Слухати Радіо

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

Глава УГКЦ Святослав Шевчук: "Христос Воскрес для того, щоб дарувати своє воскресіння саме нам!"

Говорили про спасительну жертву Ісуса Христа, таїнство священства, страждання сучасної Україні, проблеми порозуміння в Україно-Польському діалозі та способи примирення...
Якщо говорити про ту кількість священиків, яку мала наша Церква до її ліквідації у 1946 році,- говорить Його Блаженство, -  то тоді, було якраз близько 3 тисяч священиків! (станом на 2016 рік УГКЦ має близько 3300 священиків, а також 1100 монахів та монахинь, - Авт.). В той час наша Церква мала лише три єпархії. Тобто, можна сказати, що після 25 роках існування нашої церкви ми повернулися до стартової цифри. Якщо ж говорити про ту кількість викликів, які стоять перед нами, і ту фактичну кількість духовенства, яку ми маємо, то можна говорити, що сьогодні відчуваємо дуже великий брак священиків!  Для прикладу, тільки для нашої київської архієпархії, яка охоплює 5 областей, ми потребуємо - 50 священиків, яких ми не маємо! Сьогодні маємо 700 семінаристів, що є не дуже великим показником, раніше бувало і 800 і 1000 семінаристів! Я хотів би звернутися до наших молодих слухачів, які можливо слухатимуть нашу програму: "Вступайте в семінарії, вступайте до наших монастирів, ми вас дуже потребуємо! Божий люд волає до неба і просить священиків!" Можливо за всі роки, що ми разом пережили зараз найбільш сприятливий момент для євангелізації нашого суспільства!

Найбільшим цілителем національної пам'яті і українців і поляків був Йоан Павло ІІ! Всі народи після двох Світових воєн мали безліч ран. В ХХ столітті ми пережили з поляками дві війни, ми досі маємо живих свідків цих подій, чи це так легко перекреслите і забути? Якщо швидко забути, то це може повторитися. Який рецепт об'єднаної Європи нам залишив святий Йоан Павло ІІ? Це взаємне прощення! Він говорив: "Нехай прощення дароване і прийняте перетвориться на цей цілющий бальзам, який доторкнеться наших ран і зцілить їх" Дуже глибокі слова! Я думаю українці ще мають почути їх і прийняти. Формула примирення, яку він нам залишив, що вже 30 років існує проста: прощаємо і просимо прощення. Ця фраза може бути банальним сентиментом для людей, які її несерйозно сприймають, які будуть говорити, що це не є виразом історичної дійсності. Але на мою думку, історики ніколи  не примирять поляків і українців, тим більше політики, хоча і одні і інші мають зробити свою роботу, ми повинні разом досліджувати історію, щоб ми мали дійсну картину. Роль політиків не ятрити рани, не інструменталізовувати історії і не міфілогізовувати її...

Наша пасхальна радість полягає в тому, що Ісус Христос є разом з нами. Він Воскрес для того, щоб дарувати своє воскресіння саме нам! Коли ми спостерігаємо за втомою, яка проглядається в нашому народі, і через трагедії війни, і через недолугість наших політиків, і через незрозумілість деяких рішень, які роблять чиновники, ми десь відчуваємо себе в подібних обставинах - втоми, голоду, як це відчували і страждали ізраїльтяни, що переживали перехід від єгипетського полону до Землі Обіцяної. В такі критичні моменти коли здавалося, що ця втома руйнує все, в тому числі віру в Бога, в народа виникало питання: "А чи Бог є з нами? Чи серед нас є Бог чи ні?" Це саме той контекст, коли люди зробили собі золотого тельця. Вони хотіли, щоб бодай якийсь Бог був серед них, щоб вони не загинули серед пустелі. Подібно запитують сьогодні і українці: "Чи крокує з нами сьогодні Бог?" Відповідь очевидна - так! Він є разом з нами, Він Воскреслий приходить сьогодні до нас, подібно того, як приходив до тремтячих зі страху перед юдеями учнів крізь закриті двері, показавши рани промовив: "Мир вам!" І показав їм свої рани, показав Фомі свій бік і промовив: "Ось торкнися, і не будь не віруючим, але віруючим!" Тоді зник страх і втома, з'явився ентузіазм і апостоли розійшлися аж до краю Землі. Я би дуже хотів, щоб подібний досвід зустрічі з Воскреслим Хрестом пережили і ми -  християни України в контексті цієї Пасхи! Тому що саме із проколотого боку Христа витікає життєва сила Церкви! Він каже сьогодні тобі і мені: "Ну торкнися, Я є з тобою! Не бійся, не вертайся назад! Не думай про вигоду в єгипетському рабстві, не сумнівайся, що тобі належить йти вперед і успішно пройти цю дорогу, тому що Я тебе веду, і Я подорожую разом з тобою!"
"Все те, що порушила Єва, відновила Діва Марія", - отець Станіслав Нуцковський

"Все те, що порушила Єва, відновила Діва Марія", - отець Станіслав Нуцковський

Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
2025-03-28 00:00:00
Чим містика відрізняється від аскетики?

Чим містика відрізняється від аскетики?

Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
2025-03-24 00:00:00
Чому на гривнях зникає Бог?

Чому на гривнях зникає Бог?

У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
2025-03-24 00:00:00
"Господь запросив нас до примирення ціною життя свого Сина", - отець Міхал Бранкевич

"Господь запросив нас до примирення ціною життя свого Сина", - отець Міхал Бранкевич

У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
2025-03-24 00:00:00
Чому піст може не принести плодів?

Чому піст може не принести плодів?

Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.
2025-03-24 00:00:00