З перемогою Джамали на Євробаченні, світ заговорив про депортацію кримськотатарського народу і вже дворічну російську анексію з особливою пристрастю, зворушений музичними образами пісні «1944» і особистою історією бабусі співачки Назил-хан. Ця історія була геть не поодинокою, трагедія чотирьох діб травня 44 вміщується в десятки тисяч свідчень, як очевидців так і їх пращурів. Ми пропонуємо почути історію з перших вуст, то ж викладаємо минулорічний ефір пам’яті до річниці депортації кримських татар. Унікальні архівні записи людей, котрі пережили депортацію 44 року, свідчення очевидців і коментарі канд.. історичних наук, етнографа Олени Соболєвої в «Рецептах життя».
«А как нас выслали, вы, наверно тоже не знаете. 18 мая поголовно, всех. По всему Крыму. В 4 часа утра стучаться, солдаты с автоматами. Нас сначала на улицу выгнали. А спросоня, десять лет, што я, много знала? Ну, там я накинула это, пальтишко. И ночная рубашка. Вышли на улицу, а двор не такой уж большой, вывели сразу возле, далеко не уходить, возле дома. Сели мы, вот так вот пушка стоит. Не пушка, а пулемет. Соседей тоже выводят...» - Муслімова Мусфере 1933 р.н., народилась в селы Чегерчи (Салин) Ленінського р-ну.
«Каждый день, каждый день ждали. Мы же не винные, мы же невиновные. Может были там какие-то виноватые люди. Мы же невиновные. Ни за что, наверное, думаем, разбираться будут. Кто виноват, того оставят, а кто невиноват – обратно. Каждый день ждали, каждый день ждали. И не дождались» - Абдураімова Местура 1935 р.н., народилася в с. Кучук-Асс Роздолинський (Ак-Шейхский) р-н.
«Это я по себе испытывал. По себе. Я не знал веру. Хотя моя мать верующая, но я не обратил внимание на это. Я говорю, почему, потому, что нас воспитывали в таком. А когда я сюда вернулся уже, я и подумал, что человек должен во что-то верить. Иначе это не жизнь. Я должен убедиться, я должен что-то делать, для себя, для человечества, я должен для кого-то. Для чего мы на свете живем? Что-то после себя оставить, добро. Только добро. Когда я начал все это, об этом думать, я перевоспитывал себя. Все это переломил. Советскую идеологию» - Муслімов Рефат1932 р.н., народився в с. Коз Судд. Р-ну.
Відгуки
З нагоди публікації книги "Кехарітомене" на українській мові авторства отця Домініка Хмелевського SDB, спілкувалися з перекладачем Андрієм Берекець. Гість розповів про історію знайомства з отцем Домініком та його книгами. Також у програмі почуєте як потоваришувати з Марією та до чого Вона нас запрошує.
Спілкувалися з Апостольським Адміністратором Мукачівської дієцезії єпископом Миколою Лучком ОР про духовну боротьбу у війні, що відбувається у серці кожного, про події російсько-української війни. Владика розповів як навчитися слухати Господа, пам'ятати, що Він завжди є поруч і наголосив на повноцінному житті все сьогодні.
В програмі "40 хвилин про головне" прессекретарка релігійної місії "Карітас-Спес Україна" Тетяна Калініченко розповідає про діяльність організації в умовах російсько-української війни. За словами Тетяни, поле діяльності "Карітас-Спес Україна" на нинішній день надзвичайно широке. Насамперед це гуманітарна поставка ліків, харчів та засобів гігієни. Деякі офіси "Карітас-Спес" працюють в окупованих росією містах та містах, які потерпають від масових бомбардувань.
У програмі "Рецепти життя" гостювали українського співака, музиканта,
композитора, переможця телепроектів "Шанс", "Голос Країни 2", учасника
національного відбору на конкурс "Євробачення" 2011 року - Павла
Табакова.
Гість розповів про львівську школу-мюзиклу, директором та
викладачем, в якій він працює.
Співак і композитор також розповів про
свої творчі плани, у тому числі і про написання рок-опери про Андрея
Шептицького.
Священник бразилієць отець Лукас Перозі Жорже, який працює вікарієм у парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Києві та служить у місії святої Джеми Галгані, був гостем чергової програми "Рецепти життя".
Гість розповів про дитинство, суворе виховання батька, місце Бога та роль Неокатехуменальної спільноти у житті християнина, наводячи приклади із реальних ситуацій рідних та близьких.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.