Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:30

Катехиза

В ефірі

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Хресна Дорога

07:40

Гіркі жалі

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

Глава УГКЦ Блаженнійший Святослав ШЕВЧУК: "Осердям Різдва - є народження МАЙБУТНЬОГО!"

Поділитись з друзями
В ефірі програми Архіпастир ВІДПОВІДАЄ поговорили про те, що означає для християнина Різдво Христове? Чи є вірогідність, що у найближчому часі греко-католики перейдуть на григоріанський календар, які для цього є перепони? У що вил'ється об'єднання УГКЦ і єпархії УАПЦ? Згадали і ключові запитання, що поставив нам 2015 рік, а саме: Чому маємо допомагати переселенцям? Хто має опікуватися матерями загиблих солдатів на сході України? Які душевні рани мають капелани після фронту,  і чи зможуть вони повернутися до спокійного служіння в парафіях? Поцікавились, за що найбільше боліло серце БЛАЖЕННІЙШОГО у минулому році? Чому варто прагнути повернення Крима у склад України, і чи живі ще цінності МАЙДАНУ у серцях тих, хто керує нашою країною...
- Ми християни святкуємо народження нашого СПАСИТЕЛЯ! - Наголошує БЛАЖЕННІЙШИЙ. - Ми святкуємо ТАЇНСТВО ВОПЛОЧЕННЯ. Саме про це читаємо у євангелиста Йоана, - через Котрого і Ким Бог Отець сотворив увесь світ. - Творець усього, минулого і сучасного, а головне, МАЙБУТНЬОГО сьогодні народився. Саме це - є осердям Різдва Христового.
Осердям християнської віри, не є якась думка, чи термін, а реальна ОСОБА Сина Божого - одного з Трійці. Якщо ми глобоко зрозуміємо і переживемо зустріч з ЦІЄЮ особою, яка народилася, тоді справді ми відчуємо зміст християнської віри і значення Різдва!
Ми розглядаємо запитання переходу на григоріанський календар, але не можу сказати, що це справа найближчого майбутнього. Де-факто, велика кількість вірних нашої церкви ВЖЕ святкують Різдво за григоріанським календарем. Зокрема, в країнах української діаспори. В Україні ж, ми святкуємо за юліанським календарем. Цьому існують, як історичні, дисциплінарні, так і міжцерковні передумови. Ми добре знаємо, що для християн достеменно невідомий точний День Народження Ісуса Христа. З історії відомо, що дискусії щодо календаря - часто народжували поділ. Зокрема УГКЦ пережила болючі внутрішні дебати у США. Мені б хотілося, щоб сьогодні це питання піднімала не лише ієрархія, а й пересічні вірні. Окрім того, питання календаря - це екуменічне питання. Ми маємо вирішувати його разом з православними.
Якщо по-справжньому хочемо робити добро, не маємо запитувати у людини, до якої конфесії вона належить. Це варто пам'ятати і по відношенню до переселенців. Вони ж бо не мають місця, ДЕ СВЯТКУВАТИ РІЗДВО. Святкуючи цей праздник, залишіть їм порожнє місце за столом. Таким чином, Спаситель зможе РЕАЛЬНО увійти у вашу оселю. Ісус Христос також був переселенцем, бо не мав навіть, місця де народитися.
В минулому році у мене, особливим чином боліло серце за наших солдатів. За того хлопця, що втратив кінцівку. Боліло серце, коли мама оплакувала сина, що загинув під час війни. Це наш спільний біль - незалежно від віросповідування.
Чи живі ідеали Майдану в серцях наших політиків? Скажу чесно, я - НЕЗНАЮ. Я думаю, ідеали МАЙДАНУ ВІЧНІ. А ті моделі негідної поведінки де-яких поважних осіб - минуть. Ми стали на шлях будівництва нової держави. Старі інституції прогнили. Ми постійно спостерігаємо невідповідність тої системи - з тим НОВИМ життям, яке вибудовуємо. Ми сьогодні маємо будувати альтернативу. Це від нас залежить.
Якщо тебе окупували іноземні війська, як можна говорити про об'єктивність волевиявлення кримчан? Вони просто бояться говорити те, що думають. В Криму живуть наші люди, і ми не можемо їх забути.


Відгуки

Що особливо варто знати про Пасхальний Тридіум? - розповідає отець Рафал Мишковський

Що особливо варто знати про Пасхальний Тридіум? - розповідає отець Рафал Мишковський

Отець Рафал Мишковський детально поясняє знаки, символи та жести пасхального тридіуму. 
Чому насправді Юда зрадив Ісуса Христа?

Чому насправді Юда зрадив Ісуса Христа?

Євангеліє страсного вівторка проводить паралель між Юдою та Петром. Розбираємось, чому Юда не покаявся і у чому полягала його головна проблема?
Хто і чому  дискредитував містику? - пояснює отець Сворад Дуда

Хто і чому дискредитував містику? - пояснює отець Сворад Дуда

Отець Сворад Дуда говорить про повернення до ортодоксії. Багато християн вважають, що єдиний і безпечний спосіб духовного життя - це звичайний шлях чеснот і таїнств.
Чому Євангеліє не цитує святого Йосифа? - відповідає отець Міхал Бранкевич

Чому Євангеліє не цитує святого Йосифа? - відповідає отець Міхал Бранкевич

19 березня Католицька Церква святкувала урочистість святого Йосифа Обручника.
Чому неможливо було спасти світ без жертви Ісуса Христа? - відповідає отець Міхал Бранкевич

Чому неможливо було спасти світ без жертви Ісуса Христа? - відповідає отець Міхал Бранкевич

"Ісус Христос приходить як Той, хто має виконати свою місію. Він приймає на себе страждання Хресної Дороги та Голготи. Для нас важливо свідомо приймати ці страждання так, як це показує Ісус Христос у Гетсимані через діалог зі своїм Отцем. Це була драма прийняття на себе цієї місії - спасіння людства через жертву на хресті", - підкреслив отець Міхал Бранкевич.