Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

Голова Комісії УГКЦ у справах молоді: «Молодь, яка емігрує, багато здобуває, але не менше втрачає…»

Поділитись з друзями
Створено: 2016-11-17
Нещодавно в Комісії УГКЦ у справах молоді відбулася зустріч голів і представників молодіжних комісій з усієї України, за винятком Донецького екзархату. Учасники зустрічі зосередили увагу на стратегічній діяльності Комісії на найближчий час. Завдання полягало в тому, аби окреслити певну ініціативу, яка б поєднала молодь з усіх єпархій. Про результати зустрічі та плани на майбутнє розповідає о. Ростислав Пендюк, голова Комісії УГКЦ у справах молоді.

Отче, Комісія у справах молоді УГКЦ чи не вперше зібралася майже в повному складі єпархіальних її представників. Про що вдалося домовитися?

До цього часу інколи було так, що єпархіальні молодіжні комісії, маючи певні плани і підходи, діяли дещо не координовано і автономно. Та ми прагнемо діяти як єдиний організм, єдиний молодіжний апостолят УГКЦ. Це жодним чином не перекреслює ідентичності кожної єпархіальної комісії. Попри це, з'ясувалося, що двох днів для такого засідання мало, бо неможливо фундаментально підійти до проблемних питань й опрацювати їх належним чином. Однак нам допомагала Олена Карнаух із Фундації «Духовне відродження», яка модерувала нашу працю професійно. Тож нам вдалося досягнути певних домовленостей.

У якому напрямку молодіжний апостолят буде розвиватися далі?

Насамперед ми прагнемо підготувати навчальну програма для семінаристів і священиків, аби допомогти їм поглибити своє розуміння молоді. Бо створюється таке враження, що багато священиків щиро намагаються працювати із молодими людьми та інколи їм бракує розуміння динаміки. Молодь змінюється разом із навколишнім світом, натомість ми, як Церква, часто відстаємо. Це не означає, що ми повинні гнатися за змінами, однак маємо вміти на них реагувати. Тож наразі ведуться переговори із партнерами в УКУ та закордоном, аби нам вдалося втілити цю ідею в життя, щоб наші душпастирі стали справжніми експертами.

Також ми гадаємо, що важливо організувати всецерковну молодіжну подію (з’їзд, фестиваль, форум), яка би єднала всю молодь. У майбутньому ми прагнемо долучати до таких подій молодь із поселень.

А ще ми намагаємося сформувати спільну медійну стратегію. Бо маємо медійні ресурси не малі, та, на жаль, не належним чином їх використовуємо. Інтернет, соціальні мережі – простір, де молодь «живе».

А чим Церква може здивувати молодь у медійному просторі?

Одна з основних перешкод на шляху молодої людини до віри, до Бога, до Церкви – стереотипи. Чому люди стороняться Церкви? Вони стороняться свого уявлення про віру і про Церкву. Молоді люди – активні, діяльні, веселі, а стереотипи говорять, що Церква – це місце для суму і заборон. Це не важко помітити як у Львові, так і в Харкові чи Одесі. Просто на Заході України є нагода зустрітися дещо з іншим досвідом Церкви, потрапивши на певну зустріч у певному товаристві. Але в тих місцях, де Церква проходить процес становлення, таких шансів менше. Тому важливою є якісна медійна присутність Церкви, організація цікавих якісних подій, відповідна підготовка священиків. Це все скероване на те, щоб допомогти молоді ламати свої стереотипи. Якщо нам це вдасться, то це допоможе молодим людям шукати свій шлях до Церкви, до віри, до Бога.

Ні для кого не є секретом, що Церква постала перед новим викликом – викликом міграції. І це не проста банальна поїздка з метою заробітку. З України молодь масово подорожує закордон для навчання і пошуку кращої долі. Проблема в тому, що там молодь починає втрачати свою національну і християнську ідентичність. Чи є певний механізм праці з такою молоддю?

