Слухати Радіо

Зараз в ефірі

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

Чому святий Йоан Павло ІІ дуже любив Різдво?

Поділитись з друзями
З нагоди 100-річня від дня народження святого Йоана Павла ІІ та його любові до свята Різдва Христового у програмі "Християнство сьогодні" пізнавали життя та традиції Ватикану в часи понтифікату святого Папи-слов'янина.
Також у вечірньому ефірі ви почуєте колядки у виконанні святого Йоана Павла ІІ та спогади архієпископа Мечислава Мокшицького, який продовж останніх дев'яти років життя святого був його другим секретарем.
"Кожного року на Різдво він радів як дитина. Перевіряв, як іде будова вертепу на площі святого Петра.
Відсилав своїм найближчим святкові привітання. Очікував на горян з Польщі, котрі привозили до Ватикану не тільки ялинки, а й домашні ковбаси. Привозили сіно на вігілійний стіл. І те "щось", за чим так тужив Йоан Павло ІІ: частку дому, улюблених Татр, традиційні горянські колядування. Привезти з Підгалля снігу вони не могли.

Архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський, був другим секретарем Йоана Павла ІІ упродовж останніх дев'яти років його життя. Він зі зворушенням згадує кожну Вігілію у Ватикані. Передсвяткову метушню на кухні, аромат ялинок, який витав у кожній кімнаті. Кухонні табурети, що доставлялися до столу, аби при ньому вмістились усі гості. І вечори колядок щоденно - аж до Трьох Царів. Сторічний пісенник, який ставав у пригоді всім, хто цього потребував. Йоану Павлу II не потрібна була допомога пісенників. Він завжди колядував по пам'яті.

Йоан Павло ІІ довгі роки вчив нас тому, що Різдво Христове - це більше, ніж нам здається. Більше, ніж дванадцять страв на столі у Святвечір. І більше, ніж гора подарунків під ялинкою. В папських апартаментах подарунків під ялинкою взагалі не було.

Як згадує архієпископ Мокшицький, вечеря теж не складалася з дванадцятьох страв. Але зате відчувалося, що в цьому домі дійсно на когось чекають. А коли Йоан Павло ІІ виглядав на небі першу зірку, то робив це не тому, що впав у дитинство і отримував від того задоволення. А тому, що ця зірка була символом іншої зорі -тієї, що вказувала шлях до Вифлеєму. Якщо її видно, то значить невдовзі вже народиться Ісус. «У цій Дитині - Сині, якого нам було дано, - казав Папа, - знаходимо відраду для наших душ та істинний хліб, що ніколи не скінчиться».

Щороку після Пастирки він переносив фігурку Ісуса з Базиліки святого Петра до вертепу, збудованого на площі. І в цьому зворушливому жесті була не лише дань традиції - у ньому відчувалась турбота про маленького Бога, котрий, хоч і великий, став безпритульним, бо ніхто не схотів прийняти Його під свій дах.

«Свої Його не прийняли». Все, що казав і чинив Йоан Павло ІІ під час Адвенту та Різдва, робив для того, щоб свої Його таки прийняли. Щоб ми Його прийняли. Під час Різдва - і кожного дня".
Уривки з книги "Місце для кожного. Розповідь про святість Йоана Павла ІІ"

Відгуки

"Коли беру Розарій у руку - беру за руку Марію", - Андрій Берекець

"Коли беру Розарій у руку - беру за руку Марію", - Андрій Берекець

 З нагоди публікації книги "Кехарітомене" на українській мові авторства отця Домініка Хмелевського SDB,  спілкувалися з перекладачем Андрієм Берекець. Гість розповів про історію знайомства з отцем Домініком та його книгами. Також у програмі почуєте як потоваришувати з Марією та до чого Вона нас запрошує.

Сучасні чуда святого Антонія: Розповідає отець Віктор Лутковський

Сучасні чуда святого Антонія: Розповідає отець Віктор Лутковський

Настоятель храму святого Станіслава, єпископа та мученика у місті Городок Хмельницької області отець Віктор Лутковський розповів про культ до святого Антонія Падевського та чуда, які за Його заступництвом люди до сьогоднішнього дня отримують.

Отець-мар'янин поділився власним досвідом щоденної молитви до святого Антонія та пояснив, як затоваришувати  зі святим Антонієм.

"Маємо навчитися жити тут і зараз, не чекаючи закінчення війни!" - єпископ Микола Лучок

"Маємо навчитися жити тут і зараз, не чекаючи закінчення війни!" - єпископ Микола Лучок

Спілкувалися з Апостольським Адміністратором Мукачівської дієцезії єпископом Миколою Лучком ОР про духовну боротьбу у війні, що відбувається у серці кожного, про події російсько-української війни. Владика розповів як навчитися слухати Господа, пам'ятати, що Він завжди є поруч і наголосив на повноцінному житті все сьогодні.



Що зміниться: збільшився розмір мінімальної заробітньої плати і прожиткового мінімуму

Що зміниться: збільшився розмір мінімальної заробітньої плати і прожиткового мінімуму

У вечірній програмі спілкувалися із Галиною Казначей, експертом з питань трудового законодавства, провідним автором та консультантом тижневика "Дебет-кредит". Гостя розповіла про зміни розміру мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2022 рік, повідомляючи на що впливають ці зміни у бухгалтерській площині.
У часі програми говорили про електронні трудові книжки, страховий стаж та як перевірити свій страховий стаж на Електронному порталі Пенсійного фонду України.
Друге пришестя - як бути готовим? Притча Браяна Кавано

Друге пришестя - як бути готовим? Притча Браяна Кавано

Розпочинаючи другий розділ книги "Від серця до серця" Браяна Кавано, читали із сестрою Дам'яною Галущак притчу про важливість іспиту совісті та нашої готовності до Другого пришестя Ісуса Христа. Які запитання ми маємо ставити собі кожного дня, щоб наслідувати Христа?