Продовжуємо говорити про Декрет про апостолят мирян.
БАЖАЮЧИ ПОБІЛЬШИТИ апостольську діяльність Народу Божого, Священний
Собор звертається уважливо до християн мирян, яких властиву й необхідну ролю в місії Церкви він уже згадав на іншому місці. Бо апостоляту мирян, який випливає з самого їхнього християнського покликання, ніколи не може забракнути Церкві. Якою
спонтанною та плідною була ця діяльність в початках Церкви, показують самі Священні Писання (пор. Діян. 11, 19-21; 18, 26; Рим. 16, 1-16; Фил. 4, 3).
А наші часи не меншої вимагають ревности від мирян; більше того, сучасні обставини вимагають ще більшого і ширшого їх апостоляту. Зростаюче щораз число людей, поступ науки і техніки, тісніші взаємини між людьми не тільки безмежно поширили поле апостоляту мирян, по більшій часті для них лише відкритого, але також поставили нові проблеми, що вимагають їхнього підприємчивого клопотання і змагань.
Тим більше настійливим став цей апостолят, чим більше зросла, як і треба, автономія багатьох ділянок людського життя, деколи навіть з певним відхиленням від етичного і релігійного ладу, і з тяжкою небезпекою для християнського життя.
А крім того, в багатьох країнах, в яких є дуже мале число священиків, - а іноді трапляється, що й вони в служінні позбавлені належної свободи, - без співпраці мирян Церква ледве могла б бути приявна і діяльна.
Відгуки
Абатиса жіночого Бенедиктинського абатства матінка Клара з Житомира розповідала про святу Клару Ассізьку, засновницю ордену кларисинок.
Брат-капуцин Сергій Воронюк, продовжує свій цикл катехез на Радіо Марія. Це чергова серія присвячена темі покликання. Катехит наголошує на тому, що покликання в християнському розумінні варто розвивати. Священник переконаний, що кожен з нас зможе найбільше зробити для України, для народу, якщо буде в своєму Богом дарованому покликанні. Не там де нам зручно, де нам комфортно, не страшно, - але там де нас поставив Бог.
У чому саме полягає феномен святої Едити Штайн?
Продовжуючи тему попередньої катехези, "Про що діти не кажуть батькам?", отець Вальдемар Павелець говорить про час як вираз любові. У світі існує вислів: "час - це гроші", а блаженний Кардинал Стефан Вишинський говоиив: "час - це любов". Саме ця фраза береться за основу науки. Висновок катехези: "Найпрекрасніший дар який можемо дати один одному - це наша присутність".
Настоятель парафії Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії, отець Роман Казьмерчак продовжив цикл програм присвячених зверненню до сімей Святого Івана Павла ІІ.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.