Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:10

Житія святих

В ефірі

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

Давайте підтримаємо ініціативу зведення скульптурного образу Богородиці Пресвятої Діви Марії

Поділитись з друзями
Створено: 2015-07-01

З часів буремних подій на майдані та повалення пам’ятника Леніну в Києві 8 грудня 2013 р. з’явилася ініціатива громадських діячів підтримана лідерами християнських конфесій щодо встановлення скульптури Пресвятій Діві Марії, як нашій Матері, Цариці і Покровительці.

Були здійснені необхідні заходи щодо подачі проекту зведення пам’ятника до відповідниї державних органів Київської міської адміністрації. Процес цей йде складно, безліч перепон виникає. Віруючим людям зрозуміло, лукавий не бажає уславлення Богородиці та й ще на місці, де декілька десятиліть стояв більшовицький бовван, кат України, знищувач Церкви.

Але Цариця Миру — Пресвята Діва Марія — завжди перемагає!

Громадські активісти звертаються з проханням до всіх небайдужих до ЩОДЕННОЇ молитви Розарію біля постаменту поваленого пам’ятника в Києві (на розі вулиці Хрещатик та бульвару Шевченка). Саме на цьому місті вірні хочуть молитися в намірах встановлення скульптурного образу Діви Марії. Саме до цього місця привезений камінь з Меджигір’я (місця таких знаних і шанованих багаторічних об’явлень Богоматері). Молитва відбувається на вервиці спеціально привезеної і освяченої також у Меджигір’ї.

Вчора на таку молитву зібралося 8 осіб. Давайте зробимо так, щоб нас стало на молитві біля цього місця 80, 800, 8000 осіб. І Богородиця нас почує, заступиться і змилосердиться над нами та над Україною.

Для тих, хто хоче більше дізнатися про ініціативу встановлення скульптурного образу Пресвятої Богородиці в Києві — наводимо наступні матеріали:

З цією ініціативою, ще під час революційних подій на Майдані Незалежності в 2013/14 рр., виступили активіста з числа киян – представників різних християнських деномінацій, котрих підтримали та благословили вищі настоятелі Української Православної Церкви Київського Патріархату (Святіший Патріарх Філарет), Української Православної Церкви (Блаженнійший Митрополит Онуфрій), Української Греко-Католицької Церкви (Блаженніший Архієпископ Станіслав Шевчук) та Римо-Католицької Церкви в Україні (Високопреосвященні архієпископи Мечислав Мокшицький і Петро Мальчук). Ініціативу підтримали Автомайдан, Всеукраїнська Спілка Офіцерів та командири добровольчих батальйонів, що перебувають в зоні АТО. А 21 листопада 2014 р., в Річницю початку Революції Гідності, відповідний пакет документів було передано Головному архітектора м. Києва пану Сергію Целовальнику. Проект і звернення передали православні священики о. Микола Фатич та о. Юрій Ільків, а також один з активістів впровадження цієї ініціативи – пан Іван Яворський.

