Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

В ефірі

Рецепти Життя

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза з о. Петром Врублевським

16:45

Дитяча молитва

17:00

Новини

17:10

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Санктуарію Божого Милосердя (Вінниця)

19:00

Молитовна лінія

19:30

Розарій

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

20:20

Коротко про головне

21:00

Modus Vivendi

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

Чому святий Йоан Павло ІІ дуже любив Різдво?

Поділитись з друзями
З нагоди 100-річня від дня народження святого Йоана Павла ІІ та його любові до свята Різдва Христового у програмі "Християнство сьогодні" пізнавали життя та традиції Ватикану в часи понтифікату святого Папи-слов'янина.
Також у вечірньому ефірі ви почуєте колядки у виконанні святого Йоана Павла ІІ та спогади архієпископа Мечислава Мокшицького, який продовж останніх дев'яти років життя святого був його другим секретарем.
"Кожного року на Різдво він радів як дитина. Перевіряв, як іде будова вертепу на площі святого Петра.
Відсилав своїм найближчим святкові привітання. Очікував на горян з Польщі, котрі привозили до Ватикану не тільки ялинки, а й домашні ковбаси. Привозили сіно на вігілійний стіл. І те "щось", за чим так тужив Йоан Павло ІІ: частку дому, улюблених Татр, традиційні горянські колядування. Привезти з Підгалля снігу вони не могли.

Архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський, був другим секретарем Йоана Павла ІІ упродовж останніх дев'яти років його життя. Він зі зворушенням згадує кожну Вігілію у Ватикані. Передсвяткову метушню на кухні, аромат ялинок, який витав у кожній кімнаті. Кухонні табурети, що доставлялися до столу, аби при ньому вмістились усі гості. І вечори колядок щоденно - аж до Трьох Царів. Сторічний пісенник, який ставав у пригоді всім, хто цього потребував. Йоану Павлу II не потрібна була допомога пісенників. Він завжди колядував по пам'яті.

Йоан Павло ІІ довгі роки вчив нас тому, що Різдво Христове - це більше, ніж нам здається. Більше, ніж дванадцять страв на столі у Святвечір. І більше, ніж гора подарунків під ялинкою. В папських апартаментах подарунків під ялинкою взагалі не було.

Як згадує архієпископ Мокшицький, вечеря теж не складалася з дванадцятьох страв. Але зате відчувалося, що в цьому домі дійсно на когось чекають. А коли Йоан Павло ІІ виглядав на небі першу зірку, то робив це не тому, що впав у дитинство і отримував від того задоволення. А тому, що ця зірка була символом іншої зорі -тієї, що вказувала шлях до Вифлеєму. Якщо її видно, то значить невдовзі вже народиться Ісус. «У цій Дитині - Сині, якого нам було дано, - казав Папа, - знаходимо відраду для наших душ та істинний хліб, що ніколи не скінчиться».

Щороку після Пастирки він переносив фігурку Ісуса з Базиліки святого Петра до вертепу, збудованого на площі. І в цьому зворушливому жесті була не лише дань традиції - у ньому відчувалась турбота про маленького Бога, котрий, хоч і великий, став безпритульним, бо ніхто не схотів прийняти Його під свій дах.

«Свої Його не прийняли». Все, що казав і чинив Йоан Павло ІІ під час Адвенту та Різдва, робив для того, щоб свої Його таки прийняли. Щоб ми Його прийняли. Під час Різдва - і кожного дня".
Уривки з книги "Місце для кожного. Розповідь про святість Йоана Павла ІІ"

Відгуки

Як розумно виховувати підлітка?

Як розумно виховувати підлітка?

Цикл про виховання молодого покоління продовжив отець Вальдемар Павелець SAC. У цій програмі катехит говорив про мудре виховання підлітків.
Священник наводив життєві ситуації різних сімей, ілюструючи помилки батьків у спілкування з їхніми чадами.
"Я міцно молилася до Марії, щоб розпізнати, до якого Згромадження мені йти", - сестра Тетяна Нетреба

"Я міцно молилася до Марії, щоб розпізнати, до якого Згромадження мені йти", - сестра Тетяна Нетреба

У програмі "Рецепти життя" спілкувалися з сестрою Тетяною Нетребою із Згромадження Францисканок Місіонерок Марії. 
Гостя розповіла про дорогу свого покликання, харизму та історію становлення Згромадження, а також власний досвід місійного служіння в Польщі та Угорщині.
Католицька гімназія імені святого Івана Павла ІІ приймає дітей до 1 класу

Католицька гімназія імені святого Івана Павла ІІ приймає дітей до 1 класу

З 1 вересня 2021 року у Києві розпочне свій навчальний рік Католицька гімназія імені святого Івана Павла ІІ. З цієї нагоди поспілкувалися з директоркою гімназії сестрою Анною Заінчковською, а також сестрою Наталією Вакулішиною та Надією Серадзькою-Петрик.
Багато років ініціативна група батьків пізнавала досвід християнських шкіл, шукала підтримки у духовенства та підбирала якнайкращі способи й інструменти для реалізації мрії.
Тілесна постава у часі Літургії

Тілесна постава у часі Літургії

Продовжуючи цикл програм про Анабазіс (сходження людини до Бога) отець Віталій Слободян CP (пасіоніст) говорив про тілесні жести і постави під час Меси. У цій катехизі священник пояснив чотири постави: ходьба, танець, стояння і сидіння.
Про що варто пам'ятати подружжю перед зачаттям дитини?

Про що варто пам'ятати подружжю перед зачаттям дитини?

Продовжуючи вечірні програми з лікаркою акушер-гінекологом вищої категорії, кандидаткою медичних наук, асистенкою кафедри акушерства, гінекології та медицини плоду - Захурдаєвою Ларисою Дем'янівною спілкувалися про прегравідальну підготовку (підготовка до вагітності) та чинники, які залежать від батьків для досягнення здорової вагітності.