До Всесвітнього дня мігранта та біженця священник УГКЦ, отець Віталій Храбатин, говорив на тему: "Мігранти як знак нашого часу".
В Україні вже 150 років ми залишаємо свої домівки та їдемо шукати щастя, хліба десь в іншому місці і носимо у своїх серцях ностальгію (болісна туга за своєю Батьківщиною). Але згодом, часто на схилі літ, повертаємося, бо сумуємо за батьківським домом, родиною, нашою Батьківщиною.
У Католицькій Церкві особливу увагу на мігрантів звертають 106-й рік. Від часів Першої світової війни, коли "могутні ділили землю", за словами Папи Бенедикта XV, ніхто не помічав простих звичайних людей-мігрантів.
Церква дивиться на біженця не лише, як на мігранта, який потребує, але називає його місіонером, він йде та проповідує Євангеліє, там де є. Саме тому Папа Франциск називає мігрантів та біженців знаком нашого часу.
Традиційно до важливих подій Єпископ Риму підготував папське Послання. У посланні окрім основних порад подає шість пар дієслів – пізнавати, щоб розуміти; наближатися, щоб служити;
слухати, щоб примиритися; ділитися, щоб зростати; залучати, щоб сприяти;
співпрацювати, щоб будувати – він пропонує також деякі роздуми стосовно
того, як втілювати ці рекомендації в контексті кризи, спричиненої
пандемією COVID-19.
Відгуки
7-го грудня РКЦ згадує Отця Церкви святого Амвросія Медіоланського.
Отець Міхал Бранкевич продовжує цикл христологічних програм. Мова пішла про особливу роль Христа у церкві.
Кустош Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, продовжив цикл програм про святу Терезу від Дитяти Ісус. Священник переказує наскільки було великим прагнення святої любити. Але Тереза вчить, що перед тим, як навчитися любити, варто вміти дякувати і прощати, навчитися шляхетності.
"
Неміч людини проявляється у спокусах та повсякчасно потребує Бога.
Наслідки первородного гріха чинять людину слабкою. Цінність в немочах можемо пізнати, коли визнаємо їх перед Богом у батьківській любові. Про силу, що об'являється в безсиллі розповідає
отець Григорій Рогацький, згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ. Івано-Франківськ.
Сестра Марта Пшивара тлумачить 80 Псалом. Як зрозуміти, що саме Господь хоче сказати цим псалмом конкретно тобі?
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.