Молитва
Дитяча катехиза
Меса
Годинки
Житія святих
Слово на кожен день
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
Ангел Господній
Пісня Перемоги
Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Молитовна лінія
Дитяча катехиза
В родині "Радіо Марія"
Катехиза
Ця програма Magistra vitae з істориком Юрієм Комаровим присвячена висвітленню подій щодо здійснення Росією політики з ліквідації автономії України періоду гетьманування Павла Полуботка (1722-1724) та Данила Апостола (1727-1734)
Продовжуючи тему здійснення колоніальної політики Росії щодо України розповіли нашим слухачам про діяльність наказного гетьмана П. Полуботка (зображення — на світлині), його прагнення нейтралізувати діяльність Малоросійської колегії, неоднозначність його постаті, боротьбу за відстоювання автономії Гетьманщини, його арешт, звинувачення Петром І у зраді й трагічну загибель у Петропавлівській фортеці.
Нагадали слухачам й про дуже популярну на початку 1990-х рр. легенду, яка виникла у ХІХ ст. про “скарб” Полуботка. Буцімто перед арештом гетьман відправив скарби до Англії, де вони повинні були зберігатися в банку спочатку Ост-Індійської компанії, а потім в Англійському банку, і зважаючи на проценти, які “накапали” за три століття, українцям “винні” колосальні кошти.
Бурхливий перебіг історичних подій цього періоду тісно пов’язаний також із так званими палацовими переворотами в Росії, царюванням Катерини І, Петра ІІ, Анни Іоанівни.
У 1727 р. було дозволено обрати нового гетьмана, яким став Данило Апостол (на світлині — зображення гетьмана, що зберігається в Національному музеї у Варшаві). Для Гетьманщини сталося певне послаблення наступу на автономію: скасована Малоросійська колегія, скоротилася кількість російських військ, скасовані податки, Київ повернувся під владу гетьмана. Все це було тактичним відступом з боку Росії, своєрідною реакцією на зміну політичної кон'юнктури. Стратегічний наступ не припинявся.
Однак, Данилу Апостолу все ж вдалося поповнити державний земельний фонд, здійснити реформу судочинства, заснувати скарбницю та забезпечити Гетьманщині перший річний бюджет.
Зі смертю Д. Апостола розпочинається новий етап посилення колоніального наступу Росії на автономні права України. Але про це — в наступних програмах.
Продовжуємо розгляд подій української революції в циклі програм Magistra vitae з істориком Андрієм Руккасом, дослідником, доцентом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Цього разу говорили про політичну боротьбу в другій половині 1917 р. та проголошення ІІІ Універсалу Центральної Ради
Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, дослідником Андрієм Руккасом, доцентом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка була присвячена подіям української революції у червні – липні 1917 р.
Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим продовжила минулу розповідь про Лютневу революцію 1917 р. Як її події проходили в Україні, як сформувалася українська Центральна Рада, чому так важливо сьогодні – під час збройної військової агресії росії – докладно дослідити проголошення української державності?
Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим була присвячена революційним подіям лютого 1917 р., що призвели до падіння самодержавства. Чому і як царат впав? Які невідкладні завдання постали? Як ці події вплинули на українську революцію 1917-1920 рр.?
Гостем історичної програми Magistra vitae цього разу став кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, автор більше як 120 наукових праць Андрій Руккас; досліджували першу світову війну
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.