Слухати Радіо

Зараз в ефірі

23:00

Слово на кожен день

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Наближаючись до православ'я

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

Чому святий Йоан Павло ІІ дуже любив Різдво?

Поділитись з друзями
З нагоди 100-річня від дня народження святого Йоана Павла ІІ та його любові до свята Різдва Христового у програмі "Християнство сьогодні" пізнавали життя та традиції Ватикану в часи понтифікату святого Папи-слов'янина.
Також у вечірньому ефірі ви почуєте колядки у виконанні святого Йоана Павла ІІ та спогади архієпископа Мечислава Мокшицького, який продовж останніх дев'яти років життя святого був його другим секретарем.
"Кожного року на Різдво він радів як дитина. Перевіряв, як іде будова вертепу на площі святого Петра.
Відсилав своїм найближчим святкові привітання. Очікував на горян з Польщі, котрі привозили до Ватикану не тільки ялинки, а й домашні ковбаси. Привозили сіно на вігілійний стіл. І те "щось", за чим так тужив Йоан Павло ІІ: частку дому, улюблених Татр, традиційні горянські колядування. Привезти з Підгалля снігу вони не могли.

Архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський, був другим секретарем Йоана Павла ІІ упродовж останніх дев'яти років його життя. Він зі зворушенням згадує кожну Вігілію у Ватикані. Передсвяткову метушню на кухні, аромат ялинок, який витав у кожній кімнаті. Кухонні табурети, що доставлялися до столу, аби при ньому вмістились усі гості. І вечори колядок щоденно - аж до Трьох Царів. Сторічний пісенник, який ставав у пригоді всім, хто цього потребував. Йоану Павлу II не потрібна була допомога пісенників. Він завжди колядував по пам'яті.

Йоан Павло ІІ довгі роки вчив нас тому, що Різдво Христове - це більше, ніж нам здається. Більше, ніж дванадцять страв на столі у Святвечір. І більше, ніж гора подарунків під ялинкою. В папських апартаментах подарунків під ялинкою взагалі не було.

Як згадує архієпископ Мокшицький, вечеря теж не складалася з дванадцятьох страв. Але зате відчувалося, що в цьому домі дійсно на когось чекають. А коли Йоан Павло ІІ виглядав на небі першу зірку, то робив це не тому, що впав у дитинство і отримував від того задоволення. А тому, що ця зірка була символом іншої зорі -тієї, що вказувала шлях до Вифлеєму. Якщо її видно, то значить невдовзі вже народиться Ісус. «У цій Дитині - Сині, якого нам було дано, - казав Папа, - знаходимо відраду для наших душ та істинний хліб, що ніколи не скінчиться».

Щороку після Пастирки він переносив фігурку Ісуса з Базиліки святого Петра до вертепу, збудованого на площі. І в цьому зворушливому жесті була не лише дань традиції - у ньому відчувалась турбота про маленького Бога, котрий, хоч і великий, став безпритульним, бо ніхто не схотів прийняти Його під свій дах.

«Свої Його не прийняли». Все, що казав і чинив Йоан Павло ІІ під час Адвенту та Різдва, робив для того, щоб свої Його таки прийняли. Щоб ми Його прийняли. Під час Різдва - і кожного дня".
Уривки з книги "Місце для кожного. Розповідь про святість Йоана Павла ІІ"

Відгуки

Як надати відпустку або організувати роботу батьків під час карантину? Відповідає Галина Казначей

Як надати відпустку або організувати роботу батьків під час карантину? Відповідає Галина Казначей

Галина Казначей, експерт з питань трудового законодавства, провідний автор та консультант тижневика "Дебет-кредит" розповіла про нові умови надання відпусток та організацію роботи батьків під час карантину.
Притча про відповідальність та зрілість

Притча про відповідальність та зрілість

Читаючи притчу "Уставай!" Браяна Кавано із сестрою Дам'яною Галущак, розмовляли про зрілість, самостійність та відповідальність кожного з нас. Аналізуючи життєву ситуацію між батьком та його 45-ти річним сином, ведучі роздумували над змістом розірвання "пуповини" з батьками.
"Ще до проголошення Незалежності України "духовна відлига" розпочалася у Закарпатті", - отець Андрій Немченко

"Ще до проголошення Незалежності України "духовна відлига" розпочалася у Закарпатті", - отець Андрій Немченко

Отець Андрій Немченко продовжив говорити про духовну віднову Церкви після радянської влади. 
Священник з Ордену Братів Менших Францисканців на прикладі життя сім'ї Булеца Януша та Анци, говорив про любов до Бога, розпізнання та прийняття Божої волі.
Чому стан здоров'я щитовидної залози надзвичайно важливий для жінки?

Чому стан здоров'я щитовидної залози надзвичайно важливий для жінки?

У новому випуску програми "Між нами дівчатами" спілкувалися з лікаркою акушером-гінекологом вищої категорії, кандидаткою медичних наук - Захурдаєвою Ларисою Дем'янівною.
В часі програми, обговорювали роль щитовидної залози в організмі жінки.
Притча про молитву за сина

Притча про молитву за сина

У другій програмі з циклу "Притчі та роздуми" говорили з сестрою Дам'яною Галущак про молитву батьків. Продовжили читати збірку Браяна Кавано.
Спілкуючись зі слухачами, почули багато свідчень про те, як молитва за дітей вплинула на життя.