Українська столиця недаремно вважається колискою східнослов’янського християнства. Ще до офіційного впровадження Христової віри на землях Київської Русі, тут існували давні християнські традиції, розвивалось життя Церкви. За легендою, ще св. Апостол Андрій благословив дніпрові кручі, на котрих пізніше постало місто Київ. Перекази та історичні матеріали вказують, що християнами були київські князі Аскольд і Дир, віру у Христа сповідувала св. Княгиня Ольга. А у 988 році святий рівноапостольний князь Володимир офіційно долучив пращурів сучасних українців до християнської родини.
Й впродовж усіх наступних століть особливим вшануванням в українському народі тішилась Пресвята Богородиця Діва Марія. Свідченням цього може бути хоча б той чудовий образ Матері Оранти, що прикрашає надвівтарну частину київського Собору Премудрості Божої (Софіївського Собору), й котрий єдиний лишився неушкодженим з часу його створення у 1049 році, за що отримав в народі назву «Нерушима Стіна». Присвячені Пріснодіві Марії й дві найбільші святині українського Православ’я – Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра та Свято-Успенська Почаївська Лавра. Також істинним Оберегом стали для українських земель, на приклад, Зарваницький та Бердичівський чудотворні Образи Богородиці чи фігура Божої Матері в Кам’янці-Подільському, возведена над колишнім мінаретом на знак звільнення Поділля від чужоземної неволі. Не зайвим буде згадати й те, що під Покров Пресвятої Богородиці віддавали свою звитягу і саме життя українські вояки від часів козацтва, через гайдамацькі повстання, рухи спротиву часів двох світових війн до наших днів, до сучасного Українського Війська. Й навіть на Майдані в м. Києві під час Революції Гідності фігура Діви Марії особливо надихала вірян до молитви з надією на перемогу. Тим більш це важливо зараз, коли Україна переживає усі страхіття неоголошеної війни та агресії щодо її народу та території.
Під час вже згаданих буремних подій, котрі увесь світ цілком слушно називає «Революцією Гідності», в Києві було повалено один з останніх зовнішніх символів тоталітаризму – пам’ятник Ульянову-Леніну, що на Бессарабці. Можна по-різному ставитись до тих методів, якими це відбувалось, але сам позитив події важко заперечувати. Впав ідол, який став унаочненням, провідним символом найкривавішої, найжорстокішої імперії ХХ століття. І місце, на якому він стояв, відверто потребує очищення та освячення.
Саме тому ми пропонуємо і просимо встановити на цьому місці пам’ятку Тій, котру у всьому світі називають Царицею Миру, котра є Матір’ю Спасіння: «Жінка, зодягнена в сонце, і місяць під ЇЇ стопами, а на голові Її вінець із дванадцятьох зірок» (Од. 12, 1). На наше глибоке переконання, такий пам’ятник був би чудовим знаком перемоги українського народу над злом за Її заступництвом та вишнім Захистом України!
В разі позитивного вирішення цього питанні та прийняття рішення про спорудження скульптурного образу Богородиці, активні християни м. Києва, готові взяти на себе фінансові витрати на реалізацію відповідного проекту.

   активіст-Яворський Іван Іванович та православні священники



Відгуки

18 золотих правил Магдалини Морано

18 золотих правил Магдалини Морано

У 1868 році, займаючись в школі і одночасно працюючи, Магдалина зуміла отримати диплом викладача. Вона стала вчителем і пообіцяла Богові, заради блага молоді, зробити педагогічну діяльність своєю місією.
"Важко було залишитись у Києві, коли дізнався, що фігурую у розстрільних списках", - єпископ Віталій Кривицький

"Важко було залишитись у Києві, коли дізнався, що фігурую у розстрільних списках", - єпископ Віталій Кривицький

19 серпня ординарій Київсько-Житомирської дієцезії, єпископ Віталій Кривицький відзначив свій 50-річний ювілей!
В ексклюзивному інтерв'ю для Радіо Марія (доступна відеоверсія і на нашому YouTube-каналі) Його Первосвященство розповів про найнебезпечніші дні війни для своєї  дієцезії: бомбардування семінарії у Ворзелі, вольове рішення залишатись у Столиці та служіння у лавах ЗСУ семінариста РКЦ.
Крім того, єпископ Віталій Кривицький поділився історією втрати своїх батьків, доцільність приїзду Папи Франциска та ставлення до спорту та алкоголю.
Подяка за пожертви для Радіо Марія в січні 2022 р.

Подяка за пожертви для Радіо Марія в січні 2022 р.

Вітаємо всіх слухачів Радіо Марія та щиро дякуємо за підтримку радіо в новому 2021 році, адже завдяки Вашим молитвам, промоції та пожертвам ми працюємо та розвиваємося

Подяка за пожертви для Радіо Марія в грудні 2021 р.

Подяка за пожертви для Радіо Марія в грудні 2021 р.

Дорога Родина Радіо Марія! Вітаємо з Різдвом Христовим та щиро дякуємо за пожертви, які були надані для утримання радіо в грудні та й в усьому 2021 році

Подяка за пожертви для Радіо Марія у листопаді 2021 р.

Подяка за пожертви для Радіо Марія у листопаді 2021 р.

Дякуємо всій Родині Радіо Марія за підтримку нашого радіо. Ваша молитва і пожертва дозволили, як завжди, забезпечити безперебійне радіомовлення