В програмі "Захристія" Митрополит Переяславський і Вишневський Православної Церкви України - Владика Олександр Драбинко. Говоримо про особливості Страсного тижня, святкування Великодня у стані війни, Благодатний вогонь та пасхальну радість на тлі смертей.
Хоч Христос Воскрес, але смерть не покинула цей світ. Ми отримали надію на життя вічне і саме тому, що Христос Воскрес. Я впевнений, що всі наші співвітчизники, які були невинно закатовані цими (російськими)ред. виродками, які прийшли на нашу землю, будуть з Господом в Раю святкувати Пасху нетління. Я не виправдовую вбивць, які роблять злочини. Вони будуть покарані і місце їхнє з Юдою. Цьогорічну Паску ми сприймаємо по-особливому, оскільки вона народжує нових мучеників для Царства Божого. Радість має бути від того, що ми ще живемо, хоча ми в скорботі за тих, кого вже не побачимо. В цю Пасхальну ніч ми посильно будемо молитися за них. Воїни-захисники досконало виконують заповідь, яку дав Спаситель. Особливо немомлята і діти, які були вбиті на цій війні, я вважаю, що їх взагалі в майбутньому варто зарахувати, як Вифлеємських дітей - мучениками за Христа. Це буде новий сонм мучеників, нових українців, нової Церкви, нового нашого покоління.
Відгуки
Ваш відгук буде першим
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.
Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Ієрей Православної Церкви України, отець Петро Лопатинський пропонує Вашій увазі восьму програму з циклу "Молитва Отче наш". В цій серії священник коментує заклик "І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватницям нашим". Що криється у цій фразі і чи можливо повністю пробачити, слухайте у годинному ефірі.
В програмі "Захристія", український історик і релігієзнавець, кандидат історичних наук, доктор філософії, доктор теології, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, Сергій Шумило. Мова йде про афонську монашу традицію. Слухач отримає задоволення від розповіді, як виглядає день афонського ченця, чи користуються вони (ченці) телефонами, та що сталося з "Міс Всесвіт" після того як вона обманом потрапила на Святу Гору.
Отець Віталій Козак в цій серії переказує слухачам, яким важким було розлучення святої Терези від Дитяти Ісус із батьківським домом. Ця катехеза присвячена вступу до Кармелю. Священник зачитує спогади останнього вечора з рідними перед від'їздом до монастиря. Катехит також пригадує свої емоції які він переживав перед вступом до монастиря.
В програмі "У Ваших намірах" говорили про значення хреста. Чому його бояться демони? Чи варто хрест носити відкрито на грудях? Чи правильно сприймати хрест як оберіг?
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.