяни. Ці відпусти пов'язані з ювілеєм, який пов’язаний з 350-літтям заснування ордену Маріянів.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.