Найближчої суботи українці цілого світу пригадуватимуть чергові роковини страшної трагедії ХХ століття - голодомору, який вчинила злочинна комуністична сталінська влада проти населення України.
В цій програмі автор, отець Михайло Карнаух говорить про Церкву в роки голодомору 1932-1933: яким чином Церква допомагала голодуючому населенню, хто з єпископів зазнав голодної смерті, чому саме Центральна Україна постраждала найбільше і до чого тут УАПЦ?
Українське сільське населення перед голодомором було надзвичайно релігійним, хоча влада вже розпочала антирелігійну кампанію. В українських селах стрімко розвивалася антикомуністична ідея і лише геноцид міг її зупинити. Селяни відмовлялися іти в колгоспи, відбувалися масові "розкуркулення". Бували випадки, коли священник брав на утримання від багатого селянина якусь частину зерна, щоб не відібрали. І коли в нього знаходили збіжжя, відразу вказували на Церкву, яка вона багата.
В цих же роках на Церкву наклали великі податки, часом парафіяни не мали змоги сплатити податки, і писали звернення, аби влада ліквідувала спільноту. Таким чином храми зачинялися. Для того, щоб скомпроментувати Церкву, влада в храм звозила зерно, а потім показово ганьбила Церкву, що мовляв, скільки вона має хліба. В 1932 році по цілій Україні було зачинено 30 храмів. Чимало випадків було, коли Церква в особі своїх священників і єпископів намагалася організувати допомогу голодуючим, натомість ці ініціатори відразу каралися, розтрілом, або засланням до Сибіру.
Відгуки
Незабаром відбудеться IV Всеукраїнська зустріч осіб які задіяні у душпастирство родин. Дана програма є анонсом цієї події. Автор катехези, отець Вальдемар Павелець наголошує, що до цієї зустрічі запрошені усі родини, які готові поділитися своїм досвідом. Катехит заохочує родини допомагати пресвітерам у своїх парафіяльних спільнотах у вихованні молодих сімей.
Чергова програма з циклу катехез, в яких отець Віталій Козак, настоятель Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві розповідає про життя святої Терези від Дитяти Ісус. Цей ефір описує як відбувалося приготування святої Терези до таїнства Миропомазання.
Отець Віталій Козак на Радіо Марія продовжив слухачів знайомити з життям святої Терези від Дитяти Ісус. Якщо попередня катехеза була присвячена події Першого Причастя святої, то під час цієї науки почуєте про прагнення страждати, і це прагнення народжується у майбутньої святої відразу після прийняття Святих Тайн. Так співпало що цей ефір проходить в 98-му річницю канонізації святої Терези від Дитяти Ісус.
Ієрей Православної Церкви України, отець Петро Лопатинський продовжує цикл програм "Молитва як стояння перед Богом" де коментує "Молитву Господню". В цій, третій серії, автор коментує заклики: Нехай святиться Ім'я Твоє, нехай прийде Царство Твоє". В програмі почуєте тлумачення імен Божих, їх освячення, а також дізнаєтеся чим насправді є Царство Боже у християнському розумінні.
В цій катехезі отець Міхал Бранкевич коментує Пастирську конституцію Другого Ватиканського собору - Gaudium et Spes (Радість і надія). Повна назва — Пастирська конституція про Церкву в сучасному світі «Gaudium et Spes». Затверджена папою Павлом VI 7 грудня 1965 року. Під час програми автор пояснює пункт документу, в якому йдеться про культуру і труднощі обов'язків відносно людини.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.