Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:00

Розарій

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

«Епізоди із місцевих свят «УМХ» на Тернопільщині. Екскурс у 1933 р.»

Поділитись з друзями
Про «Місцеве свято «УМХ» в Тернопільському воєводстві» розповідає Тернопільський історик та краєзнавець Володимир Салук

Протягом літа 1933 року на Тернопільщині було проведено ряд місцевих свят «Українська молодь Христові». Ці заходи слідували після успішного головного дійства «УМХ», яке відбулося у Львові 6-7 травня. Святкування організовували в повітових центрах і центрах церковних деканатів, де збиралася величезна кількість молоді, духовенства і громадськості.

В основному місцеві свята «Українська Молодь Xристові» відбувалися за відповідною програмою, в котру входили урочисті Богослужіння, проповідь, молитви, заприсяження молоді на вірність Христові та маніфестаційні походи. Проте, майже у кожному населеному пункті були свої цікаві особливості. Зазвичай свято мало не тільки релігійний характер, а також було виявом національного єднання українців, які зазнавали утисків у тодішній Другій Речі Посполитій. Тому, проведення такого масового заходу часто наштовхувалося на опір влади чи поліції. Та попри все ці святкування дали добрі плоди – духовне й патріотичне піднесення, створення молодіжних католицьких товариств.

Найбільш масові свята вдалося провести у Чорткові, де зібралося 14860 осіб із 41 парафії. Місто Копичинці змогли зібрати біля 5000 тисяч осіб, які прибули підводами, на конях, а то й пішком і принесли з собою свої церковні хоругви та організаційні прапори. У Микулинцях Тернопільського повіту на святі зійшлися представники кільканадцяти довколишніх сіл із кількома оркестрами. Своєрідно проходило свято в містечку Коропець, де на двох дзвіницях задзвонили по 33 рази (в честь 1900-річчя Воскресіння Христа-Спаса, який прожив на Землі 33 роки).

Про всі ці епізоди мова йде у цьому випуску передачі із дослідником українського молодіжного католицького руху Володимиром Салуком.

Відгуки

Шкільництво і виховання молоді

Шкільництво і виховання молоді

о. Теодор Дутчак (ЧСВВ УГКЦ) викладач  Бучацького ліцея ім. Св. Йосафата розпочинає новий цикл програм: "Християнська педагогіка". Тема передачі: традиція Василіянського Чину.

"Праведник є той, хто визнає свою немічність та слабкість", - отець Василій Іванів

"Праведник є той, хто визнає свою немічність та слабкість", - отець Василій Іванів

Отець Василь Іванів (ЧНІ УГКЦ) розпочинає новий цикл програм Життя у Святому Дусі. Тема програми: "Життя в теперішній хвилині".
"Щоб увірувати не потрібно шукати доказів", - митрополит Нестор Писик

"Щоб увірувати не потрібно шукати доказів", - митрополит Нестор Писик

Про один з Господських празників Томину неділю у програмі говоримо з митрополитом Тернопільським та Кременецьким Нестором Писиком, ПЦУ
"На Воскресінні Христовому побудована ціла Церква", - митрополит Нестор Писик

"На Воскресінні Христовому побудована ціла Церква", - митрополит Нестор Писик

Світлий тиждень після Христового Воскресіння - це не завершення празнику, а продовження. Більш детальніше про Світлий тиждень говоримо з митрополитом Тернопільським та Кременецьким Нестором Писиком, ПЦУ"Євхаристія - це живий зв'язок з Богом", - митрополит Нестор Писик

"Євхаристія - це живий зв'язок з Богом", - митрополит Нестор Писик

Про таїнства Євхаристії та Священства у програмі говоримо з митрополитом Тернопільським та Кременецьким Нестором Писиком, ПЦУ