Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Резонанс

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Вальдемаром Павельцем

12:00

Ангел Господній

12:30

Концерт привітань та гарного настрою

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

"Диявол постійно нав'язує нам думку, шо Бог нас використовує!" - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Створено: 2021-09-14
Передача: Катехиза
Священник тлумачить Догматичну конституції "Dei Verbum" в контексті Старого Завіту з циклу програм Другого Ватиканського собору.
(Історія спасіння у книгах Старого Завіту)

14. Всемилостивий Бог, турботливо прагнучи спасіння усього людського роду і приготовляючи його, особливим рішенням вибрав Собі народ, якому довірив свої обітниці. Уклавши союз із Авраамом (пор. Бут. 15:18) і з людом Ізраїлю через Мойсея (пор. Вих. 24:8), Він об’явив Себе обраному Ним народові словами й ділами як єдиний правдивий і живий Бог, щоб Ізраїль на власно-му досвіді відчув, якими є шляхи Божі для людей, а вслухаючись у слова про-років, устами яких промовляв Бог, з дня на день глибше і ясніше розумів ці шляхи та щораз ширше свідчив про них серед інших народів (пор. Пс. 22:28–29, 96:1–3; Іс. 2:1–4; Єр. 3:17). Провіщена, описана і пояснена священними авто рами ікономія спасіння міститься у книгах Старого Завіту як істинне Боже слово, тому ці богонатхненні книги зберігають непроминущу вартість: “Все бо, що було написане давніше, написане нам на науку, щоб ми мали надію через терпеливість і утіху, про які нас Писання навчають” (Рим. 15:4).
(Значення Старого Завіту для християн)

15. Устрій Старого Завіту був укладений передусім для того, щоб приготувати, заповісти через пророків (пор. Лк. 24:44; Йо. 5:39; 1 Пт. 1:10) і за допомогою різних прообразів представити пришестя Христа, Ізбавителя світу, і месіянського Царства. Тож книги Старого Завіту, відповідно до обставин людського роду перед часом здійсненого Христом спасіння, відкривають усім пізнання Бога і людини, а також способів, якими справедливий і милосерд-ний Бог діє щодо людей. Ці книги, хоч і містять речі недосконалі й тимчасові, показують справжню Божу педагогіку28. Тому християни повинні побожно приймати ці книги, які виражають живе сприйняття Бога і містять величні вчення про Бога, спасенну мудрість про людське життя, чудесні скарби молитов і в яких, врешті, криється таїнство нашого спасіння. (Єдність обох Завітів)16. Бог, натхненник і автор книг обох Завітів, так мудро вчинив, щоб Но-вий Завіт був прихований у Старому, а Старий – розкривався в Новому.
29. Бо хоч Христос своєю кров’ю установив Новий Союз (пор. Лк. 22:20; 1 Кор. 11:25), книги Старого Завіту, повною мірою залучені до євангельського проповіду-вання30, набувають і розкривають у Новому Завіті своє повне значення (пор. Мт. 5:17; Лк. 24:27; Рим. 16:25–26; 2 Кор. 3:14–16), а також, своєю чергою, проливають світло на Новий Завіт і пояснюють його.

Відгуки

КРЕДИТИ. БОРГИ. АЗАРТ.

КРЕДИТИ. БОРГИ. АЗАРТ.

Кредити. Азарт. Борги. Цикл катехиз про формування християнського характеру у сфері фінансів від брата-капуцина, отця Юрія Зелінського.
Який зв'язок між культурою смерті та зраненою сексуальністю людини? Розповідає отець Олександр Могильний

Який зв'язок між культурою смерті та зраненою сексуальністю людини? Розповідає отець Олександр Могильний

Отець-капуцин Олександр Могильний в катехизі говорив на тему причинно-наслідкових факторів між культурою смерті та зраненою сексуальністю людини.
Сучасна ідеологія пропагує ситість та байдужість до інших, - отець Андрій Педай

Сучасна ідеологія пропагує ситість та байдужість до інших, - отець Андрій Педай

Катехиза отця Андрія Педая із цикла програм по твору Федора Достоєвського "Брати Карамазови". Тут говоримо про монолог Великого інквізитора з Христом, який описано в книзі "Брати Карамазови".
Чи є сенс мріяти про повну єдність християн?

Чи є сенс мріяти про повну єдність християн?

В свято Навернення апостола Павла з отцем Міхалом Бранкевичем говорили про єдність, адже саме в цей день в Католицькій Церкві закінчується Тиждень молитов про єдність християн. На початку священник пояснює значення терміну "екуменізм", також називає головний гріх, який впливає на роз'єднання послідовників Христа.
"Святий Франциск Асизький може прийти і допомогти, а через свій досвід і порадити", - о.Петро Франків

"Святий Франциск Асизький може прийти і допомогти, а через свій досвід і порадити", - о.Петро Франків

В ранковій Катехезі монах-францисканець конвентуальний, отець Петро Франків розповідає про святого Франциска Асизького. За словами катехита, найяскравішими якостями святого Франциска були смирення та простота. Через ці якості людина зможе правильно бачити своє життя. Також від простоти і смирення залежить, чи людина щаслива та чи вміє інших робити щасливими.