Я багато про це чув на Форумі мігрантів у Фатімі (Португалія), який відбувся нещодавно. Ішлося про те, що цей факт вже доконаний. Найболючіше те, що еміграція в останні десять років полягає в тому, що люди свідомо і наполегливо намагаються стерти свою ідентичність. Якщо покоління мігрантів сорокових років намагалося зберегти свою як національну, так і християнську ідентичність, то остання їх хвиля свідомо асимілюється. Тут є два чинники: об’єктивний – складна ситуація в державі, вища освіта спонукає шукати інших варіантів, і суб’єктивний – потрібно попрацювати над своїм сприйняттям реальності, в якій перебуваємо. Ті, хто їде, багато здобувають, але не менше втрачають.

А які плани щодо розвитку молодіжного сайту «ДивенСвіт», який курує Комісія?

Сайт «ДивенСвіт» ми намагаємося творити як онлайн, так і оффлайн. Особиста зустріч дозволяє нам по-іншому поглянути на нашу діяльність. Для цього ми відвідуємо різні міста України. Зокрема, нещодавно ми зустрічалися із молодими людьми Хмельницька, Вінниці, Тернополя і говорили з ними на різну тематику.

Розмовляла Руслана Ткаченко, Департамент інформації УГКЦ

Відгуки

Розлучення. Наклепи про гомосексуалізм. Паралізування | Олексій ФІЛЮК

Розлучення. Наклепи про гомосексуалізм. Паралізування | Олексій ФІЛЮК

Священник ПЦУ, отець Олексій Філюк веде активну громадську діяльність: постійно допомагає воїнам ЗСУ, збирає кошти на дрони, відправляє різноманітну гуманітарну допомогу.

Крім того, душпастир активно співпрацює з тернопільським телебаченням і веде власний катихетично-пізнавальний блог на своїй фейсбук-сторінці та YouTube-каналі на яких загальне охоплення давно вийшло за 20 мільйонів глядачів!!!


Діву Марію мають проголосити Царицею України | Олексій САМСОНОВ (відео-версія на YouTube)

Діву Марію мають проголосити Царицею України | Олексій САМСОНОВ (відео-версія на YouTube)

Директор Радіо Марія Україна отець Олексій Самсонов відповідає на запитання слухачів.

Для Ткачова віряни - це третій сорт. В книзі Одкровень вірогідно, згадується РПЦ | Юстин БОЙКО (відео-версія на YouTube)

Для Ткачова віряни - це третій сорт. В книзі Одкровень вірогідно, згадується РПЦ | Юстин БОЙКО (відео-версія на YouTube)

Ієромонах УГКЦ, отець Юстин Бойко ділиться думками стосовно прийняття нового Закону №8371 про заборону релігійних організацій, пов'язаних з Російською православною церквою.
Діва Марія хоче нас вести | Тереза Гажійова (YouTube)

Діва Марія хоче нас вести | Тереза Гажійова (YouTube)

Засновниця спільноти Світло Марія Тереза Гажійова коментує нове послання Богородиці в Меджугор'є.

Заборона УПЦ МП - СПРАВЕДЛИВА | Георгій КОВАЛЕНКО (відео-версія на YouTube)

Заборона УПЦ МП - СПРАВЕДЛИВА | Георгій КОВАЛЕНКО (відео-версія на YouTube)

Протоієрей ПЦУ Георгій Коваленко, ректор Відкритого православного Університету Святої Софії - Премудрості Божої Протоієрей ПЦУ Георгій Коваленко в ефірі Радіо Марія дає коментар щодо закону 8371 який передбачає заборону УПЦ МП. Колишній спікер УПЦ МП говорить про сценарії які він бачить після прийняття резонансного закону: називає прізвища, які на його думку зруйнували УПЦ МП. Отець Георгій переконує, що закон який прийняли не передбачає застосування сили і тотальної заборони.