Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Хресна Дорога

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Молитовна лінія

19:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

"Для нас важливо жити згідно Слова Життя та втілювати у життя написане", - ділиться сестра Донателла

Поділитись з друзями
Створено: 2020-01-23
Передача: Катехиза
У програмі спілкувалися із сестрами руху фоколяріїв Глорією, Мірою та Донателлою. Гості розповідали про створення руху Фоколярі, життя спільноти та ділилися досвідом духовного життя із слухачами Радіо Марія.
Січень 2020 року

                 «Поводилися з нами з неабияким милосердям» (Ді 28,2)
Двісті сімдесят шість вцілілих із затонулого корабля потрапляють на узбережжя одного з островів Середземного моря після двох тижнів поневірянь розбурханим морем. Вони всі промоклі, знесилені й охоплені жахом, бо відчули власне безсилля перед стихією природи і віч-на віч зустрілись зі смертю. Серед них присутній в’язень, який їде до Риму, щоб постати перед судом імператора.
Це не хроніка подій наших днів, а розповідь про досвід апостола Павла, якого везли у Рим, щоб його місію євангелізатора увінчати свідоцтвом мучеництва.
Він, скріплений непохитною вірою в Боже Провидіння, незважаючи на своє становище в’язня, зумів підтримувати всіх інших товаришів по нещастю, аж допоки не причалили до острова Мальта.
Тут, місцеві мешканці виходять їм назустріч, садовлять і пригощають довкола великого вогнища, аби дати їм змогу відновити сили. І надалі під час їх перебування знову огортають їх своєю турботою. Наприкінці зими, десь через три місяці, вони дадуть їм все необхідне для їх подальшої безпечної подорожі.

                    «Поводилися з нами з неабияким милосердям»
Павло та інші потерпілі від корабельної аварії відчувають на собі гаряче і конкретне милосердя з боку людей, яких ще не осяяло світло Євангелія. Вони приймають їх не поспішно і безособово, а відповідають на безпосередні потреби своїх гостей без упереджень культурного, чи релігійного, чи соціального характеру. Подібне прийняття потребує залучення кожної людини зокрема і цілої спільноти загалом.
Здатність приймати іншого закладена в ДНК людини як створіння, що носить на собі відбиток образу милосердного Отця, навіть коли християнська віра в ній ще не розгорілася або ж, навпаки, ослабла. Це закон, записаний в людському серці, що його виявляє і високо цінить Слово Боже, від Авраама, аж до вражаючого об’явлення Ісуса: «Бо я… чужинцем був, і ви мене прийняли».
Сам Господь дає нам силу своєї благодаті, щоб наша слабка воля осягнула повноту християнської любові.
Через цей досвід Павло нас також навчає покладатися на дію Божого Провидіння, визнавати і шанувати добро, отримане через конкретну любов багатьох людей, котрих зустрічаємо на своєму шляху.

                        «Поводилися з нами з неабияким милосердям»
Цей вірш з книги Діянь апостолів був запропонований християнами різних Церков острова Мальта як гасло для Тижня молитви за єдність християн 2020 року.
Дані спільноти разом підтримують численні ініціативи на користь бідних та емігрантів: вони роздають їжу, одяг та іграшки для дітей, проводять для них заняття з англійської мови, щоб допомогти їм легше інтегруватися в суспільство. Таким чином вони прагнуть посилювати в собі цю здатність приймати іншого, а також бажають підтримувати сопричастя між християнами, що належать до різних Церков, аби засвідчувати єдність віри.
А як ми засвідчуємо братам Божу любов? Яких зусиль ми докладаємо, щоб творити єдину родину, солідарне місто, справді людяну суспільно-свідому громаду? Ось що нам пропонує К’яра Любіх:
«Ісус нам показав, що любити означає приймати іншого таким, яким він є, у спосіб, як Він прийняв кожного з нас. Приймати іншого з його смаками, з його поглядами, з його недоліками, з його відмінностями. [...] Вивільнити для нього місце в своєму серці, витісняючи всяке упередження, осуд та інстинктивне бажання відкинути. [...] Ми нічим не віддаємо більшої слави Богові, ніж стараннями прийняти свого ближнього, бо тоді ми закладаємо основи для братнього сопричастя. І ніщо не дає такої слави Богові, як правдива єдність між людьми. Єдність притягує присутність Ісуса посеред нас, а Його присутність перетворює все. Наближаймося ж до кожного нашого ближнього з бажанням прийняти його всім своїм серцем і досягнути з ним чи зараз, чи пізніше взаємної любові».

 Летіція Магрі

Відгуки

Що особливо варто знати про Пасхальний Тридіум? - розповідає отець Рафал Мишковський

Що особливо варто знати про Пасхальний Тридіум? - розповідає отець Рафал Мишковський

Отець Рафал Мишковський детально поясняє знаки, символи та жести пасхального тридіуму. 
"Досконала любов полягає в тому, щоб зносити вади ближніх, і не дивуватися їхніми слабкостями", - о.Віталій Козак

"Досконала любов полягає в тому, щоб зносити вади ближніх, і не дивуватися їхніми слабкостями", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак на Радіо Марія розповідає про те, як свята Тереза з Лізьє розуміла любов до ближнього і що означає віддавати життя за ближнього.
Місія  сім'ї в сучасному світі?

Місія сім'ї в сучасному світі?

Отець Олександр Кушта розпочинає цикл катехиз "Теологія тіла в навчанні святого Папи Йоана Павла ІІ". Програма присвячена єдності та нерозривності шлюбу.
Святий Йоан Ліствичник та повчання про зцілення від наслідків гріха

Святий Йоан Ліствичник та повчання про зцілення від наслідків гріха

Про одного із найбільших подвижників Церкви - Йоана Ліствичника - розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів), отець Олег Кіндій.


"П'ята заповідь наголошує, що людське життя священне", - отець Руслан Михалків

"П'ята заповідь наголошує, що людське життя священне", - отець Руслан Михалків

Про пʼяту Божу заповідь розповідає ректор Вищої Духовної Семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі, отець Руслан Михалків.