Слухати Радіо

Зараз в ефірі

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Наближаючись до православ'я

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

"Диявол постійно нав'язує нам думку, шо Бог нас використовує!" - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Створено: 2021-09-14
Передача: Катехиза
Священник тлумачить Догматичну конституції "Dei Verbum" в контексті Старого Завіту з циклу програм Другого Ватиканського собору.
(Історія спасіння у книгах Старого Завіту)

14. Всемилостивий Бог, турботливо прагнучи спасіння усього людського роду і приготовляючи його, особливим рішенням вибрав Собі народ, якому довірив свої обітниці. Уклавши союз із Авраамом (пор. Бут. 15:18) і з людом Ізраїлю через Мойсея (пор. Вих. 24:8), Він об’явив Себе обраному Ним народові словами й ділами як єдиний правдивий і живий Бог, щоб Ізраїль на власно-му досвіді відчув, якими є шляхи Божі для людей, а вслухаючись у слова про-років, устами яких промовляв Бог, з дня на день глибше і ясніше розумів ці шляхи та щораз ширше свідчив про них серед інших народів (пор. Пс. 22:28–29, 96:1–3; Іс. 2:1–4; Єр. 3:17). Провіщена, описана і пояснена священними авто рами ікономія спасіння міститься у книгах Старого Завіту як істинне Боже слово, тому ці богонатхненні книги зберігають непроминущу вартість: “Все бо, що було написане давніше, написане нам на науку, щоб ми мали надію через терпеливість і утіху, про які нас Писання навчають” (Рим. 15:4).
(Значення Старого Завіту для християн)

15. Устрій Старого Завіту був укладений передусім для того, щоб приготувати, заповісти через пророків (пор. Лк. 24:44; Йо. 5:39; 1 Пт. 1:10) і за допомогою різних прообразів представити пришестя Христа, Ізбавителя світу, і месіянського Царства. Тож книги Старого Завіту, відповідно до обставин людського роду перед часом здійсненого Христом спасіння, відкривають усім пізнання Бога і людини, а також способів, якими справедливий і милосерд-ний Бог діє щодо людей. Ці книги, хоч і містять речі недосконалі й тимчасові, показують справжню Божу педагогіку28. Тому християни повинні побожно приймати ці книги, які виражають живе сприйняття Бога і містять величні вчення про Бога, спасенну мудрість про людське життя, чудесні скарби молитов і в яких, врешті, криється таїнство нашого спасіння. (Єдність обох Завітів)16. Бог, натхненник і автор книг обох Завітів, так мудро вчинив, щоб Но-вий Завіт був прихований у Старому, а Старий – розкривався в Новому.
29. Бо хоч Христос своєю кров’ю установив Новий Союз (пор. Лк. 22:20; 1 Кор. 11:25), книги Старого Завіту, повною мірою залучені до євангельського проповіду-вання30, набувають і розкривають у Новому Завіті своє повне значення (пор. Мт. 5:17; Лк. 24:27; Рим. 16:25–26; 2 Кор. 3:14–16), а також, своєю чергою, проливають світло на Новий Завіт і пояснюють його.

Відгуки

Як полюбити свій Хрест? Розповідає отець Андрій Немченко

Як полюбити свій Хрест? Розповідає отець Андрій Немченко

У прем'єрній катехизі отець-францисканець Андрій Немченко розповідав про значення хреста у житті кожної людини. Священник, пригадуючи святих Олену та Костянтина, розповів про історію віднайдення і воздвиження Хреста.
У часі програми катехит наголошував на трьох кроках на дорозі до вічного життя: зректися самого себе, взяти свій Хрест і йти за Христом.

"Ми вміли йти на діалог навіть тоді, коли влада спонукала нас до силових дій!" - єпископ Віталій Кривицький

"Ми вміли йти на діалог навіть тоді, коли влада спонукала нас до силових дій!" - єпископ Віталій Кривицький

18 вересня РКЦ в Україні відзначає 700-річчя відновлення Київської дієцезії.
Говоримо про невіданні храми, відносини с владою, церковну інфраструктуру, гроші, покликання та ковід-паспорти.
"Є версія, що мені мстяться власники борделів проти яких я свого часу виступав", - отець Юстин Бойко

"Є версія, що мені мстяться власники борделів проти яких я свого часу виступав", - отець Юстин Бойко

Ієромонах УГКЦ отець Юстин Бойко просить розібратися Патрульна поліція Львівської області та  Служба безпеки України  в інциденті, що триває у Львові і має за мету дискримінувати священство.  


Про які "ворота пекла" йдеться у Євангелії від Марка?

Про які "ворота пекла" йдеться у Євангелії від Марка?

Отець Гжегож Вавжиняк продовжує цикл катехез на тему "До джерел нашої віри на Святій Землі". 
В цій серії ми віртуально переносимося до Кесарії Филипової, де Ісус мандрує разом зі своїми учнями. Це місце особливе. Там був розміщений язичницький храм богу "пану". Саме там Петро визнав Ісуса Христа помазанцем Божим. Під час катехези почуєте глибоку екзегезу Євангелія від Марка 8, 27-35.
"Автентичність деяких реліквій викликає сумнів. Їх не може бути так багато!" - отець Міхал Бранкевич

"Автентичність деяких реліквій викликає сумнів. Їх не може бути так багато!" - отець Міхал Бранкевич

14 вересня РКЦ відзначає урочистість ‬Воздвиження Всечесного Хреста.