Слухати Радіо

11:20

Катехиза

В ефірі

Царице Неба

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафіст

"Духовна боротьба – це не одноразова подія, а постійний процес зростання та розвитку", - Наталя Галущак

Редактор та ведуча Тернопільської студії Наталія Галущак розповідає про щоденну боротьбу в духовному житті.
Тема духовної боротьби в щоденному житті є дуже глибокою та актуальною для багатьох. Ось декілька аспектів, які можна розглянути.

1. Внутрішні конфлікти 

- Добро проти зла. Щоденно ми стикаємося з виборами, де потрібно відрізнити правильне від неправильного. Це може проявлятися у спокусах, бажанні сказати неправду, заздрості, гніві тощо. Духовна боротьба полягає у свідомому виборі добра, навіть коли це складно. 

- Лінь та прокрастинація проти дисципліни. Боротьба з власною інертністю, бажанням відкласти важливі справи є частиною духовного зростання. Розвиток самодисципліни допомагає нам реалізовувати свій потенціал та досягати цілей. 

- Страхи та невпевненість проти віри та мужності. Щоденні виклики можуть викликати страх та сумніви у власних силах. Духовна боротьба полягає у подоланні цих почуттів, вірі у краще та знаходженні внутрішньої мужності. 

- Гординя проти смирення. Спокуса вважати себе кращим за інших, зациклюватися на власних досягненнях може заважати духовному розвитку. Боротьба полягає у вихованні смирення, вмінні визнавати свої помилки та цінувати інших.

2. Зовнішні виклики 

- Негативний вплив оточення. Ми постійно перебуваємо під впливом інформації, думок та поведінки інших людей. Духовна боротьба полягає у здатності зберігати власні цінності та переконання, не піддаватися негативному впливу. 

- Несправедливість та страждання. У світі існує багато болю та несправедливості. Духовна боротьба може проявлятися у збереженні віри та надії у важкі часи, у прагненні допомогти іншим та змінити світ на краще. 

- Спокуси матеріального світу. Сучасне суспільство часто пропагує культ споживання та матеріального успіху. Духовна боротьба полягає у здатності не піддаватися цим спокусам, цінувати нематеріальні речі та знаходити справжнє задоволення у духовному зростанні.

3. Інструменти для духовної боротьби

 
- Молитва та медитація. Регулярна духовна практика допомагає зміцнити внутрішній зв'язок, знайти спокій та отримати мудрість для прийняття рішень. 

- Вивчення священних текстів та духовної літератури. Читання книг, які надихають та дають розуміння духовних принципів, може стати цінним інструментом у боротьбі. 

- Спілкування з духовним наставником або однодумцями. Обговорення своїх переживань та пошук підтримки у людей зі схожими цінностями може допомогти подолати труднощі. 

- Самовдосконалення та самоаналіз. Регулярна оцінка своїх вчинків, роздуми над своїми мотивами та прагнення стати кращою версією себе є важливою частиною духовної боротьби. Кожен день приносить нові виклики, і наша здатність протистояти негативним впливам та робити свідомі вибори на користь добра визначає наш духовний шлях.



Фото: https://www.facebook.com/


Слухати інші програми:

Як християнин має віддати своє життя, зрікаючись себе?
Меджугор'є: місце, де небо торкається землі
Чи може людина стати вільною?
Ревна молитва. Перемагаємо свої тривоги, слідуємо своєму покликанню.
Ревна молитва - ваша сім'я
Подорож учнів до Емаусу

Подорож учнів до Емаусу

Нам, християнам, потрібно об'єднуватися і подорожувати цим життям з Ісусом, іти Господньою дорогою. Тему  про подорож до Емаусу розкриває у програмі отець Василь Іванів, Чину Найсвятішого Ізбавителя, УГКЦ.
2025-05-02 00:00:00
"Мене не завжди маєте з собою..." - цінуймо той час, коли Ісус приходить у гості

"Мене не завжди маєте з собою..." - цінуймо той час, коли Ісус приходить у гості

Вікарій парафії Божого Милосердя у Тернополі, отець Назарій Зузак, РКЦ, пояснює слова Ісуса: "Мене не завжди маєте з собою". Вони не применшують важливості допомоги бідним, а наголошують на необхідності цінувати та використовувати моменти особливої близькості з Ісусом, бо такі моменти не є постійними. Ми повинні бути уважними до Його "приходу" в наше життя і реагувати на це з любов'ю та відданістю.
2025-04-14 00:00:00
Як я можу подолати гріх у своєму житті?

Як я можу подолати гріх у своєму житті?

Будьте милосердні до себе та до інших. Пам'ятайте, що подолання гріха - це процес, а не одноразова подія. Будьте терплячими до себе, покладайтеся на Бога, і Він допоможе вам у цій боротьбі. Говоримо про подолання гріха у щоденному житті з отцем Василієм Іванівим, Чину Найсвятішого Ізбавителя, УГКЦ.
2025-03-25 00:00:00
"Справжнє милосердя йде від серця, а не від бажання отримати похвалу чи визнання", - отець Назарій Зузак

"Справжнє милосердя йде від серця, а не від бажання отримати похвалу чи визнання", - отець Назарій Зузак

Справжнє милосердя народжується не з показової самопожертви, а з внутрішнього співчуття та емпатії. Разом з вікарієм парафії Божого Милосердя у Тернополі, отцем Назарієм Зузаком, дослідимо, з чого починається цей шлях до милосердної любові, яка зцілює та об'єднує.
2025-03-17 00:00:00
Божа любов на Голгофі

Божа любов на Голгофі

"Божа любов на Голгофі – це любов, яка відновлює, яка зцілює, яка дарує надію", - отець Василь Іванів Чину Найсвятішого Ізбавителя УГКЦ.
2025-03-14 00:00:00