Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:00

Житія святих

В ефірі

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція з храму свв.ап Петра і Павла (Рівне)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

Діва Марія - джерело нашої віри. Богородиця знає та розуміє наші страждання, - отець Гжегож Вавжиняк

Поділитись з друзями
"Як через заслуги сестри Мойсея - Міріам відкривалися джерела в пустелі, так і через Діву Марію ми маєємо благодать спасіння через Ісуса Христа". Діва Марія - джерело нашої віри. Катехизу про покликання ма місію Богородиці проводить отець Гжегож Вавжиняк. 
Мало хто знає що означає ім'я Марія. Біблісти мають декілька гіпотез значення цього імені. В івриті Марія звучить, як Міріам. Мар - значить Господь (тобто - це пані, яка має таку гідність). Другий корінь -рум- означає піднесення. Тобто Марія має місію прославляти Бога, як і кожен християнин та Церква сьогодні. Ми, як християни покликані величати Бога, - розповідає отець Гжегож Вавжиняк.

Як і більшість, я також цікавлюся значенням свого імені та шукаю святих, які носили це і'мя. Тому допускаємо, що Марія також шукала в Святому Писанні та в Єврейській традиції осіб, які носили подібне ім'я. Досліджуючи цю тему ми знаходимо, що у Мойсея була сестра Міріам. Вона дивилася на корзинку з маленьким Мойсеєм - спостерігала та доглядала цю корзинку з немовлям. Біблія пише, що Міріам була дівчинкою (альмах). І в Святому Писанні ми читаємо у пророка Ісаї: "Сам Господь дасть вам знак. Ось дівчина зачне і народить сина і дасть Йому ім'я Еммануїл" (Ісаї 7:14


Коли ми живемо в Церкві - нам передається традиція - багатство, яке не прописане в Біблії. Ця Єврейська традиція (мідраш) згадує, що Міріам запрошує народ прославляти Бога після переходу через море та загибель Єгипетського війська. Так і Марія запрошує нас прославляти Бога

Отже, дякуючи заслугам сестри Мойсея Бог відкривав джерела в пустелі. Перше із цих джерел мало назву Мара. Вода в ньому була непридатна до пиття, гірка. Тоді Мойсей вкинув туди дерево і вода стала придатною. Дослідники доводять, що Мойсей кинув туди гірке оливкове дерево. Вони запитують, а чому він кинув гірке дерево у гірку воду і як вона стала придатною до пиття? Виявляється, що Бог у нашому житті гіркість лікує гіркістю. Через хрест - рятує життя. Не завжди Його методи солодкі. Наприклад, Марія стоїть біля хреста де розіп'ятий її син і переживає гіркість. Але ця біль в результаті призводить до спасіння життя людства.

Отже, як через заслуги сестри Мойсея Міріам відкривалися джерела в пустелі, так і через Діву Марію ми маємо благодать спасіння через Ісуса Христа.

Марія знає наші страждання. Вона панує сьогодні.

Отець Гжегож Вавжиняк.

Слухайте програми на тему Діва Марія
Дівоцтво - дар, носієм якого є Діва Марія
Марія померла, заснула чи вознеслася?
Який зв'язок мають Діва Марія та праматір Єва?
В Меджугор'ї Діва Марія показує, що з Україною
В чому сьогодні можна наслідувати Діву Марію?
Матінка Божа найкраще показує нам Ісуса Христа
Сім страждань Богородиці.


Відгуки

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

Про створення фізичного світу та людини в циклі програм про Євангеліє Царства. В ефірі священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.
У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорить про страждання. Як навчитися приймати терпіння?
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

"Що я можу зробити сьогодні такого, щоб полегшити страждання людей?". Про актуальність особи отця Піо для Українців сьогодні розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк. Програма до 55-ї річниці смерті Святого 23 вересня 2023 року. 
Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

"Тут педагог знаходиться на рівні з дітьми. Він нічого не розповідає, він не передає знання". Про методику Монтессорі у навчально-виховному процесі розповідає заступник директора з навально-виховної роботи, вчитель біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська. м. Житомир.