Голос народу, голос Божий
Літургія годин (Бревіарій)
Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)
Молитовна лінія
Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)
Вечірній ефір
Катехиза
Слово на кожен день
Літургія годин (Бревіарій)
Розарій
Катехиза
Відкриваючи таємниці християнства
Катехиза
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Біблійні читання
Молитва
Дитяча катехиза
У великому інтерв'ю Його Блаженство відповів на ряд запитань, які стосуються сьогодення: грядущої Пасхи за юліанським календарем, виборів в Україні та стосунків з ПЦУ після ситуації довкола прощі до Софії Києвської.
Про Пасху
“Шлях до Воскреслого Христа, до Його зпорожнілого гробу — це шлях кожної людини, всіх часів і всіх народів. Чому? Так як апостоли і вся спільнота учнів Христових до Його моменту Воскресіння, бачачи його старждання, розіп'яття і смерть — думали, що це кінець! Всі розбіглися. Не всі мали відвагу прийти до гробу, бо там стояло римське військо. Не всі мали відвагу бути поруч з Марією та Йоаном. Тобто можна сказати, що (майже) всі зрадили. Але в історію зрадником, як таким, увійшов лише Юда. Він думав, що йому немає надії на прощення. Саме тому він потрапивши в руки зневіри, розпуки, наклав на себе руки”, - тлумачить ієрарх.
"Але момент Воскресіння Христового усе міняє! Всі починають повертатися, Христос всіх збирає! Апостоли розуміють — "Надія є"! Розіп'яття, смерть, гріб — не були кінцем, але початком, початком чогось нового! Народження є там, де є Воскреслий Спаситель!
Тому ми у Пасхальну ніч хрестимо катехуменів. Це момент нового народження людини, нового сотворення. Тому, я хотів би пригадати усім: Пасха - це момент нового початку! Бачите, усі персонажі, про які я згадав, це є новим закликом і вибором для кожного з нас! Не будьмо подібними до Юди, який думає, що все пропало, немає надії, прощення, кінець! Бо так думаючи на всі обставини, навіть суспільно-політичні — ми стаємо зрадниками, зрадниками Христа, зрадниками нашої християнської віри. Візьмімо приклад з апостола Петра. Він став першим, бо був першим у наверненні”.
Про вибори
“Вибір зроблений. Тепер ми відчуємо на власній шкірі його наслідки, - підкресліює ієрарх. Якщо вибір був добрий — ми відчуємо, дай Бог добрі наслідки, якщо ж ні — відчуємо важкість того, що сталося. В будь-якому випадку ми повинні понести відповідальність! Зрілість кожного народу залежить не тільки від того, що він має здатність обирати між одним та іншим кандидатом, тою чи іншою пропозицією, але також і в тому, що зріла особа є покликаною до відповідальності! Свобода завжди пов'язана з відповідальністю!”
“Наша відповідальність не закінчується після виборів! Україна буде не такою, якою її зробить той чи інший політик, а такою, якою зробить її той чи інший народ! Ми мусимо продовжувати вибирати добро, спільне благо, підтверджувати наше прагнення будувати вільну, незалежну, європейську державу кождоденною відповідальністю!” - продовжив Блаженніший Святослав.
“Якщо ми всю відповідальність хочемо покласти на плечі того, кого обрали, то таким чином робитимемо чергове зло!
Другий момент — ми маємо контролювати владу! Дуже багато політиків йде до влади, даючи низку різних обіцянок, але потім бачимо, як протягом 24-х годин вони можуть абсолютно кардинально поміняти свої думки на ключові обіцянки чи теми, які були тієї причиною, через яку люди виявляли їм своє довір'я!” - підсумував Глава УГКЦ.
Про перше чудо за посередництвом Блаженнішого Любомира Гузара
“Ми мусимо бути слухняними по відношеню до певних канонічних норм, які говорять, яким чином процес беатифікації може розпочатися. Я звертаюся до всіх, хто нас чує: просіть у Бога про заступництво Блаженнішого Любомира! Ми сьогодні спостерігаємо, як багато людей щодня приходить до крипти нашого Собору, щоб молитися перед тлінними останками Блаженнішого Любомира Гузара. Запрошую усіх вас, приходьте! Там у крипті — є книга, в якій дуже багато людей залишають свої відгуки від пережиття духовної зустрічі з кардиналом Гузаром. Що цікаво, ми вже маємо перші свідчення про вислухані молитви — ми досліджуємо оздоровлення молодої дівчини. Чим більше таких свідчень буде, тим більше буде канонічних підстав для початку беатифікаційного процесу", - пояснив Блаженніший Святослав Шевчук.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.