Духовні читання
Катехиза
Акафист
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Біблійні читання
Святий дня
Молитва
Дитяча катехиза
Житія святих
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Слово на кожен день
Молитовна лінія
Трансляція літургії із студії Радіо Марія
Житія святих
Катехиза
Ангел Господній
Пісня Перемоги
Ця програма Magistra vitae з істориком Юрієм Комаровим присвячена висвітленню подій щодо здійснення Росією політики з ліквідації автономії України періоду гетьманування Павла Полуботка (1722-1724) та Данила Апостола (1727-1734)
Продовжуючи тему здійснення колоніальної політики Росії щодо України розповіли нашим слухачам про діяльність наказного гетьмана П. Полуботка (зображення — на світлині), його прагнення нейтралізувати діяльність Малоросійської колегії, неоднозначність його постаті, боротьбу за відстоювання автономії Гетьманщини, його арешт, звинувачення Петром І у зраді й трагічну загибель у Петропавлівській фортеці.
Нагадали слухачам й про дуже популярну на початку 1990-х рр. легенду, яка виникла у ХІХ ст. про “скарб” Полуботка. Буцімто перед арештом гетьман відправив скарби до Англії, де вони повинні були зберігатися в банку спочатку Ост-Індійської компанії, а потім в Англійському банку, і зважаючи на проценти, які “накапали” за три століття, українцям “винні” колосальні кошти.
Бурхливий перебіг історичних подій цього періоду тісно пов’язаний також із так званими палацовими переворотами в Росії, царюванням Катерини І, Петра ІІ, Анни Іоанівни.
У 1727 р. було дозволено обрати нового гетьмана, яким став Данило Апостол (на світлині — зображення гетьмана, що зберігається в Національному музеї у Варшаві). Для Гетьманщини сталося певне послаблення наступу на автономію: скасована Малоросійська колегія, скоротилася кількість російських військ, скасовані податки, Київ повернувся під владу гетьмана. Все це було тактичним відступом з боку Росії, своєрідною реакцією на зміну політичної кон'юнктури. Стратегічний наступ не припинявся.
Однак, Данилу Апостолу все ж вдалося поповнити державний земельний фонд, здійснити реформу судочинства, заснувати скарбницю та забезпечити Гетьманщині перший річний бюджет.
Зі смертю Д. Апостола розпочинається новий етап посилення колоніального наступу Росії на автономні права України. Але про це — в наступних програмах.
Ця програма Magistra vitae з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України Українського державного університету ім. М. Драгоманова, присвячена бурхливим подіям нашої історії – встановленню радянської державності, впровадженню т.зв. воєнного комунізму та формуванню більшовицького режиму
Цього разу в програмі Magistra vitae з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України Українського державного університету ім. М. Драгоманова, досліджували Західноукраїнську Народну республіку
Продовжуємо розгляд подій Директорії УНР в циклі програм Magistra vitae разом з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України Українського державного університету ім. М. Драгоманова
Продовжуємо розгляд української революції в циклі програм Magistra vitae. Цього разу пропонуємо зануритися в події Директорії Української Народної Республіки разом з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України Українського державного університету ім. М. Драгоманова
Гість сьогоднішньої програми «В Родині Радіо Марія» – отець Руслан Михалків, колишній вихованець, а зараз шостий ректор Вищої Духовної семінарії Пресвятого Серця Ісуса, доктор морального богослов’я.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.