Слухати Радіо

Зараз в ефірі

10:00

Розарій

В ефірі

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Хресна Дорога

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза з о. Гжегожем Вавжиняком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св. Літургія із Санктуарію Пресв'ятого Серця Ісуса (Кам'янець - Подільський)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

Глава УГКЦ Святослав Шевчук про Пасху, відмови від передвиборчих обіцянок політиків та перше чудо за посередництвом Блаженнішого Любомира Гузара

Поділитись з друзями

У великому інтерв'ю Його Блаженство відповів на ряд запитань, які стосуються сьогодення: грядущої Пасхи за юліанським календарем, виборів в Україні та стосунків з ПЦУ після ситуації довкола прощі до Софії Києвської.


Про Пасху


“Шлях до Воскреслого Христа, до Його зпорожнілого гробу — це шлях кожної людини, всіх часів і всіх народів. Чому? Так як апостоли і вся спільнота учнів Христових до Його моменту Воскресіння, бачачи його старждання, розіп'яття і смерть — думали, що це кінець! Всі розбіглися. Не всі мали відвагу прийти до гробу, бо там стояло римське військо. Не всі мали відвагу бути поруч з Марією та Йоаном. Тобто можна сказати, що (майже) всі зрадили. Але в історію зрадником, як таким, увійшов лише Юда. Він думав, що йому немає надії на прощення. Саме тому він потрапивши в руки зневіри, розпуки, наклав на себе руки”, - тлумачить ієрарх.

"Але момент Воскресіння Христового усе міняє! Всі починають повертатися, Христос всіх збирає! Апостоли розуміють — "Надія є"! Розіп'яття, смерть, гріб — не були кінцем, але початком, початком чогось нового! Народження є там, де є Воскреслий Спаситель! 

Тому ми у Пасхальну ніч хрестимо катехуменів. Це момент нового народження людини, нового сотворення. Тому, я хотів би пригадати усім: Пасха - це момент нового початку! Бачите, усі персонажі, про які я згадав, це є новим закликом і вибором для кожного з нас! Не будьмо подібними до Юди, який думає, що все пропало, немає надії, прощення, кінець! Бо так думаючи на всі обставини, навіть суспільно-політичні — ми стаємо зрадниками, зрадниками Христа, зрадниками нашої християнської віри. Візьмімо приклад з апостола Петра. Він став першим, бо був першим у наверненні”.


Про вибори


“Вибір зроблений. Тепер ми відчуємо на власній шкірі його наслідки, - підкресліює ієрарх. Якщо вибір був добрий — ми відчуємо, дай Бог добрі наслідки, якщо ж ні — відчуємо важкість того, що сталося. В будь-якому випадку ми повинні понести відповідальність! Зрілість кожного народу залежить не тільки від того, що він має здатність обирати між одним та іншим кандидатом, тою чи іншою пропозицією, але також і в тому, що зріла особа є покликаною до відповідальності! Свобода завжди пов'язана з відповідальністю!”

“Наша відповідальність не закінчується після виборів! Україна буде не такою, якою її зробить той чи інший політик, а такою, якою зробить її той чи інший народ! Ми мусимо продовжувати вибирати добро, спільне благо, підтверджувати наше прагнення будувати вільну, незалежну, європейську державу кождоденною відповідальністю!” - продовжив Блаженніший Святослав.

“Якщо ми всю відповідальність хочемо покласти на плечі того, кого обрали, то таким чином робитимемо чергове зло!

Другий момент — ми маємо контролювати владу! Дуже багато політиків йде до влади, даючи низку різних обіцянок, але потім бачимо, як протягом 24-х годин вони можуть абсолютно кардинально поміняти свої думки на ключові обіцянки чи теми, які були тієї причиною, через яку люди виявляли їм своє довір'я!” - підсумував Глава УГКЦ.


Про перше чудо за посередництвом Блаженнішого Любомира Гузара


“Ми мусимо бути слухняними по відношеню до певних канонічних норм, які говорять, яким чином процес беатифікації може розпочатися. Я звертаюся до всіх, хто нас чує: просіть у Бога про заступництво Блаженнішого Любомира! Ми сьогодні спостерігаємо, як багато людей щодня приходить до крипти нашого Собору, щоб молитися перед тлінними останками Блаженнішого Любомира Гузара. Запрошую усіх вас, приходьте! Там у крипті — є книга, в якій дуже багато людей залишають свої відгуки від пережиття духовної зустрічі з кардиналом Гузаром. Що цікаво, ми вже маємо перші свідчення про вислухані молитви — ми досліджуємо оздоровлення молодої дівчини. Чим більше таких свідчень буде, тим більше буде канонічних підстав для початку беатифікаційного процесу", - пояснив Блаженніший Святослав Шевчук.

Відгуки

"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

Отець Богдан Савицький говорив про урочистість Благовіщення. Чи могла Діва Марія відмовити Богу?
"Україна стала для мене другою матір'ю", - єпископ Мар'ян Бучек

"Україна стала для мене другою матір'ю", - єпископ Мар'ян Бучек

14 березня єпископ Мар'ян Бучек святкував свій 70-річний ювілей.З нагоди Дня народження поговорили про дружбу Його Преосвященства з кардиналом Яворським, спілкування з святим Папою Йоаном Павло ІІ, Папою Бенедиктом XVI та Папою Франциском.
"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

Отець Міхал Бранкевич коментує Gaudium et Spes (лат. Радість і надія) пастирську конституцію Другого Ватиканського собору Католицької церкви.
В конкретній передачі отець Міхал зупинився на проблемі сім'ї.


Чудеса в Києво-Печерській Лаврі. Почитання мощів | Отець Міхал Бранкевич

Чудеса в Києво-Печерській Лаврі. Почитання мощів | Отець Міхал Бранкевич

Звідки взялася традиція почитання мощів святих? Чому святого четвертують після смерті? Розмовляємо з отцем Міхалом Бранкевичем на тему особливого ставлення до тіл правдеників після їх кончини.
Якою була перша християнська Церква? - розповідає отець Сворад Дуда

Якою була перша християнська Церква? - розповідає отець Сворад Дуда

Отець Сворад Дуда говорить про духовність першої християнської Церкви. Програма з циклу історії духовного життя.