Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Св.Літургія з Санктуарію Летичівської Богородиці (Летичів)

19:00

Трансляція молитовних чувань

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

"Немовлят, які загинули на війні, в майбутньому варто зарахувати до числа мучеників", - Митрополит Олександр Драбинко

Поділитись з друзями
Створено: 2022-04-18
Передача: Захристія
В програмі "Захристія" Митрополит Переяславський і Вишневський Православної Церкви України - Владика Олександр Драбинко. Говоримо про особливості Страсного тижня, святкування Великодня у стані війни, Благодатний вогонь та пасхальну радість на тлі смертей.


Хоч Христос Воскрес, але смерть не покинула цей світ. Ми отримали надію на життя вічне і саме тому, що Христос Воскрес. Я впевнений, що всі наші співвітчизники, які були невинно закатовані цими (російськими)ред. виродками, які прийшли на нашу землю, будуть з Господом в Раю святкувати Пасху нетління. Я не виправдовую вбивць, які роблять злочини. Вони будуть покарані і місце їхнє з Юдою. Цьогорічну Паску ми сприймаємо по-особливому, оскільки вона народжує нових мучеників для Царства Божого. Радість має бути від того, що ми ще живемо, хоча ми в скорботі за тих, кого вже не побачимо. В цю Пасхальну ніч ми посильно будемо молитися за них. Воїни-захисники досконало виконують заповідь, яку дав Спаситель. Особливо немомлята і діти, які були вбиті на цій війні, я вважаю, що їх взагалі в майбутньому варто зарахувати, як Вифлеємських дітей - мучениками за Христа. Це буде новий сонм мучеників, нових українців, нової Церкви, нового нашого покоління.

Відгуки

Хто були перші ченці в Україні, і який монастир є найдавнішим?

Хто були перші ченці в Україні, і який монастир є найдавнішим?

В ефірі Радіо Марія український історик, релігієзнавець, журналіст. Науковий співробітник Інституту історії Церкви Українського Католицького Університету,  Володимир Мороз розповідає про історію чернецтва на теренах сучасної України. В програмі ви почуєте відповідь на питання, який монастир являється матір'ю монашества Руси, і хто з ченців є родоначальниками монашої традиції в Україні.
"Молитва споглядання є найбільш високою сходинкою духовного життя", - о.Віталій Козак

"Молитва споглядання є найбільш високою сходинкою духовного життя", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак у черговій катехезі знайомить слухачів Радіо Марія з духовністю святої Терези Авільської. У попередніх програмах ми дізналися про чотири труднощі, які свята Тереза переживала під час молитви. У цій програмі священник починає розповідь про чотири етапи містичної молитви. На першому етапі свята Тереза наголошує на важливості зосередженння та споглядання під час молитви.

"Ісус проявив свою любов у найбільш шокуючий спосіб", - о.Міхал Бранкевич

"Ісус проявив свою любов у найбільш шокуючий спосіб", - о.Міхал Бранкевич

Продовження циклу "Христологія", який на Радіо Марія веде отець Міхал Бранкевич. У цій серії йдеться про Воплочення Христа від Діви Марії. Священник занурює слухачів у Таємницю пришестя Бога на землю в людському тілі і пояснює, що Христос переймає фізіологічні риси від своєї Матері — Богородиці. Однак, догматика Церкви також вказує, що, прийнявши людське тіло від Марії, Ісус залишається повноцінним Богом.
Жінка-воїн, годувальниця, покірна слугиня, - це все про Богородицю. Чому у Марії так багато образів?

Жінка-воїн, годувальниця, покірна слугиня, - це все про Богородицю. Чому у Марії так багато образів?

У день свята Покрови Пресвятої Богородиці в програмі "У Ваших намірах" отець Міхал Бранкевич пояснює чому Церква використовує так багато образів Богородиці, адже Марію ми можемо побачити як матір-годувальницю, часом як покірну слугиню, а буває іконографія її змальовує як жінку-воїна. Чому поляки Богородиці дали титул Гетьманки, і чи відповідають ці образи богословській традиції слухайте в програмі.
У чому особливість 90-го Псалма і чому його читають, коли страшно?

У чому особливість 90-го Псалма і чому його читають, коли страшно?

У попередній програмі ми завершили ознайомлення з 50-м Псалмом. Цією програмою розпочинаємо новий цикл, у якому Ви матимете можливість почути тлумачення 90-го Псалма. Він належить до групи найчастіше вживаних псалмів. У народі цим псалмом моляться під час життєвих випробувань, коли страшно або під час нападів злого духа. Однак його роль у церковній літургії значно глибша. Автор програми — протоієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський.