Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:00

Житія святих

В ефірі

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

В родині "Радіо Марія"

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Рецепти Життя

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза з о. Олександром Халаїмом

16:45

Дитяча молитва

17:00

Новини

17:10

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Санктуарію Божого Милосердя (Вінниця)

19:00

Молитовна лінія

19:30

Розарій

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

20:20

Коротко про головне

21:00

Modus Vivendi

Чому святий Йоан Павло ІІ дуже любив Різдво?

Поділитись з друзями
З нагоди 100-річня від дня народження святого Йоана Павла ІІ та його любові до свята Різдва Христового у програмі "Християнство сьогодні" пізнавали життя та традиції Ватикану в часи понтифікату святого Папи-слов'янина.
Також у вечірньому ефірі ви почуєте колядки у виконанні святого Йоана Павла ІІ та спогади архієпископа Мечислава Мокшицького, який продовж останніх дев'яти років життя святого був його другим секретарем.
"Кожного року на Різдво він радів як дитина. Перевіряв, як іде будова вертепу на площі святого Петра.
Відсилав своїм найближчим святкові привітання. Очікував на горян з Польщі, котрі привозили до Ватикану не тільки ялинки, а й домашні ковбаси. Привозили сіно на вігілійний стіл. І те "щось", за чим так тужив Йоан Павло ІІ: частку дому, улюблених Татр, традиційні горянські колядування. Привезти з Підгалля снігу вони не могли.

Архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський, був другим секретарем Йоана Павла ІІ упродовж останніх дев'яти років його життя. Він зі зворушенням згадує кожну Вігілію у Ватикані. Передсвяткову метушню на кухні, аромат ялинок, який витав у кожній кімнаті. Кухонні табурети, що доставлялися до столу, аби при ньому вмістились усі гості. І вечори колядок щоденно - аж до Трьох Царів. Сторічний пісенник, який ставав у пригоді всім, хто цього потребував. Йоану Павлу II не потрібна була допомога пісенників. Він завжди колядував по пам'яті.

Йоан Павло ІІ довгі роки вчив нас тому, що Різдво Христове - це більше, ніж нам здається. Більше, ніж дванадцять страв на столі у Святвечір. І більше, ніж гора подарунків під ялинкою. В папських апартаментах подарунків під ялинкою взагалі не було.

Як згадує архієпископ Мокшицький, вечеря теж не складалася з дванадцятьох страв. Але зате відчувалося, що в цьому домі дійсно на когось чекають. А коли Йоан Павло ІІ виглядав на небі першу зірку, то робив це не тому, що впав у дитинство і отримував від того задоволення. А тому, що ця зірка була символом іншої зорі -тієї, що вказувала шлях до Вифлеєму. Якщо її видно, то значить невдовзі вже народиться Ісус. «У цій Дитині - Сині, якого нам було дано, - казав Папа, - знаходимо відраду для наших душ та істинний хліб, що ніколи не скінчиться».

Щороку після Пастирки він переносив фігурку Ісуса з Базиліки святого Петра до вертепу, збудованого на площі. І в цьому зворушливому жесті була не лише дань традиції - у ньому відчувалась турбота про маленького Бога, котрий, хоч і великий, став безпритульним, бо ніхто не схотів прийняти Його під свій дах.

«Свої Його не прийняли». Все, що казав і чинив Йоан Павло ІІ під час Адвенту та Різдва, робив для того, щоб свої Його таки прийняли. Щоб ми Його прийняли. Під час Різдва - і кожного дня".
Уривки з книги "Місце для кожного. Розповідь про святість Йоана Павла ІІ"

Відгуки

Які чинники впливають на фізичне здоров'я дівчини та жінки?

Які чинники впливають на фізичне здоров'я дівчини та жінки?

У вечірньому ефірі програми "Між нами дівчатами" продовжили спілкування з лікарем акушер-гінекологом Ларисою Захурдаєвою, відповідаючи на запитання слухачів.

"Залежному не варто багато очікувати від себе чи інших впродовж першого року боротьби за щастя", - Тетяна Осипова

"Залежному не варто багато очікувати від себе чи інших впродовж першого року боротьби за щастя", - Тетяна Осипова

У вечірній час спілкувалися з психотерапевтинею центру терапії залежності "Кроки" - Тетяною Осиповою. Продовжуючи розмову про алко-, наркозалежність та ігроманію, з гостею говорили як залежному навчитися святкувати та смакувати життя без хімічних речовин.
"Почувши від лікаря, що моя дитина може народитися мертвою - я вперше звернулася до Бога", - мешканка Дому Захисту Життя

"Почувши від лікаря, що моя дитина може народитися мертвою - я вперше звернулася до Бога", - мешканка Дому Захисту Життя

Отець Роман Казьмерчак продовжив цикл програм за Енциклікою святого Йоана Павла II - розділ IV "Ви мені зробили. Про нову культуру людського життя".
Також у катехизі ви почуєте свідчення мами Вікторії, яка проживає з своїм малям у Домі Захисту Життя та сестру Марцеліну - настоятельку Дому Захисту Життя.
Об'являючись Павлові, Господь забрав у нього зір - для чого?

Об'являючись Павлові, Господь забрав у нього зір - для чого?

Священник з Ордену Менших Братів Капуцинів продовжив цикл "Педагогіка Бога", розповідаючи про навернення та проповідницьке життя апостола Павла.
За прикладом святого, катехит пояснив, у чому виражається покора християнина.
"Покликання святого Йоана Хрестителя викликає у мене великий трепет", - отець Сергій Воронюк

"Покликання святого Йоана Хрестителя викликає у мене великий трепет", - отець Сергій Воронюк

Священник з Ордену Братів Менших Капуцинів продовжив цикл програм на тему "Покликання", аналізуючи життя святого Йоана Хрестителя, який, не маючи особи для наслідування, відкрив та втілив у життя дорогу власного покликання.