Про психологічну допомогу українським сім'ям, які виїхали за кордон розповідає кандидат психологічних наук, практичний психолог, психотерапевт, нейро-психолог - Катерина Дишель. Цикл програм Комісії душпастирства молоді.
В день літургійного спомину Мучеників ранньої Римської Церкви, отець Вальдемар Павелець під час катехези говорить про мучеництво, як свідчення живої віри в Христа. Перші три століття Церква перебувала під постійним гонінням і таким чином перші християни засвідчували свою любов до Христа через мучеництво в Його ім'я. В програмі катехит підкреслює, що це насіння Церкви (саме так мучеників називав Тертуліан) до сьогоднішнього дня дає щедрі плоди.
В ефірі програми "У Ваших намірах" Хранитель Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак розповів, як цього року будуть виглядати Урочистості з нагоди вшанування ікони Божої Матері Бердичівської. Священник наголошує, що в пандемічний час можна було простіше організувати це святкування, натомість під час війни є багато труднощів. Настоятель просить людей пережити це паломництво за допомогою католицьких медіа. Святкова Меса буде відправлятися в середині храму, і потрапити туди зможуть лише особи, які мають запрошення.
Вашій увазі програма "Наближаючись до православ'я" цикл "Війна і мир". Під час ефіру, диякон ПЦУ, отець Петро Лопатиський аналізує Декларацію православних богословів про єресь "русского міра". Нижче подається повний текст.
Сестра Василія Гальцова в програмах "У Ваших намірах", які на Радіо Марія виходять по середах, розпочинає новий цикл на тему "Таїнства Церкви". Дана програма має вступний характер, черниця розповідає, чим є Таїнства і акцентує увагу на двох складових: видима - це обряд і матеріали які використовуються під час сакраментальних дій, і невидиму - йдеться про особистий стосунок, який отримує людина під час Таїнства.
Василь Шлемко
Єронім Стридонський писав: "Ви говорите "Церква була заснована на Петрові" (Мф., 16:18); але те ж саме в інших місцях віднесено до всіх апостолам, і всі вони отримали ключі від Царства Небесного, і влада Церкви грунтується на всіх на них в рівній мірі, проте один з дванадцяти обраний тому, що якщо один буде призначений главою, то може не трапитися приводу для поділу. Але чому був обраний не Іван, який був незайманим? Вибір був зроблений на користь віку - Петра, бо він був старший; юнак, я б навіть сказав хлопчик, не зміг би управлятися з чоловіками у віці..." (Єронім. “Проти Іовініана”, I, 26).Василь Шлемко
Оріген: "Але якщо ти подумаєш, що на одному тільки Петрові створив Бог Церкву Свою, то що скажеш ти про Івана, сина Громового, і про кожного з Апостолів? Невже осмілишся сказати, що тільки Петра не долають ворота пекла, а інших Апостолів долають? Хіба не до усіх і не до кожного з них відноситься сказане: "і ворота пекла не здолають її" і "на цьому камені збудую Церкву Мою"? Хіба також одному Петру дані Господом ключі Царства Небесного, а інший з блаженних ніхто не отримав їх?" Августин: "невже, ключі ті отримав Петро, а Павло не отримав? Петро отримав, а Іван, Яків та інші Апостоли не отримали? Чи не в Церкві ті ключі, де щодня відпускаються гріхи? Ці ключі і право в'язати і вирішити отримала не одна людина, але єдина вселенська Церква." Іван Золотоустий у коментах на Матвія (Мт.16:19) звертається до братів і сестер: " І ключі тобі дам від Царства Небесного, і що на землі ти зв'яжеш, те зв'язане буде на небі, а що на землі ти розв'яжеш, те розв'язане буде на небі!" (Мт. 16:19) Пам'ятай про ключі. Покайся, поки ще не зачинено, бо "Син Людський має владу на землі прощати гріхи" (Лк. 5:24). Де гріх, там і відпущення від гріха. Не думай, що на землі задоволення, а там покаяння. Тут розв'яжи, і тоді тебе прийме Петро у Христі Ісусі Господі нашому, Якому слава на віки віків. Амінь."Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.